עבור לתוכן
 • צור חשבון

OJNS

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  50
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  228יום 17ש' 34דק' 11שנ'

דירוג

0 ניטרלי

אודות OJNS

 • דרגה
  Zone NewUser

מידע נוסף

 • מין
  זכר

מבקרים אחרונים

הצגת המבקרים בפרופילך מנוטרלת, ולא ניתן לראות מי ביקר לאחרונה בפרופיל שלך.

 1. סוף דבר. קניתי שוב את ה VR400. שיניתי IP, מה שלא עשיתי פעם קודמת. בעיה נפתרה. הכל דבש. חוץ מההתנהלות היבואן. בד"כ אני לא חושב פעמיים, מי שלא יודע לתת שירות ראוי והוגן, נמחק אצלי. מסיבה לא ברורה ננעלתי על הנתב. התנהלות צרכנית מטופשת.
 2. בדיוק. זו הנקודה. IP של הנתב הוא ברירת המחדל של TPLink 192.168.1.1 המחשב כמו הנתב הראשי כמו כל הקליינטים הם בסגמט של בזק 10.0.0 אני מבין ומכיר את הנושא. לפחות ברמה הנדרשת לענייני. בשביל לגשת לממשק של ה- AP, אני מתנתק מהרשת האלחוטית ומגדיר כתובת סטטית במחשב בתחות הסגמנט של ה AP. עקום, אבל לא הקדשתי לכך מחשבה יותר מידי, לא צריך ביום יום לגשת לנתב. כבר שנים ככה. עכשיו אני יודע גם לסדר את זה. עכשיו, ברור לי שמכיוון שלא שיניתי את כתובת ה VR400 לטווח המתאים, זה לא יכול לעבוד בעליל. לא יודע איך לא הבנתי את זה קודם. השאלה שאני שואל היא האם בוודאות של 100% זו הסיבה, או שאיכשהוא ייתכן שגם אם הייתי עושה זאת, הכונן לא היה נגיש?
 3. כך גם אני יודע ומבין. הם לא אומרים שזה לא נתמך, אלא "שהיצרן לא התכוון שישתמשו בזה כך ולכם הם לא נותנים טמיכה טכנית בעניין". זו לא אותה האמירה. אתה יודע לומר סיבה אפשרית? מה זה פרוטוקולים? ולא, אני לא שואל מה זה פרוטוקול, אלא מה זה יכול להיות. אני כמעט בטוח לחלוטין ששינוי כתובת ה IP של הנתב לסגמנט הנכון, היה פותר את העניין. אבל לא רוצה לקנות שוב ואז אולי בכל זאת להתקע. לא אוכל להחזיר את זה שוב.
 4. גם ה VR400 לדעתי יכול להיות טוב לך. טיפה זול יותר מה VR600. ביקורות מצויינות. אני קניתי והחזרתי בגלל משהו שקשור ל USB וסירוב של בנדא לעזור. יכול לקרוא כאן. שירות גרוע ולא ברור. למרות זאת אני עדיין שוקל לקנות אותו שוב אם אצליח להבין שאני יודע להתגבר על העניין בלעדיהם. מניח שאצליח. המכשיר כולל מודם לכבלים ולבזק. הגלישה הסלולרית לעילה ולעילה. גם הקווית.
 5. מכיר. תודה. יחד עם זאת שינוי כתובת ה IP כפי שמצויין במדריך, לא מחוייב לעבודה תקינה. אצלי זה עבד שנים ככה וגם עכשיו זה עבד עם הראוטר החדש. הדבר היחיד שלא עבד הוא זיהוי כונן ה USB ברשת, לפחות ממה שאני צריך מנתב. לא שיניתי את הכתובת כי זה מה שהייתי רגיל, ואף פעם לא הקדשתי לזה מחשבה. עכשיו זה עלה לי כייון שקראתי שוב את המדריך. אלא שבינתיים החזרתי את הנתב, וחזרתי לעבודה עם הישן, עד שאבין איפה הבעיה. לכן כבר לא יכול לשנות את הכתובת IP של הנתב, ולראות אם זה פותר את הענין. אני שואל שתי שאלות שלהן אני מבקש תשובה: 1. האם ישנה סיבה אמיתית, טכנית, לעובדה שבנדא מסרבים לדבר על הנתב בתור AP, או רק שיווקית? 2. האם הכונן לא זוהה בגלל כתובת ה IP?
 6. עלתה לי תובנה... מאחר ולא שיניתי את כתובת ה IP של הנתב החדש, האם הסיבה שכונן ה USB לא זוהה ברשת, יכולה להיות כיוון שכתובת IP של הנתב לא הייתה בגבולות ה subnet של הראוטר הראשי?
 7. הי רכשתי את ה tplnk Archer VR400 למטרת שימוש כ AP. הכוונה הנוכחית הייתה להחליף ראוטר ישן של אדימקס ששימש לאותה מטרה. הנתב נמצא בקומה שניה בבית ומחובר באמצעות כבל רשת למודם בזק בקומה ראשונה. לנתב מחובר קווית ממיר פרטנר, ומספר וקליינטים אלחוטיים נוספים. קצת הלכתי לאיבוד בתפריטי המוצר, אז התקשרתי לבנדא. השאלה הייתה איך מבטלים את ה DHCP? התשובה הראשונה הייתה אי אפשר. אולי לא הבין הבחור מה אני רוצה או שאני לא הבנתי אותו, אבל בסיומה של השיחה התברר שאפשרי הדבר. ואפילו עובד תקין. למרות זאת הוא גם הסביר שזה לא יעבוד (אולי), וגם שהם לא תומכים בשימוש בנתב כ AP. מנהל הצוות (כנראה) שגם אליו הגעתי, טען שהיצרן לא התכוון שהנתב ישמש כ AP, רק גלל שבתפריט ה Operation Mode לא מופיעה אפשרות זו. זאת בניגוד למשל לדגם C7 שבו, אפשרי להגדיר את הנתב כ AP בתפריט Operation Mode, ללא צורך לבטל את ה DHCP באופן יזום. מעבר לזה אין הסבר מה לא יעבוד. שאלתי אם הגדרת Operation mode כ- Access Point בנתב C7, עושה משהו נוסף פרטי לביטול ה DHCP, לא קיבלתי מענה ברור. עכשיו הכל עובד תקין, ועדיין השאלה שלי האם אני צפוי לבעיות אפשריות בעתיד? לא מבין את ההתעקשות שלהם שהם לא תומכים בזה, והאם כדאי לי להחליף את הנתב? עידכון: חיברתי כונן חיצוני USB לנתב. הנתב זיהה אותו, אבל לא הצלחתי לגשת ממחשב חלונות 10 לכונן. יכול להיות שזה בגלל ביטול ה DHCP? שקלתי פשוט להחליף ל C7, אבל זהו רק ראוטר ללא מודם ADSL. אמנם עכשיו אני לא צריך את המודם אבל בקרוב כן. תודה
 8. אמינות אחריות וגם אבטחה ויציבות אפשר לקבל גם מראוטרים פחות חזקים. כמובן תלוי דגם וכו' אותו המותג, אותה האיכות, פחות כסף )) הבנתי איפה היתרונות. תודה
 9. תיאורטית אני מבין. יחד עם זאת, לא מבין. נניח לרגע תנאים אידיאלים בהן הכל עובד על פי הספר. מורידים סרט בגודל 200M ומהירות הספק היא רק 100M ךהבנתי לעולם הסרט לא ירד מהר יותר משתי שניות גם אם הראוטר מדבר עם המחשב במהירות משולשת. מה אני מפספס? את התרגיל המטמטי אני מבין וגם מה ההבדל בין bit לבין Byte. לא מבין מה מתייחס בהסבר לאיזה נתון. מהירות החבילות של הספקים משווקות להבנתי כ bit. כלומר 100M שהספק מצהיר הם 100Mbps, כמו בצילום מסך מאתר בזק שמצורף. כך גם הראוטרים. N600 הם 600Mbps. שני המספרים מייחסים לביט. כך אני מבין לפחות
 10. האם אתה אומר שנתון אחד הוא MByte והשני הוא Mbit? או שמדובר בשני ערכים אחד מהירות אחר רוחב פס שלא ניתן בכלל להשוות ביניהם? אני מבין שמהירות הראוטר נוגעת ברשת הפנימית בלבד. אבל אם האות המגיע מהספק במהירות נתונה, איך יתכן שבתוך הבית התעבורה מהירה יותר? כמו שאני רואה את זה, צוואר הבקבוק תהיה המהירות הנמוכה יותר. לא ככה?
 11. כמובן שלא. זאת אל השאלה. השאלה למה להשקיע בראוטר שיכול לספק מהירות הגדולה פי כמה וכמה מהמהירות שהספק נותן.
 12. הי אני תוהה מה היתרון של ראוטר שמשדר נניח במהירות 600M לעומת אחד שמשדר רק ב 300 אם המהירות שמקלים מהספק היא נמוכה הרבה יותר 100M?
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close