תוכן MiniMizer - HWzone פורומים
adplus-dvertising
עבור לתוכן
 • צור חשבון

MiniMizer

משתמש רשום
 • מספר הודעות

  5,238
 • הצטרפות

 • ביקר לאחרונה

הודעות שנפתחו על-ידי MiniMizer

 1. יש לי ארבעה מזגנים של אלקטרה בבית - מיני מרכזי ושלושה עיליים של 1 כ"ס, ארבעתם בני פחות משנה. עד כה היינו צריכים להזמין טכנאי שלוש פעמים, פעם אחת למיני מרכזי, ופעמיים לאחד העיליים.

  בדירה קודמת היה לי טורנדו שעבד שנים בלי אף תקלה... אתה יכול להסיק את המסקנות לבד.

 2. סייבר זו מילה שהצבא אימץ כדי שהחיילים בממר"מ שמקבלים התראה כשמישהו מחבר DOK למחשב צבאי יוכלו לצרף מילה בלועזית לתיאור התפקיד שלהם. אין מאחוריה שום דבר ואין דבר כזה "עולם סייבר" (אולי רק בסרטים).

  תתחיל מהסוף - באיזה תפקיד אתה רוצה לעבוד - ומזה תגזור את מה שצריך ללמוד כדי להגיע לשם.

 3. אתה יכול גם לנסוע ליוון ולראות אנשים שחיים סבבה, וברמה גבוהה יותר מבישראל. זו לא אינדיקציה לכלום. שיעור האבטלה בארה"ב שילש את עצמו בעקבות המשבר (מכ-4% לכ-12%). מעמד הביניים שם תמיד חי די טוב, השאלה היא כמה אנשים נשארו חלק ממנו.

 4. בנק ישראל לא יכול לעשות מה שהוא רוצה - המצב הכלכלי בעולם לא מזהיר במיוחד, והריבית ברוב העולם היא כמעט אפסית. בנק ישראל לא יכול להעלות את הריבית מבלי לפגוע בצמיחת המשק. כשהריביות בכל העולם יתחילו לעלות, הן יעלו גם בישראל, לא לפני כן.

  מה לא הבנת לגבי עלות הדירה? בוא נניח שאתה קונה דירה שעולה מיליון ש"ח, ואתה לוקח משכנתא של 800,000 אלף בריבית קבועה לא צמודה ל-20 שנים של 3%. לפי המחשבון של משכנתאמן אתה תחזיר בסופו של דבר 1,068,000 ש"ח - כלומר 268,000 ש"ח מעבר לעלות הדירה עצמה.

  עכשיו בוא נסתכל על שנת 2009 למשל - מנתוני בנק ישראל אפשר לראות שהריבית הממוצעת על משכנתאות ב-2009 עמדה בערך על 5.5% (ב-2008 היא הייתה מעל 7% דרך אגב). עכשיו בוא נניח שאותה דירה עלתה אז 800,000 ש"ח ואתה היית צריך לקחת משכנתא של 600,000 ש"ח - לפי אותו מחשבון, היית צריך להחזיר בסופו של דבר לבנק 1,002,000 ש"ח. כלומר 400,000 שקל מעבר לעלות הדירה עצמה.

  ה-400,000 האלו (או 268,000 בדוגמה הראשונה) הם עלות ההון - כמה עולה לך לגייס את הכסף שאתה צריך כדי לקנות דירה. לכן, למרות שעלות הדירה על הנייר ירדה ב-200,000 ש"ח - בשורה התחתונה אתה תראה ירידה של 34,000 ש"ח בלבד.

  כמובן שאי אפשר להתווכח עם העובדה שגם בשקלול עלות ההון מחירי הדיור עלו בשנים האחרונות, אבל העליה בפועל היא פחות חדה מכפי שמתארים אותה בתקשורת (מחירי הדירות עלו אבל עלות ההון ירדה), ולכן גם כשתהיה ירידה במחירי הדירות היא ככל הנראה תתקזז ברובה מול העליה בריביות על המשכנתאות.

  יש בעיה אחת שהעליה במחירי הדירות עצמן יצרה - והיא רלוונטית כמעט באופן בלעדי לזוגות צעירים שרוכשים דירה ראשונה (ואני נכלל בקבוצה הזו אז לצערי אני יודע על מה אני מדבר) - והיא ההון העצמי הנדרש כדי שהבנק בכלל יסכים לתת לך משכנתא. מכיוון שבנק הגביל את אחוז המימון ל-75%, זוג צעיר שקונה דירה צריך להביא לפחות רבע מהסכום מהבית, כלומר צריך לחסוך כ-300,000 ש"ח כדי שיהיה בכלל על מה לדבר עם הבנק. זה אתגר גדול מאוד שקשה לי לראות מישהו שלא מרוויח הרבה מצליח לעמוד בו.

 5. זה "קצת" לא מדויק לכתוב "מיכאל שראל משוכנע כי ירידות המחירים יגיעו". הוא בעצמו מודה בראיון שאחת הסיבות העיקריות למחירים הגבוהים היא סביבת הריבית הנמוכה במשק - שעליה, עם כל הכבוד, אין לאף אחד בישראל ממש שליטה. לכן, כל עוד הריבית תהיה נמוכה בכל העולם, כך מחירי הדיור בישראל ימשיכו להיות גבוהים. אני מניח שבסופו של דבר היא תעלה והמחירים אכן יירדו, אבל אף אחד לא יכול לומר מתי זה יקרה. אולי זה יקרה בסוף השנה ואולי זה יקרה בעוד חמש או עשר שנים.

  אגב, גם כשהמחירים יירדו, זה לא אומר שעלות הדירה תרד - ישנו סוג של שיווי משקל בין מחירי הדירות לבין הריביות על המשכנתאות. כדי שמחירי הדירות יירדו, הריביות על המשכנתאות צריכות לעלות, לכן זה לא באמת משנה אם מחיר הדירה ירד ב-100,000 ש"ח אם את אותו כסף משלמים לבנק בצורת ריביות.

  אני חושב שכשמדברים על עליית מחירים בשוק הנדל"ן צריך להסתכל על העלות הכוללת של החבילה (מחיר דירה + מחיר ההון), ולא רק על אחד המרכיבים בנפרד.

 6. בוא נתחיל להפריך את השטויות של רוני פרה פרה (או חזיר חזיר):

  כל סוג אלימות צריכה טיפול נוקשה. אבל למה דווקא שיש "חרדים" אז כן מפרסמים ( גם אתה -אם אמיתי אתה מדוע אינך מפרסם מה קורה גם מהצד השני ...אבל לא המקרה החומר הזה דווקא מפריע לך אלא כי מדובר על חרדים ) ושמים דגש עם כתבות מורחבות

  http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%A0%D7%A2%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%99.html

  - כשעשרות חילונים יתנפלו על אישה שתולה מודעות ברחוב, רק בגלל שהיא אישה, זה גם יגיע לחדשות. בינתיים היחידים שתוקפים נשים באופן סדרתי ואלים הם חרדים. חוץ מזה, ה"תירוץ" של "למה כשחילונים מרביצים התקשורת לא מתייחסת" הוא נסיון כל כך פתטי להסיט את נושא הדיון שאתה כנראה חושב שכולם פה טיפשים כמו אותם חרדים מבית שמש.

  - לינק נחמד, כי אתה שוב מפיל את עצמך במו ידיך. הנה הלינק "הנכון":

  http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%94-%D7%9E%D7%9B%D7%91%D7%99%D7%A9-6-%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%96%D7%A8%D7%AA-%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%94%D7%A8%D7%91%D7%99.html

  מחברת "דרך ארץ" נמסר בתגובה ל'כיכר השבת: "ביום שישי בצהריים פנה לקוח למרכז הבקרה של כביש 6 וביקש סיוע בחילוץ רכבו. הסייר, שהגיע למקום תוך כחצי שעה, איתר רכב פרטי כשבתוכו תשעה נוסעים ובהם שבעה ילדים קטנים, כאשר החוק מאפשר הסעת 5 נוסעים בלבד.

  "הסייר, שהמתין לקבלת אישור לגרור את הרכב (מאחר וגרירה בכביש 6 כרוכה באישור) לא רצה לסכן את הנוסעים ברכב ובכביש, וגם הזעיק למקום את משטרת התנועה בשל מספר רב של נוסעים ששהו ברכב.

  "במקביל להמתנה לאישור הגרירה ולמשטרה, איבדו הנוסעים ברכב את הסבלנות בטענה כי כניסת השבת מתקרבת, והחלו לגדף את הסייר. לאחר מכן נהג הרכב, אב המשפחה, ניסה לעצור טרמפים תוך שהוא עומד על הכביש, במרכז המסלול הימני, ומסכן את משפחתו ואת יתר הנוסעים. רכב שחלף בזמן זה כמעט ודרס אותו, אולם הסייר גילה תושייה ומשך את הנהג אל מעבר לשוליים, ובכך מנע תאונה רבת משתתפים ופגיעה בנפש.

  "במהלך הדקות הבאות עצרו במקום מספר כלי רכב שלקחו משם חלק מהילדים, אולם ההורים העדיפו להישאר במקום ולהמשיך בחילופי הדברים עם הסייר. מספר דקות מאוחר יותר עצר במקום אוטובוס שלקח מהמקום גם את ההורים והילדים. נבקש להדגיש כי הסייר פעל במקצועיות, כמצופה ממנו ומעבר לכך, בכל הנוגע לשמירה על בטיחותם של הנוסעים בכביש, כולל המשפחה בה מדובר, וכי כל טענה על אלימות פיזית ומילולית משוללת כל יסוד".

  אין ספק, מדובר בהתאכזרות כלפי חרדים רק בשל היותם חרדים. או שלא.

  א. לא נכון ,יש עשרות מגזרים בעולם החרדי ודרכם שונות .מה שתאום בניהם לחלוטין זה רק שמירת המצוות. אתה מכליל כי אותם זה מאוד קל שכן הם נראים אותו הדבר פחות או יותר ( בלבושם וכדו' ) .

  כל רב וחרדי ממוצע מגנה את האלימות . יש במשפחתך חרדי שאל אותו , יש 'חרדים נעים להכיר ' עם מאות חרדים מכל הגוונים המגנים כל אלימות.

  הטענה שלך קצת לא מסתדרת עם המציאות. אני יודע שזה זר לך, אבל כלל אצבע בדיונים הוא שהמציאות "מנצחת" כל טיעון תאורטי.

  חילוני שפשע אינו מקבל דפים וכותרות מודגשות כשחרדי (אפילו שמוגדר באופן תמידי כקיצוני בדרכו ) שפשע.

  שטויות. התקשורת מדווחת כל יום, כל היום, על חילונים שפשעו. הסיקור התקשורתי לו זוכה האלימות החרדית נובע מעצם העובדה שמדובר במעשים מקוממים שאין להם אח ורע בציבור החילוני.

  איאפשר לומר כל פעם שאיזה חרדי נהג לא כשורה "זה פשע בשם הדת". היהדות נוגדת כל פשע הנזכר פה (בית שמש ) וכן כל רב וחרדי ממוצע.

  אם החרדים שתוקפים נשים בבית שמש יכולים לומר שהם עושים את זה בשם הדת, גם אני יכול לומר את זה. אתה מוזמן להפנות את טענותיך בנוגע לכך שהמעשים האלו נוגדים את היהדות לאותם חרדים.

  אף אחד לא אמר שרפורמי הוא אינו יהודי.

  אף אחד חוץ מהחרדים, זאת אומרת. מי שעבר גיור רפורמי אינו מוכר על ידם כיהודי.

  לא יתכן שיקום לו איזה אדם או קבוצה וישנו דברים הכתובים במפורש ומסורת מדורי דורות ויגידו עוד זו היהדות.

  למה לא ייתכן? זה קורה כל יום על ידי "פוסקי הדור" שמכתיבים את ההלכה. להם מותר ולרפורמים אסור?

 7. Guy King, ניכר מהתגובות שלך שאתה יודע מה הולך במאקרו אבל אין לך שום שמץ של מושג מה הולך במיקרו, ושם הבזבוז הוא עצום. גם אם נזניח את סכומי העתק שהולכים על פנסיות (כי אנשי קבע יוצאים לפנסיה בגיל 42, "כולה" 25 שנים לפני כל אזרח ובאמת כל הכבוד על התוכנית הגרנדיוזית להעלות את גיל הפרישה ל-50 עד שנת 2029, בתור בוגר תואר בכלכלה אני בטוח שתוכל לעשות את החשבון כמה זה עולה למשק), בכל יחידה בצה"ל יש בזבוז עצום, והוא הולך ומתגבר ככל שהיחידה נמצאת יותר למטה בשרשרת הפיקוד, כלומר רחוק מגורם מפקח כלשהו. זה בא לידי ביטוי בחשמל, במים, במזון, בדלק, בציוד לוגיסטי, בימי מילואים, בתקנים ובמשכורות (אנשי קבע איכותיים אמנם מרוויחים פחות ממה שהם היו מרוויחים באזרחות, אבל אנשי קבע גרועים מרוויחים הרבה יותר).

  אתה אולי יודע שהתקציב השנתי של מז"י הוא X ושהם בוכים שאין להם מספיק כסף לאימונים מתקדמים, אבל אתה לא יודע איך הכסף הזה מתחלק ברמה הפיקודית, האוגדתית, החטיבתית והגדודית. אני יכול להבטיח לך (ובניגוד אליך שיושב בקריה אני הייתי בשטח, כמו גם רוב האנשים שמתחו ביקורת על הבזבזנות של הצבא בדיון הזה) שברמות הנמוכות יותר, שאתה לא חשוף להן ישירות, אפשר לחסוך מיליארדים, ואם היה מדובר בגוף אזרחי (בעיקר גוף פרטי ולא ממשלתי) אז המיליארדים האלה גם היו נחסכים. והסיבה לכך היא פשוטה - צה"ל הוא לא ארגון מוכוון תוצאות, לא משנה עד כמה הוא ינסה להגיד שהוא כן. אף אחד לא ייתן פרס לאיש קבע מוצלח ואף אחד לא יפטר איש קבע גרוע (ברור שיש מקרים נקודתיים אבל אני מדבר בהכללה שהיא נכונה לגמרי), וזה נכון מהרמטכ"ל עד אחרון הרס"לים. כתבת שיש מאות אל"מים, וזה נכון, עכשיו לך תספור כמה קצינים יש בדרגות זוטרות יותר (וכמה נגדים יש) ואם תתחשב בזה שההתייעלות לא נמצאת בראש מעייניו של אף אחד מהם, תבין למה "חסר כסף".

 8. אני צוחק על 'וינט' .. אף פעם אין כתבה המראה את צד החרדי החיובי או ההסברה ..אפילו הכתבהההזאת באה להראות את הרע שוב מהעדה החרדית המובדלת .

  אותה עדה אם כבר הם צריכים לעשות דגש על התקשורת ולא על חילונים. אבל זה מה שקורה שמאוד מאוד מובדלים ופוחדים מהצד "השני" .

  http://www.kikarhashabat.co.il/%D7%94%D7%94%D7%A4%D7%92%D7%A0%D7%94-%D7%94%D7%97%D7%A8%D7%93%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%90-%D7%9E%D7%99%D7%99%D7%A6%D7%92%D7%AA-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%97%D7%A8.html

  אחלה לינק, ממליץ לכולם לקרוא את הטוקבקים שברובם מצדיקים את המפגינים המיעוט.

 9. נגיד שזה קורה,משהו היה מצדיק את הרב שכופה על חיילים?

  כי לא מעט אנשים הצדיקו את המפקד,מישהו הצדיק רב שכופה על חיילים דברים? כמעט ולא תמצא.

  אין לך מושג על מה אתה מדבר. פקודות הצבא מצדיקות את הרב שכופה על החיילים. לא ניתן להתווכח איתן ולא ניתן לערער עליהן. אם תכניס חמץ לבסיס צבאי בפסח, העונש שלך יהיה הרבה יותר חמור לעומת מה שקרה לחיילים שקמו בזמן שירת נשים.

  זה שחרדים עוברים לגור בשכונה זה לא אשמתם שבאים גם קיצונים

  זו אשמתם שהם לא עושים כלום נגד הקיצונים האלה. אגב, האם האתיופים בשכונה שלך יורקים על ילדות קטנות ברחוב?

  מישהו אמר שאסור לנשים לשיר? האם החיילים ביקשו שהאישה לא תשיר? הם ביקשו לצאת,ואז הקצין החילוני כפה עליהם לשמוע ולעבור על דתם (ואני לא רוצה להיכנס לוויכוח ההלכתי האם זה מותר שירת נשים או לא-עצם זה שהם הלכו לפי הדעה המחמירה-צריך להניח כאילו זה שהם "עוברים על דתם").

  הקצין החילוני כפה עליהם בדיוק מה שכל קצין צריך היה לכפות עליהם. הצבא הוא לא תוכנית כבקשתך, לא קמים ויוצאים באמצע טקס. גם אם אתה לא אוהב לשמוע נשים שרות (וזה, שוב, מעיד על כך שהבעיה היא אצלך ואין סיבה שתנסה לכופף את המערכת לטובתך). אם הדת שלהם אוסרת עליהם לשמוע נשים שרות - כל הזין להם. הם בצבא ולא בקייטנה ופקודות הצבא קודמות לכל. אם חיילים חילונים מכבדים את הפקודות שקובעות שכל חדר אוכל חייב להיות כשר למהדרין (גם חדר אוכל של גדוד דרוזי), גם חיילים דתיים יכולים לכבד פקודה לתת את הכבוד המינימלי לבנות ששרות בטקס.

  אגב, אם הם ממש מתעקשים, הם יכולים לבקש לעמוד מול כיתת יורים, כמו שהרב שלהם ממליץ להם לעשות (כי מסתבר ששירת נשים זה ייהרג ובל יעבור, אז שייהרגו):

  http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4149764,00.html

  לפי דעתך צריך להעיף מהצבא את כל הדרוזים,כי "הבורים האלה" לא מקלפים תפוחי אדמה בצה"ל בגלל אמונה (הבורית) שלהם שזה עלבון בשבילם.

  באמת? ומי אתה חושב מקלף תפוחי אדמה בחדר האוכל של גדוד חרב? פיית השיניים?

 10. לא מדבר על ההוא שישב במכונית. אלא ברגע שהאישה הגיעה להתגרות וצילמה מקרוב כמה חרדים ואז אמרה "ירק עלי" . מה אתה רוצה "שחברו" מהצד השני יעשה אם לא למחות בדבר- ירביץ לו? מה בכלל יעשה חרדי מכל מגזר שונה עם אותם קיצוניים? מה נראהלך כל חרדי הולך להפגנות screwy.gif .

  מה אתה היית עושה במקרה שחרדי נכנס לך לפנים ומצלם אותך- הנה תפסתי אותך בטח לא היית שותק. אותה אישה אינה שה תמים כפי מעשיה.

  א) כן, הוא צריך להרביץ לו. הוא צריך להוריד לו כזאת סטירה שהוא בחיים לא יירק יותר על אף אחד, בשום סיטואציה. איזה מין דבר זה בכלל לירוק על אנשים ברחוב? זו התנהגות של בהמות, לא של בני אדם. וכשבהמה פוגעת בסביבה שלה, מרדימים אותה.

  ב) יש לך בעיות ראיה והבנה. האישה לא באה להתגרות ולא באה לצלם אף אחד. היא בסך הכל עברה ברחוב כשאחת מהבהמות האלה ירקה עליה. רק אז היא הוציאה את הטלפון כדי לצלם את הבהמה הזאת (תוך כדי שבהמה אחרת רצה אל עבר המילוט). לפי הגישה שלך עצם זה שאותה אישה בכלל העיזה לצאת מהבית זו פרובוקציה ומגיע לה שיירקו עליה בפנים. הכל מטעמי צניעות, כמובן.

  אם חרדי היה "נכנס לי לפנים" ומצלם אותי, הייתי מסתובב והולך. אם הוא היה יורק עלי (כמו שהוא עשה לאישה הזאת) ברור שלא הייתי שותק. הוא היה צריך להתקשר לחברא קדישא שיבואו לפנות אותו.

  אז זאת תגובה מצחיקה מצידך... וכי מה אתה עושה כנגד ערסים?

  מה הקשר לערסים? אפילו הם לא הגיעו לרמה שהם הולכים ברחוב ויורקים על אנשים שלא לובשים טרנינג של אדידס, לא כל שכן על ילדות בנות 7. איזה מין דבר זה לירוק על ילדה בת 7?! איזו מין בהמה עושה דבר כזה?? את הבחור "הבריא" באוטו שמצדיק את המעשים האלו צריך פשוט להוציא להורג, אין ליצורים כאלו שום מקום בחברה אנושית. אנשים כמוהו הם כמו סרטן שמאכל כל חלקה טובה - בסרטן נלחמים באגרסיביות, גם בבהמות האלו צריך להלחם באותה אגרסיביות.

  אולי לא פגשת חילוני שמנסה לכפות על דתי לעזוב את הדת,אבל שמעתי על קצין צה"ל חילוני שניסה לכפות על כמה חיילים דתיים להאזין לשירת נשים ואיים שאם הוא לא ישמע-יעיפו אותו מהצבא...

  כל הכבוד לאותו קצין, וכל הכבוד לצה"ל שהדיח את האנשים הבורים והחשוכים האלו מקורס קצינים, לפני שהם הספיקו להעביר את הדעות הברבריות והפרימיטיביות האלה (קול אישה ערווה) לפקודים שלהם.

  מי שיש לו בעיה עם שירת נשים שישים אטמי אזניים, או שיתאבד, כי במדינת בשנת 2011 מותר לנשים לשיר גם בטקסים צבאיים.

  מי שמעדיף כיתת יורים על פני שירת נשים (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4149764,00.html) אני אומר לו - אהלן וסהלן.

  מעניין מה היה קורה עם היה קורה משהו הפוך-דתי מנסה לכפות על חילונים בצבא לאכול אוכל כשר/לא להקשיב לשירת נשים/וכ"ו ואז אני מאמין שכל ה"מתנגדים לכפייה" פתאום היו אומרים שהדתי לא בסדר,מעניין למה.

  כפייה דתית מתרחשת בצבא שעה שעה, יום יום. למעשה, כפייה דתית היא חלק בלתי נפרד מההווי הצבאי.

  איך בדיוק שעות הפרדה בחדר הכושר זו "הדרת נשים" אם יש בדיוק אותה כמות שעות לנשים בלבד ולגברים בלבד

  לא היו שעות הפרדה לנשים, ההפרדה הייתה א-סימטרית (למרות שלדעתי זה בכלל לא משנה כי ההפרדה הזאת פסולה מיסודה. מי שיש לו בעיה להתאמן ליד נשים, שלא יתאמן לידן. אף אחד לא מכריח אותו).

  עריכה: הנה עוד אנשים בריאים לחלוטין:

 11. אף אחד לא מסכים בזה לירוק על אישה או כל אדם בשום מצב.. אפילו בכתבה עצמה מאותו זרם אחד אמר לכתב על "חברו" שלא נהג נכון.

  אתה מדבר על אותו אחד שאמר שאין חוקים, אין מדינה, יש רק מצוות תורה?

  מה גם שכנראה זה ש"חברו" יורק על אישה לא מפריע לו מספיק כדי לעצור אותו, וזה נכון לגבי כלל החברה החרדית, ולכן כולם אשמים באותה מידה מבחינתי - גם מי שיורק וגם מי שמעלים עין.

×
 • צור חדש...

בראש החדשות:

חדש באתר