מחפש תוכנה לרשת - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש תוכנה לרשת

newz

Recommended Posts

יש ברשותי שלושה מחשבים ששלושתם מחוברים ל SWITCH ומודם ADSL שמחובר ליציאת ה GATEWAY והכל עובד מצוין בלי שום בעיות, לכל המחשבים יש אינטרנט, יש שיתוף יש הכל. הבעיה היא שאני מחפש תוכנה שבעזרתה ניתן לשלוח קבצים ממחשב אחד לשני וגם הודעות וכל מיני פיצרים מיוחדים ושתיהיה פשוטה (לא דרך ה NET SEND וה- TELNET, מה גם שבכל מחשב מותקנת מערכת הפעלה אחרת, כך שב 98 לא ניתן לשלוח ולקבל הודעות דרך ה NET SEND וה - TELNET מורכב מידי). מישהו מכיר תוכנה כזאת ויכול להמליץ לי עליה?

וכעת לדבר אחר:

משום מה, מסיבה בילתי מובנת, כאשר אני מכניס לכל מחשב מספר IP ידנית (כלומר .10.0.0X) קורה דבר מאוד מוזר והקישוריות לאינטרנט נפסקת מאותו מחשב שבו הגדרתי כתובת IP ידנית, דבר שאינו קורה אם אני נותן לו להגדיר כתובת IP אוטמטית, למישהו יש מושג מה יכולה להיות הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה : כדי להעביר קבצים ממחש אחד לשני , יש צורך להפעיל את השירות של fro Workgroup , ולשתף את הכוננים שלך ברשת הביתית . אך כאן מתבאת בעיה. אם אתה משתף את המחשבים ברשת פנימית אתה מפעיל את השירות של שיתוף שגורם לפתיחת פירצה במחשבים . אם אתה מחובר מאוחרי gateway (אני מניח שהתכוונת לנתב ) אז יש פיירוול ברשת , וישנה סבירות שהפירצה לא תתגלה מחוץ לרשת הביתית . אך עדיין יש סיכון .

פשוט תגדיר workgorp במאפיינים של הרשת הביתית , לכל מחשב תן שם שונה - וכמובן שם Workgroup זהה בכל המחשבים .

בתכונות של הכוננים תקצה ספרייה ותקבע שתהיה משותפת עם סיסמאות (רמת ההרשאות בצורת חיבור כזאת מאוד מסוכנת ולא מאובטחת עשה זאת רק מאחורי FireWall ).כדי לעבור מכונן אחד לשני ברשת , פשוט לחץ על שכנים ברשת , ואז תראה את כל המחשבים ברשת הביתית. כדי להעביר מסרים מאחד לשני , אתה יכול להשתמש ב- winpopup תוכנה מפגרת שבעבר לא עבדה לי משהוא , אבל תנסה למצא באינטרנט גירסא חדשה או דומה לה .או פשוט תעבוד עם אחד מהמסנג'רים הקיימים בשוק .

לגבי הבעיה שנייה : אני חושב שכתובת ה- Ip שהגדרת - 10.0.0.x היא לא הכתובת עבור פנימיות , תנסה -

192.168.168x.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שחיפשתי תוכנה שעושה את כל זה בקלות ולא להתחיל לשתף ארדיסק זה או אחר או תיקיות תיקיות אלה ממש לשלוח (כמו ב ICQ) קובץ ממחשב אחד לאחר (וכמובן שלא דרך האינטרנט)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להעביר קבצים פשוט תתקין Netbuei ( זה פרוטוקול ) ואז תשתף את ה hard diskim לכלם וזהו ! את יכול להעביר כמה קבצים שאתה רוצה !

ובקשר להודעות בין המחשבים ! לא יודע !! חחחח ! ( לא עדיף לצעוק בבית במקום ! ;) )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל להעביר קבצים פשוט תתקין Netbuei ( זה פרוטוקול ) ואז תשתף את ה hard diskim לכלם וזהו ! את יכול להעביר כמה קבצים שאתה רוצה !

ובקשר להודעות בין המחשבים ! לא יודע !! חחחח ! ( לא עדיף לצעוק בבית במקום ! ;) )

זה בדיוק מה שהצעתי מקודם . שיתוף פרטורול כזה מקשר בין מחשבים , אבל ! אבל אחד גדול , אם אתה כבר עובד עם Tcp/Ip אז זה דיי מיותר להתקין Netbios . כמו כן אתה צריך להיות מאחורי Firewall .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכעת לדבר אחר:

משום מה, מסיבה בילתי מובנת, כאשר אני מכניס לכל מחשב מספר IP ידנית (כלומר .10.0.0X) קורה דבר מאוד מוזר והקישוריות לאינטרנט נפסקת מאותו מחשב שבו הגדרתי כתובת IP ידנית, דבר שאינו קורה אם אני נותן לו להגדיר כתובת IP אוטמטית, למישהו יש מושג מה יכולה להיות הבעיה?

אני אתיחס לבעיה השניה :

את צריך שכל המחשבים יהיו באותה כולל ה SUBNET MASK שיהיה אחיד כלומר

מחשב אחד 10.10.10.1

מחשב שני 10.10.10.2

וכו'

SUBNET MASK צריך להיות 255.0.0.0 בכל המחשבים.

עכשיו שם לב אם ה DEFAULT GATEWAY שלך לא באותה ( כלומר IP אחר כמו 20.20.20.1 )אז אתה לא יכול

להתחבר אליו כי הוא ברשת אחר.

אם יש לך עוד שאלות בנושא אז...SHOOT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...