עבור לתוכן
 • צור חשבון

a04

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  73
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

 • זמן מחובר

  17יום 1ש' 59דק' 52שנ'

כל דבר שפורסם על-ידי a04

 1. מה הבעיה בקשיח: כאשר אני עושה העתקת קבצים, פעמים שהקבצים מועתקים כרגיל ללא בעיות, ולפעמים ההעתקה נתקעת שניות ארוכות באיזו נקודה מסוימת עד שהיא בסופו של דבר מצליחה לעבור את אותה נקודה, ולפעמים ההעתקה נכשלת. כאשר אני עושה סריקה CHKDSK למחיצות, פעמים שהסריקה מתבצעת כרגיל ללא בעיות, אך בד"כ הסריקה נתקעת דקות ארוכות באיזו נקודה מסוימת עד שהיא בסופו של דבר מצליחה לעבור את אותה נקודה, ובסוף הסריקה מופיעה בד"כ ההודעה שהסריקה הושלמה, נמצאו בהתקן סקטורים פגומים ותוקנו בהצלחה. אני רוצה להשתמש בקשיח, באופן יעיל, לחומרים שהם פחות חשובים בשבילי, אך עדיין טוב שיהיה בארכיון. חשבתי לחלק את הכונן הקשיח להרבה מחיצות, ולנסות להשתמש רק במחיצות שאני לא נתקל איתם בבעיה. האם זה רעיון טוב? האם הבעיה המתוארת לעיל קשורה בהכרח למקום ספציפי בדיסק קשיח, או שהבעיה היא גלובלית בדיסק קשיח?
 2. 1. יש לך דיעה באיזו מערכת הפעלה כדאי להשתמש כמארח (Host)? תזכור שאנחנו מדברים שזה מותקן באמצעי אחסון נייד. 2. נדמה לי שהביצועים נפגעים כאשר משתמשים במכונות וירטואליות, כלומר: זה לא אותו הדבר (בעיקר מהירות) להפעיל מערכת הפעלה ישירות באתחול המחשב, או להפעיל אותה במכונה וירטואלית כ-Guest. עוד צריך לזכור, שאם מדברים בהקשר של ניידות, רוצים גם גמישות ביכולת להפעיל את המערכות הניידות שלנו על סוגי חומרה שונים (מחשבים חזקים וחלשים).
 3. אני התכוונתי, שלפעמים ניתן להשתמש במערכת הפעלה אחת מה שאי אפשר לעשות באחרת. אבל אני מבין שיש כמה אפשרויות להגדיר "תועלת"?
 4. כדי להשיג את מירב התועלת ממערכות הפעלה מרובות, האם עדיף כנ"ל, או עדיף להשתמש במכונות וירטואליות?
 5. 1. האם ניתן להשיג את אותם ביצועים באמצעי אחסון נייד כמו לאמצעי אחסון פנימי? 2. כיצד לחלק את המחיצות? חשבתי על: מחיצה נפרדת למערכת הפעלה, מחיצה נפרדת לאפליקציות ניידות, ומחיצה נפרדת למידע? 3. אם רוצים להתקין יותר ממערכת הפעלה אחת - האם צריך לעשות מחיצה נפרדת לכל מערכת הפעלה?
 6. ניידות המחשב (אולי יותר נכון לומר אמצעי האחסון) מעניקה גמישות - הן מבחינה שניתן לעבור ממחשב למחשב, והן מבחינה שלא צריך כל פעם מחדש להתקין דברים והגדרות. בד"כ רגילים להשתמש באמצעי אחסון נייד לניוד מידע. יש כאלו שמשתמשים באמצעי אחסון נייד גם לניוד התוכנות שלהם. ויש גם כאלו שמשתמשים באמצעי האחסון הנייד שלהם לניוד כל המחשב שלהם, עם מערכת ההפעלה. אבל בשביל לקבל גמישות מקסימלית, מן הסתם זה יצריך תכנון - כיצד לסדר יחד על אמצעי האחסון באופן נכון: 1. מערכת הפעלה ניידת או כמה מערכות הפעלה ניידות (לאפשר אתחול כל מיני מערכות מכל מיני מחשבים) 2. תוכנות ניידות (ואולי גם הגדרות ניידות) 3. מידע נייד
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close