עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 22/02/19 בכל האיזורים

 1. 5 points
  היי לכולם אני רוצה לשתף אתכם בחוויה השלילית שלי מKSP בעת מימוש אחריות. בחודש פברואר האחרון, חברה של המשפחה בשם איריס ירדה לאילת וביקשתי ממנה לקנות עבורי אוזניות גיימינג אלחוטיות בשם steelseries arctis pro. נתתי לה 1269₪ מזומן שזהו הסכום מלא של האוזניות. בחודש שעבר זוהתה תקלה באוזניות. התקלה הייתה בקישוריות הBT והפיצ'ר של קבל התראות הטלפון הנייד לא עבדה יותר. לאוזניות יש 24 חודשי אחריות מKSP ובעקבות התקלה ניגשתי לסניף הקרוב למקום עבודתי בכדי לממש את האחריות. האוזניות נמסרו למעבדה עם כל הערכה כולל האריזה וכל החוברות והכבלים. לאחר כמה ימים התקשרו אליי מהמעבדה וטענו שאכן האוזניות אינן תקינות ומכיוון שאין להם את האוזניות מאותו הדגם ברשת יותר, אני רשאי לקבל זיכוי על שם איריס שקנתה עבורי את האוזניות. הם גם טענו שרק היא יכולה לממש את הזיכוי ורק בהגעה פיזית לסניפים ולא לקניה דרך האתר. התשובה הזאת לא מצא חן בעיניי ולא הייתה נראת לי הגיונית שאני צריך עכשיו לשגע את איריס בגלל שעשתה לי טובה ולכן לא הסכמתי להצעה. באותו היום חזר אליי נציג והציע לי אוזניות אחרות שיקרות יותר מה arctis pro בכ200₪ ואמר לי שאם הדגם לא תואם מבחינת הפיצ'רים, הוא יתן לי פתרון נוסף שבו לא נצטרף לערב את איריס.סירבתי להצעה של האוזניות מהסיבה שלאותם אוזניות חסר המון פיצ'רים לעומת ה arctis pro וביניהם הפיצ'ר של הBT שבגללו החזרתי את האוזניות במסגרת האחריות. לאחר יום התקשר אליי הנציג שוב ואמר לי שיש אישור להוציא עבור איריס צ'ק על סכום של 1140₪ שזה סכום נמוך ב129₪ מהסכום ששולם על האוזניות ומן הסתם שסרבתי גם להצעה הזו. ביקשתי מהנציג שירות שיתן לי החזר כספי מלא במזומן כפי ששולם או שמינימום יתן זיכוי מלא על שמי לרכישה ברשת. הנציג אמר שזה לא יתכן וההצעה האחרונה שלו היא סופית ואם זה לא לשביעות רצוני שאפנה לשירות של ksp במייל. הסיפור הזה כבר נמשך שבוע שבו אני בלי אוזניות, בלי כסף לרכוש חדשות, בלי זיכוי והמון כאב ראש. חייב לציין שקרה לי מקרה דומה בIVORY רק ששם קיבלתי את הכסף במזומן במקום ללא כל וויכוחים לאחר שימוש של 10 חודשים במכשיר שהיה עליו אחריות למשך שנה. אז נכון להיום הסיפור אינו נגמר ואעדכן בהמשך. ומה למדנו מהסיפור הזה? אם אתם מבקשים ממישהו לקנות לכם משהו בKSP , תדעו שאתם צריכים את אותו המישהו למימוש אחריות מה שאומר שאם קניתם ממישהו מוצר יד שניה שיש לו אחריות בKSP אז יש סיכוי כזה שאין לכם אחריות ללא המוכר. דבר נוסף הוא שאם האחריות היא של KSP אז הם מורידים לכם מהשווי בו המכשיר נרכש כאילו יש מחירון שיורד במסגרת האחריות ויכולים לספק לכם מכשיר נחות יותר. זו לא הפעם הראשונה שאני מתלונן על השירות של הרשת הזו אבל אני כן מקווה שזו הפעם האחרונה כי אני לא מתכוון לקנות שם יותר שום דבר שהם מספקים לו שירות או אחריות.
 2. 5 points
  לא אמרח אותה על לוח האם, אמרח אותה על איפה שהיא אמורה להיות - על המעבד בינו לבין גוף קירור. אני יכול למרוח אותה גם על פרכית אורז, אבל מעדיף קוטג', כי היא פשוט לא אמורה להיות שם
 3. 4 points
  תקרא פה https://www.psakdin.co.il/Document/אל-תהיו-פראיירים-ממשו-את-האחריות-למוצרי-חשמל-ואלקטרוניקה#.XXAWfn9S_IU ופה http://www.consumers.org.il/category/service-and-warranty להבנתי: וגם בניגוד לחוק, הם חייבים לממש אחריות אם המוצר במסגרת אחריות , לא משנה מי קנה את המוצר. לפי החוק הם חייבים לספק מוצר חליפי זהה או באותה רמה. אם חסרים פיצ'רים זה לא מוצר באותה רמה ולא משנה מה המחיר שלו אצלם בחנות. שוב ,בניגוד לחוק. אם הם לא יכולים לתקן ,לתת מוצר חלופי זהה או באותה רמה הם חייבים לזכות במלוא הסכום וגם הם חייבים לזכות אותך ולא את החברה שלך. אם אתה לא מצליח להגיע איתם להסדר תנסה לפנות למועצה לצרכנות.
 4. 4 points
  אם זה החשש שלך באמת קח מחשבי DELL. החברה הזו מוציאה עידכונים למערכות שלה בצורה מעוררת הערצה, גם שנים רבות אחרי שהם נמכרות (מה שלא קיים במחשבים מבוססי לוחות של חברות כגון MSI/ASUS וכו שמפסיקות להוציא עדכונים כמעט מייד אחרי שיוצא הדגם החדש או מעט אחרי, מניסיון), העידכונים אוטומטיים וקלים להפליא להתקנה והתמיכה שלהם והשירות באתר הלקוח (לפחות ב 3 שנות האחריות הראשונות) שווה את משקלה בזהב לעסקים. סתם קוריוז.
 5. 3 points
  דבר שחשוב לחדד בנוגע לקופונים ומבצעים: אנחנו קולטים מחיר שנחשב לנמוך ומפרסמים, ונכון לאותו הרגע זה מחיר המוצר. אין לנו אפשרות לדעת מתי המחיר ינוע והמוצר יהפוך לפחות כדאי. למשתמשים היכולת לדעת בדיוק כמה ישלמו לפני שהם משלמים על המוצר בחנויות השונות, ולכן יש לוודא את המחיר המבצע המצויין לפני קניה. לעיתים קורה שאנחנו מפרסמים קופון שהמחיר שלו נשאר דומה ימים ארוכים ואפילו יורד מעט, ולעיתים קורה שכבר כמה שעות לאחר מכן המחיר עולה.
 6. 3 points
  מילת המפתח כאן היא Microcenter. לא מדובר בהתאספות ספונטנית של אנשים מיוזמתם, אלא באירוע השקה מיוחד שארגנה Microcenter. הרשת עורכת לא מעט אירועים כאלה כי זאת דרך אחת להתמודד עם אמאזון: יצירת אווירה של קהילה שבתורה מגדילה נאמנות. אבל זה נושא לדיון נפרד. אני לפחות לא ראיתי תמונות של תורים ברשתות אחרות וגם התורים שהשתרכו מחוץ לחנות היו קצרים למדי. בטח לא הרחובות החסומים והמאהלים של Apple. בסך הכל חובבי חומרה שקיוו לקבל מחיר טוב בנוסח Microcenter על פלטפורמה חדשה (ומסקרנת). אני לא חושב שמעבד הפך לפריט אופנה ולסמל סטטוס. רוב האנשים בכלל לא יודעים מהו מעבד, כל שכן ש-AMD קיימת. הניסיון שלי לגבי שדרוג, אם כי מטבע הדברים מדובר בגודל מדגם קטן ולכן לא מייצג, הוא הפוך. רוב ההדיוטות בתחום לא ממהרים לשדרג. מי שמשדרג לעתים תכופות יותר הוא לרוב דווקא חובב חומרה מדרג ביניים. יש כמובן גם את אלה שרצים אחרי כל דבר חדש. לא יכולים לסבול את המחשבה שיצא דגם חדש ולהם אין אותו. גם אני לא חסיד של ההתנהלות הזאת ונוקט בגישה של שדרוג כשצריך, אבל גם ההגדרה של צריך היא סובייקטיבית. יש מי שעבורו צורך היא מילה נרדפת לחשק. אני לא רואה בזה בעיה גם אם באופן אישי צורת המחשבה הזאת קצת זרה לי. אנשים משדרגים ועושים בכלל בחיים דברים בצורה שונה. לכל אחד סדרי עדיפויות אחרים וזה לא מעיד בהכרח על התנהלות לא רציונלית. יש מי שאוהב להתעסק עם מוצרים גולמיים. לחקור, לנסות... זאת לא התנהגות לא רציונלית למרות שלי אין זמן אפילו לחשוב בכיוון (אבל בצעירותי די אהבתי להתעסק בזה); אחר רוצה לשחק על הגדרות מרביות ובמקסימום FPS גם אם חלק מזה הוא הידיעה הפסיכולוגיות שיש לו את החומרה הכי "חזקה" ואפקט הפלצבו; בעוד שמישהו אחר רק מחפש מערכת שתעבוד נאמנה שנים מספר. אם נצמצם הכל לשיקול בינארי של חיים ומוות, כלומר עושים משהו רק כאשר האלטרנטיבה היא שאי אפשר להתקיים אחרת בשום איכות חיים אישית ו/או מקצועית, העולם יהיה מדכא. חוץ מזה, אותם מאמצים מוקדמים עוזרים לדחוף את הטכנולוגיה קדימה על ידי ניפוי באגים וליטוש, מניעים את כלכלת היד השניה ותורמים להמשך הפיתוח זה לא דבר של מה בכך.
 7. 3 points
  לצורך הרגעה, הדבר היחיד שאני יכול מתפקידי לוודא כרגע זה ששום תוכן בלעדי לא יפספס את עמודי הזון הרגילים
 8. 3 points
  יפה שקוראים למשתמש פאנבאוי, כאשר האשכול הזה הוא לא יותר משיר הלל לamd.
 9. 3 points
  כמו שקיריל כתב - אנשים עובדים בTMS. לטעות זו תכונה אנושית, אם ניקח את זה בהנחה אז המסקנה שלך לא נכונה*. * - אם אלה טעויות אנוש שקורות בתדירות גבוהה משמעותית ממקומות אחרים אז הצדק איתך. עכשיו כשאנחנו מניחים שכל חנות תעשה טעות מתישהו, טעות היא לא קריטריון לפסילה של חנות. הצעה לקריטריון פסילה? איך מטפלים בטעות. בתור אחד כמוך שקונה מחשבים וחומרה לא רק לעצמו אלה גם למכרים וקרובי משפחה אני יכול להגיד שההתנהלות שלי מול TMS הייתה מצויינת. גם בתהליך הקנייה וגם במתן השירות לאחר מכן. ממה שאני קורא בפורום אני לא לבד. מה האלטרנטיבה הטובה יותר שיש לך כרגע? קשה לי לחשוב על רשת\חנות בארץ שאני יכול להצהיר "הו, הם טובים יותר מTMS", ואם אתה מתכוון להזמין מחו"ל אתה תתעסק בכל הקשור למשלוח (ובהצלחה לך עם שירות הדואר בישראל). הכל בפרופורציה
 10. 3 points
  אז מצד אחד אתה אומר - שהגיוני להצביע למפלגות גדולות (אפילו הליכוד), כדי שיהיו להן 40-50 מנדטים וקשה יהיה לסחוט אותן. מצד שני אתה אומר שאם אנשים היו חושבים, הם לא היו מצביעים לליכוד. אז למי? לכחול לבן? מי שהצביע ליכוד בבחירות האלה עשה את זה כי הוא במודע לא רצה את כחול לבן. אז למי היה מצביע אם לא לליכוד? עוד פעם למפלגה קטנה? אז מה הרווחנו? רוב האנשים שהצביעו ליכוד אולי באמת היו מעדיפים ממשלה עם פחות כוח לחרדים, אבל הם עדיין מעדיפים ממשלה כזו מאשר ממשלה בראשות בני גנץ, שגם מה בכל מקרה היו יושבים החרדים, יחד עם העבודה ומרצ.
 11. 3 points
  חבל שלא עטפו אותה בפצפצים.
 12. 2 points
 13. 2 points
  מוזמן לעבור על הthread הזה https://www.overclock.net/forum/225-hardware-news/1717752-engadget-alienware-s-55-inch-4k-oled-gaming-monitor-pure-eye-candy.html
 14. 2 points
  זה סיכון מול סיכוי. אם אני יודע מה החלק התקול ויודע לפרק/להרכיב, תמיד אעדיף לבודד את זה ולפנות לקבלת שירות רק על החלק התקול, מאשר לשנע את כל המחשב, לתת לאנשים אחרים להתעסק בו, ולהסתכן שידפקו לי משהו אחר (או ייפגע בהובלה). כן, היו לי מקרים כאלה בעבר הרחוק.
 15. 2 points
  טוב , אז רציתי לכתוב פוסט קצר בשביל מי שיסבול מהבעיה הזו כמוני ... בזמן האחרון האינטרנט אצלי התנהל מוזר... מדי פעם האינטרנט האט בקצב קיצוני ... ובחלק מהאתרים קיבלתי הודעה " החיבור עבר איפוס " ולפעמים כל אתר שאליו נכנסתי עשה הודעת שגיאה שכזו ... אז בהתחלה חשבתי שהבעיה באינטרנט וביצעתי איפוס.. וכיבוי.. והדלקה.. בלופ .. אבל זה לא עזר , ואז ניסתי להחליף חיבור אינטרנט וגם לא עזר ... אז ביצעתי סריקה עם האנטי וירוס של ESET והוא לא מצא כלום ... אז ההיתי בטוח שזה בעיה בדריוור כלשהו וביצעתי הסרה והתקנה מחדש .. אבל - שום דבר לא עזר בסוף כשנכנסתי להגדרות האינטרנט ראיתי שהפרוקסי מוגדר על כתובת משונה http://127.0.0.1:8080 וכשאני משנה את את ההגדרה ל " מצא הגדרות פרוקסי באופן אוטומטי " ההגדרות סירבו להשתנות ... רק אז הבנתי שכנראה מדובר בווירוס ... כלומר כל כך סמכתי על האנטי וירוס שיעצור כל מתקפה שלא חשבתי בכלל שמקור הבעיה הוא בווירוס ... וחשבתי שזה נובע מ1001 סיבות אבל לא זו , רק אחרי שבמקרה שמתי לב שכשאני משנה הגדרות ההגדרות לא משתנות הבנתי שזה וירוס... בעזרת חיפוש קצר באינטרנט של הכתובת של הוירוס פרוקסי הבנתי מה הבעיה והתקנתי תוכנת Malwarebytes שניקתה את הוירוס ... --- מה שאני בא לומר בפוסט הזה הוא לא מדריך איך לטפל בוירוסים - את זה רוב משתמשי האתר יודעים מצוין - אלא אף פעם לא לצאת מנקודת הנחה שאם יש לי תוכנת הגנה- אנטי וירוס אז אני מוגן... תמיד לחשוש !!!
 16. 2 points
  https://support.microsoft.com/he-il/help/4027960/windows-10-turn-tablet-mode-on-or-off
 17. 2 points
  אני אישית (סמסטר אחרון) עשיתי את התואר עם i3 ענתיקה ו4GB RAM בהתחלה (בלתי סביל בעליל) ואחכ 8GB וזה הספיק להכל. הייתי ממליץ על מחשב קל עם סוללה איכותית (שיחזיק לפחות 6 שעות) וכמובן SSD, אפשר למצוא כזה בסביבות ה2,000 ~ 2,500 שח יש מידי פעם אחלה מחירים באמזון. לגבי נייד גיימינג, יש לו חסרונות שהם מעבר למחיר. הוא כבד בהרבה יותר, סוללה לרוב מחזיקה פחות והוא גם תופס יותר מקום. ראיתי המון סטודנטים מקלידים בשיעור עם מחשבים קטנים סטייל DELL XPS, ראיתי בודדים עם מחשב גיימינג, וגם זה רק בכיתות עם שולחן גדול ולא כיסאות עם משענת, פשוט כי אין מקום.
 18. 2 points
  עדכון. החלטתי בכל זאת לצלול לעובי הקורה ולהבין את הבעיה, אז פירקתי את הכונן (פתחתי את הפלסטיק בעדינות עם אזמל חד). כשהכונן מחוץ לאריזה הוא נראה כך וזה מסביר את הכל: או שהחיבור נדפק במהלך השימוש, או שפשוט בנו אותו בצורה כל-כך לקויה, אבל כמו שאפשר לראות, הראש של המחבר נמצא באלכסון יחסית ללוח. במצב הזה הכונן עובד תקין. ברגע שהוא יושב בתוך מארז הפלסטיק, המארז מפעיל לחץ על הראש כדי ליישר אותו, ואחת הרגליים (זו שמסומנת באדום) פשוט מתנתקת מהפאד שלה. מדובר ברגל DATA של USB3, מה שמסביר למה הכונן לא עובד בחיבור USB3 אך עובד תקין בUSB2. ככל הנראה בלאי סביר גורם לשבר בהלחמות. במקור הרגל מחוברת דרך טרייס לקבל שמסומן בצהוב. הלכתי למעבדת הלחמה קטנה שאני מכיר ופשוט הלחימו את הרגל ישירות לקבל, וגם סידרו את הראש של המחבר כדי שיהיה ישר (יש שם כמו קפיץ מוזר כזה). הכונן עובד תקין עכשיו בUSB 3.0, אם כי כאשר הכנסתי אותו חזרה למארז, כנראה לא סידרתי כמו שצריך את מתח הקפיץ ועכשיו צריך לעזור לו לקפוץ החוצה ולחזור פנימה. אבל לפחות עובד.
 19. 2 points
  אם המערכת מתאימה לצרכים והכל עובד, אז אין סיבה לשדרג. אם המערכת לצרכי עבודה ויותר כח עיבוד מאפשר חיסכון בזמן או פותח יכולות שלא היו למחשב הקודם, אז בודקים עלות מול תועלת וקונים את מה שמתאים. באמת שאין סיבה למהר היום. גם המחשב הכי בסיסי יכול להתמודד יפה עם גלישה באינטרנט או נטפליקס וזה השימוש של הרבה אנשים.
 20. 2 points
  אני לא פעיל פה מספיק זמן כדי לדעת על אילו חברים מדובר, אבל אני מסכים עם השניים למעלה שזה מיותר, פוגעני ובעיקר מוציא אותך באור אנטגוניסטי ושלילי. תקוף את הטיעון, לא את הטוען. אם אתה מתיימר לבקר חומרה, תבקר, אל תשתמש בגולשים פה בתור קונטרה לדוגמאות שלך. זה לא לעניין.
 21. 2 points
  מעבד i5 עם 4 ליבות הוא ממש אחלה גם כיום, זו תעודת עניות לכל התעשייה הזו. לאינטל שניצלה את המצב שבו היא השחקן היחיד הרלוונטי במשך שנים ארוכות ובאסטרטגית סטגנציה מתמשכת. ל-AMD שפשוט לא היית קיימת למרות שייצבה עצמה במובילה בתחום. וספציפית- זה שיש מעבדים יותר מהירים ויותר זולים זה ברור אבל לא קשור לכך שאותו מעבד ישן מאוד עדין נותן עבודה ולמי שלא צריך את הכי הכי ממש מספיק או בעצם לכל מי שיש לו מגבלת תקציב. הוא לגמרי עושה את העבודה ברמה שאפשר לשדרג אך ורק כרטיס מסך במשך 8.5 שנים מאז הוא יצא (2500K). מצב זה ישאר נכון גם בשנים הקרובות ונכון שהמגמה היא שצריך יותר ליבות אבל ממש לא בקצב של הגידול בהם. גם קצב האימוץ והניצול המלא של ליבות מרובות (מעל 4) הוא הדרגתי ואיטי כמו כל הטמעה של "טכנולוגיה חדשה" גם כשיוצא DX חדש או RT בזמן אמת- זה תהליך של שנים עד שהוא מבשיל וזה עדין לא השלב. לקחת את כל הנושא ולהסתכל עליו רק מהזווית הצרה של למי כרגע יש מעבד יותר מוצלח עלול לגרום להמליץ לא נכון ולהטעות אנשים. נכון בהחלט שאם כל שאר הפרמטרים זהים נכון ללכת על יותר ליבות. אפשר להתרגש שיש חלופה ראויה סופסוף (וגם זה עוד דרוש הוכחה סופית) אבל לאט לכם, לא לאבד את הראש.. כמו שאמרתי מקודם, ברוב המוחלט של המקרים עדיף לחלוטין שדרוג כרטיס מסך בלבד על פני החלפת כל המערכת. זה הרבה יותר זול, פשוט ונגיש.
 22. 2 points
  הזוי , לא הזוי. מה זה משנה. פשוט תעשה מה שאני אומר ותראה אם זה פותר את הבעיה. תיכנס להגדרות של הרואטר ותגדיר שם את שרת ה DNS.
 23. 2 points
  יש כימיה נהדרת ביניהם, אני ממש אוהב את הסירטונים עם שילוב של מס' יוטוברים ביחד, וכמובן את סטיב ודרבאור חחח. אגב הינה סירטו מעניין מאדם שמבין בארכיטקטורות, ככל הניראה לא צריכים לזלזל בNAVI וAMD כן בכיוון הנכון, לדעתי 2020 יהיה הרבה יותר תחרותי בכל התחומים.
 24. 2 points
  רוב האנשים יצליחו להתמודד עם התקנה של כרטיס מסך לאחר קצת הדרכה בעוד שלכל האנשים (כולל המנוסים ביותר) לא יהיה נעים להתמודד עם סלוט pci-e שבור ולכן לדעתי הגישה של החנות נכונה. צריך כמובן ליידע את הלקוח מראש. TMS - ניסיתם משהו בסגנון instapak? ראיתי שבארה"ב הרבה חברות שמוכרות מחשבים משתמשות בזה בהצלחה.
 25. 2 points
  אני אנליסט נתונים, באחת החברות הגדולות בעולם לייעוץ כלכלי בניירות ערך. אין לי שום קשר ל NVIDIA או ל AMD או לכל חברת חומרה כלשהי. בימים שאימא עשתה לך סנוויצים לבית ספר, היו לי מעבדים של AMD שכמה מהם שרפתי, והיו לי יותר כרטיסי AMD\ATI בחיים מאשר כרטיסי NVIDIA. זה שאין לך מושג אל מי אתה מדבר, מה הוא עושה בחיים ובא לך לזרוק ככה שטויות סתם... סך הכול הופך את הפורום לרמה אחת מתחת למה שהוא היה - לפני התגובות ההזויות האלה. זה הכול. זה לא אישי, התגובות פשוט.. חרם. אמורה להיות פה קצת רמה.
 26. 2 points
  אתה לא יודע מה זה NDA אני מבין... בהחלט יעול להיות שכבר סופקו לאתרים המעבדים ויתכן שיש להם כבר סקירות ומידע על הביצועים - אלא ש AMD החתימה אותם על הסכם NDA שבין היתר אוסר לפרסם את הנתונים הללו לפני שהם מאשרים. כנס לגוגל ותקרא קצת על מה זה NDA.
 27. 2 points
  אני מניח שהטכנאי בדק את הזיכרונות RAM שלך. אם הזכרונות תקינים כנראה לוח. לא ממליץ להתעסק עם החלפת לוח. הייתי ממליץ לך על מחשב חדש.
 28. 2 points
  אני מקווה שכתבת את זה בצחוק. אבל בגלל הסיכוי הקטן שלא וגם בגלל שאחרים יכולים לקרוא את זה אז הנה התשובות: לחלל לא שולחים רק דלק אלא גם חמצן מנועי דלק מוצק הם חזקים מאוד אבל לא ניתנים לכיבוי לאחר הדלקתם ולכן משמשים בדר כלל רק להוצאת הטיל מהאטמוספירה למסלול מעל כדור הארץ: https://he.wikipedia.org/wiki/מנוע_דלק_מוצק מנועי דלק נוזלי הרבה יותר קלים לשליטה אבל יש להם חסרונות אחרים: https://he.wikipedia.org/wiki/מנוע_דלק_נוזלי יש עוד הרבה מידע ופרמטרים שהשמטתי פה אבל המחמצן תמיד מגיע עם הדלק. אחרת אין בעירה. הסיפור של NASA הוא אחר לגמרי. הרוסים באמת השתמשו בעפרונות. גם האמריקאים. זה יצר בעיות בחלל. שימוש בעפרונות גורם לאבק (הגרפיט העיפרון) פשוט לרחף באוויר מה שמפריע לנשימה וגם פוגע במערכות סינון האוויר. באמריקה, בלי קשר ל NASA היתה חברה שהשקיעה מיליון דולר בפיתוח עט שכותב בכל מצב, באוויר, מתחת למים והם גילו שגם בתנאים של חוסר כוח משיכה. הם פנו ל NASA והציעו להם להשתמש בעטים שלהם. מה שהיה מצב של WIN-WIN לשני הצדדים. להם יש עטים ולהם יש פרסום שכסף לא יכול לקנות.
 29. 2 points
  לא מבין למה אתם מתעקשים לדחוף לו מחשב חדש שאין שום צורך. עבור משחקים המחשב שלו תותח גם אם הוא בן 4 שנים ואפילו יש לו 16GB ראם למשחקים סופר כבדים. כל מה שהוא צריך זה כרטיס מסך.(ואפשר + SSD )
 30. 2 points
  Moon-Mage - אתה מוזמן לעשות UNFOLLOW לדיון ולא להיכנס אליו. פשוט, לא?
 31. 2 points
  נורא קשה לי להסכים עם הכותרת. במחיר שלו ניתן היום לקחת 1080 עם אחריות נניח לשנה וחצי, ביד שנייה, יותר ביצועים, יותר זיכרון, פחות יעילות לא שזה כ"כ רלוונטי בחשבון החשמל. אחרי הבעייתיות בסדרת RTX, כרטיס שכזה היה מתבקש. רק שבמחינת ביצועים, הוא איפשהו עומד ראש בראש עם 1070 כאשר ממהירים אותו, עם פחות זיכרון. הוא לא מדגדג 1070Ti גם אחרי המהרה, ואלה לעיתים קיימים במחירים סבירים באמאזון במבצעים, הרבה יותר עדיף. אני חושב שזה כרטיס לא רע בכלל ! ולא מעבר. קצת הייפ, קצת תמחור "הוגן".. וכולנו עוד שנייה נאמין לזה שהכרטיס משוגע.. תסתכל על זה ככה : ב 1600 שקל לפני 3 שנים קיבלת 1660Ti עם 8GB זכרון ( 1070 ), אם תפסת את ההשקה בזמן. אז היום קיבלת אותם ביצועים וגילחו לך 2GB מהזכרון. המחיר השקה שלו זול יותר. האם זה "הכי טוב" ? רחוק מזה, זה דיל סביר.
 32. 1 point
 33. 1 point
  אני מאמין שיש הצעות טובות יותר. או שתחסוך כסף ותקנה משהו יותר נורמלי. אל תהיה פזיז.
 34. 1 point
  מסיבה כלשהי הנחתי שהלוח שהציעו הוא עם 2 סלוטים בלבד. אבל זו היתה הנחה שגויה. בכל מקרה, הקטע של "ערוץ כפול" הוא זניח לחלוטין, בטח ובטח כאשר לא משתמשים במעבד הגרפי המובנה במעבד. מחזק: יש הסכמה שעדיף לקחת 1650 מ 1050.
 35. 1 point
  תודה מראש לכל המגיבים והממליצים שתורמים מהידע והנסיון שלהם 1. תקציב המירבי: הייתי רוצה להתקרב ל4K חריגה: כנראה שאגיע קרוב יותר ל6K (רק מחשב) 2. שימושי המחשב: עיבוד תמונה עבודה קשה בעיקר על פוטושופ ולייטרום. מגיע בקלות לקבצים גדולים מ2GB והגעתי כבר ל8GB לקובץ והמחשב בקושי סחב. כך שהRAM שלי והסקראצ' דיסק שלי עובדים קשה מאוד כמו גם המעבד, מצד שני המאיץ הגרפי כנראה פחות משמעותי (למיטב הבנתי) לפעמים אני עושה עריכת וידאו בסיסית אבל אין צורך להשקיע בזה חלק נכבד מהתקציב. (לא משהו שאמור לגרום לעליה במחיר, רק העדפה) 3. ציוד הקפי: עקרונית לא (אסתדר בתחום זה) אבל אם יש משהו ממש חדש בתחום המסכים אשמח לשמוע. 4. רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? עקרונית לא, הייתי רוצה להשאיר את המחשב הישן פעיל. 5. שקט פעולת המחשב: לא חשוב, אם כי נחמד (לא הייתי מוסיף כסף משמעותי רק מסיבה זאת). 6. אוברקלוק (OC)? עקרונית לא, אבל נחמד שיש את האפשרות, בעבר הפחיד אותי אבל מוכן להתנסות בעתיד (אשמח להמלצתכם בנושא). 7. מערכת הפעלה/אופיס ו/או הרכבת מחשב: אין צורך בתוכנות אך אשמח להרכבה שלרוב כלולה במחיר המחשב. 8. העדפה איפה לרכוש: איזור מגורים מרכז הארץ. 9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בעקרון ברגע שאסגר על מפרט שאני מרוצה ממנו, אבל האמת שאין לחץ (אם יש המלצה להמתין קצת). 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים? מההתרשמות שלי בעתיד הקרוב יחסית יהיה צורך בהרבה יציאות USB 3.0/ 3.1 11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? כן, בטוח ברמת נפח הRAM כרגע אני עם 6X8GB RAM = 48GB וכנראה שאתפשר על להתחיל עם 36GB. 12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: אני צריך לקנות מחשב חדש עם דרישות דומות לשל דיון שפתחה תמי: ראיתי את ההמלצות כאן אך אני רגיל וסמוך מאוד על אינטל ולכן קצת חושש מAMD (אולי ממוניטין עבר). אם אפשר, אשמח למחשבותיכם: 1. הסבר למה לא צריך לחשוש מAMD. 2. התאמת המפרט למעבד אינטל. 3. או פשוט מפרט שיותר מותאם לי. 4. אני עדיין עובד עם WIN7 ומאוד לא אוהב את האילוצים שמיקרוסופט עושה עם WIN10 והעדכונים. האם אתם רואים יתרון לWIN10 בעבודה בפוטושופ ולייטרום? עוד נקודות למחשבה: 1. USB 3.0 (כרגע יש לי כבר 8 כוננים שתיאורתית אני יכול לחבר באותו הזמן) וכנראה שהחדשים שאקנה יהיו כבר USB 3.1 2. לגבי SSD האם יש יתרון לM2 על חיבור SATA רגיל? 3. המטרה שלי היא לרכוש מחשב חזק אבל לשמור על עלות תועלת גבוהה (בלי מסך 4k עד 6K). בעבר חיפשתי רכיבים על בסיס BEST PER PRICE 4. המחשב שקניתי ב2010 (עם הרחבת זכרון וSSD) עדיין עובד לא רע הייתי רוצה עוד 9 שנים להגיד אותו דבר. זה המחשב הנוכחי שלי. GIGABYTE X58A-UD3R s1366 Core i7, Intel X58, DDR3 2200+, 4xPCI-E Core i7 930, 2.8GHz, s1366, 8MB Tray Western Digital Caviar Black 1TB 7200RPM, 64MB, SATA III WD1002FAEX GIGABYTE GTS250 1GB GDDR3 DX10 DVI HDMI PCI-E CoolerMaster Gladiator 600 Black ATX Case (No PSU) SeaSonic 620W 80+ Bronze Active PFC 12cm Fan S12II-620 (Retail) שידרוגים שעשיתי לו: SSD 0.5TB 6X8GB RAM = 48GB כוננים חיצוניים (USB3) לגיבוי וארכיון
 36. 1 point
  איך הגעת ל-160 קווי DATA? תקרא איך shift-register עובד. אתה יכול לחבר מאות קווים לבקר ותשתמש רק בכמה פינים בודדים.
 37. 1 point
  מפרסם גם כאן - אני רק הערה בקשר לסגנון הזה של הנייחים, כלומר מחשבי מותג מורכבים - הכל טוב ויפה ואולי גם משתלם. רק לקחת בחשבון, שאם רוצים מחר מחרתיים לשנות משהו בתצורה - זה יעלה הרבה. כל פיפס יצריך הגעת טכנאי ותשלום מפולפל עבור השידרוג / שינוי ( אני מדבר על שדרוגים, לא שירות ). גם החומרה עצמה ( ביחוד ספק כח ) היא ייחודית למדי, כך שגם זה עניין שצריך לקחת בחשבון.
 38. 1 point
  בשנים האחרונות, מצלמות סטילס מסוגלות לצלם גם וידאו. הייתרונות שלהן על פני מצלמה רגילה לוידאו הם: חיישן יותר גדול, עדשות שאפשר להחליף ואיכות תמונה טובה מאד. החסרונות שלהן הם: זמן צילום מוגבל ל-30 דקות בהפעלה בודדת, קבצים גדולים וכרטיסי זיכרון קטנים יחסית, הפוקוס האוטומטי לא תמיד עובד טוב, לפעמים יש גם פשרות בסאונד, משקל גבוה. אז לוידאו ביתי, המצלמות הרגילות עושות עבודה טובה. אם רוצים איכות שידור ממש, אז מצלמות DSLR או דומות להן נותנות תמונה נקייה יותר ואפשרויות רבות יותר.
 39. 1 point
  השיפור בגרסה 2019 בעיקר Mask tracking בעזרת מוקה, וכמובן גולת הכותרת ריטוש בעזרת content aware fill. אבל אין בעיה שהגרסאות יעבדו יחד.
 40. 1 point
  לא חושב שיש כל כך טעם לציין את המעבר בין 60 ל-120 כאשר רוב מסכי הגימינג בדרגה אחת מעל 60hz הם למעשה 144hz, וההבדל ביניהם ברור כשמש ואף מוגדר כחובה ותורם להנאה במשחקי FPS במיוחד דינמים ומהירים כמו Overwatch למשל.
 41. 1 point
  ליאור, הבנתי שגם NVIDIA הוסיפה משלהם לחגיגת הביקורות :-).
 42. 1 point
  הייתה לי בדיוק את אותה הבעיה. הכבל חשמל מהספק ל-SSD היה מחובר טיפה עקום ביגלל כבילה לא טובה. אז אם הייתי מפעיל את המחשב הפעלה קרה היה רושם שגיאה. אבל אם זה היה ריסטרט רגיל רוב הפעמים היה כן עולה רגיל. בקיצור בעיה במגעים. אולי משהו דומה אצלך.
 43. 1 point
  מצד שני אם חוץ מהנידנוד הזה הכל מתפקד טוב ורגיל, אתה יכול פשוט לבטל את ההתראה של החלונות, לפי הסרטון הזה - https://www.youtube.com/watch?v=-qUVcd1xCz8 ותמשיך לעקוב אחר בריאות הכונן מעת לעת .... ( שזה תמיד טוב ).
 44. 1 point
  https://www.gearbest.com/projectors/pp_009927557985.html?wid=1433363 לא שאני חושב שזה יהיה איכותי אבל זה כבר יותר מתקרב למקרן אמיתי
 45. 1 point
  מעניין בהחלט מה השתנה ומדוע זה קורה:
 46. 1 point
  אם להתעלם מהקרדיט והתשבוחות העצמיות שאנשים מחלקים לעצמם בצורה די מביכה, אני לגמרי מסכים לגבי ביטול המותג כפקטור כשבאים לבחור מוצר. אומר את זה כבר הרבה זמן. מציע גם להשאיר בצד עוד שיקולים לא רלוונטים כגון תמיכה באנדרדוג בשביל לחזק את התחרות, אסתטיקה של מוצר והליכה שולל אחרי שמות טכנולוגיה מפוצצים שמוצמדים למוצר שלא תורמים בצורה מעשית. בשל כך אני לא רואה בעיה להמליץ לדוגמה על כרטיס 570/580RX בשל מחירו הנמוך ובמקביל לטעון ש AMD נמצאת בנחיתות ושכל הסימנים מצביעים שהדבר לא ישתנה מהותית בשנים הקרובות. ממש אין סתירה בין הדברים. מציע להפריד בין 2 הדברים ולא לקשור בהם, אולי כך דברי יובנו יותר בקלות. העובדה שאני מעביר ביקורת על AMD לא אומרת שאני פוסל אותם.
 47. 1 point
  תראה... זו די השוואה בין תפוחים לתפוזים. ואני מבין שאתה לומד בעיקר טנסור פלואוו. קולאב למשל זה ג'ופיטר נוטבוק בענן שזה נח כי זה כבר בדפדפן ולא צריך את כל שלב ההתקנות וההגדרות המיגע כמו מכונה מקומית. מצד שני מהירות האימון עובדת הרבה יותר מהר על מכונה מקומית אפילו עם כרטיס אחד סביר. זה שזה רץ בענן של גוגל זה לא אומר שהם מקצים לך את כל הענן ומעבר לזה בענן אין לך אפשרות לכתוב אופטימיזציות לחומרה ספציפית מה שמריץ עניינים עוד יותר. יש את עניין הזמינות שלא תמיד קיים בענן: תקלות אצלם, חיבור אינטרנט וכו' או מודל מאד גדול עם הרבה דאטה שלוקח שנה להעלות אם אין לך חיבור אינטרנט סביר. עוד דבר שלי לפחות חשוב זה שלא מתחשק לי לחלוק את כל העבודה שלי עם גוגל. הם מספיק עשירים. אחרי שאעשה מזה רווח אשמח לחלוק קוד ומודלים והכל עם כל העולם. בכיף. מצד שני אתה כרגע לומד אז זה לא רלבנטי. כשתגיע למכונה אמיתית שלומדת תוך כדי תנועה תגלה שהענן לא ממש פרקטי. לסימולציות זה אחלה. ויש כמובן גם את עניין העלות. אימון בענן (בשלב זה) הוא בחינם ומצד שני חומרה עולה כסף. זה מה שעולה לי פחות או יותר. תצליח! עריכה: עוד דבר מעצבן שנזכרתי. בשירותי הענן יש קטע מעצבן שהוא מנתק אותך במחזוריות כלשהי (12 שעות בקולאב ו24 בפאוור אייאיי) אתה יכול יעני לעשות את זה כמה פעמים שאתה רוצה וגם תמשיך מאותה נקודה שהאימון נפסק אבל זה מעצבן טילים ומגביל מאד.
 48. 1 point
  צפיתי היום בסירטון האחרון של ADORETV: https://www.youtube.com/watch?v=3IPlhjv8NiE ועלתה בי מחשבה איך יכול להיראות המעבד העתידי שהוא מדבר עליו, פירסמתי את הרעיון שלי בפורום וגם שלחתי לג'ים מADORETV מייל והוא ענה לי שהוא עצמו חושב ש6 ליבות לכל צ'יפלט דורש יותר מידי תכנון מחדש והוא יותר חושב שהכיוון הוא 4 ליבות, בהמשך הוא ענה לי שאולי אני כן בכיוון כי צ'ארלי כן מאמין שהציפלטים יהיו של 6 ליבות כל אחד, אז נחכה וניראה :-). מודל שעיצבתי ב3D (לקחתי מידות של HBM2): בעקרון זה מה שחשבתי בהתבסס על הסירטון האחרון שלו: AMD ממזערת את הציפלטים של המעבד והבקר המרכזי לטובת פינוי מקום לצ'יפטים נוספים(מעבר ל7+נמ), לכן כל מעבד יהיה בעל 6 ליבות ו24 נימים שיהיו לפחות מקבילים בביצועים לציפלט 8 ליבות 16 נימים, בכך הם גם יקטינו את צריכת החשמל של כל ציפלט. על-גבי הבקר המרכזי יהיו מודולים של HBM, יתווספו 4 ציפלטים של RADEON INSTINCT ועוד 2 ציפלטים להאצת AI(כמו שצויין במידע על מחשב העל העתידי שהמעבד יכלול האצת AI), סה"כ 15 צ'יפלטים. כמו שידוע כבר יהיה ניתן להרכיב 8 מעבדי EPYC כאלה בכל מארז 1U כמו שCRAY כבר הציגה עם ROME: אם אכן הם הולכים לכיוון הזה אז באמת אפשר לחשוב על השיפור הניכר בעוצמת חישוב לנפח, לדעתי הם יכולים להגיע עד לביצועי MI50 אחד לכל EPYC -תלוי בארכיטקטורה משופרת וכו', ואם בלייד אחד יכיל רמה של 8 כרטיסי MI50 ו384 ליבות ZEN עם 1536 נימים + ASICS של הAI שיהיו בכל EPYC- אז באמת מהפכה- לא? https://www.anandtech.com/show/13616/managing-16-rome-cpus-in-1u-crays-shasta-direct-liquid-cooling הפוסט שלי בפורומים האחרים: https://www.overclock.net/forum/225-hardware-news/1725490-anandtech-amd-participating-us-doe-new-supercomputer-project-3.html https://forums.guru3d.com/threads/amd-epyc-cpus-amd-radeon-instinct-gpus-to-power-cray-supercomputer.426524/#post-5668269 עריכה: אני רואה שכבר פורסם מאמר מקיף על הAPU הזה לפני שנתיים לפני שביכלל היכרנו את EPYC והדור הבא שלו עם חלוקה לצ'יפלטים, עכשיו שמתי לב שבFIGURE 2 רואים סקיצה של EPYC, שימו לב לחורים: https://www.computermachines.org/joe/publications/pdfs/hpca2017_exascale_apu.pdf אחרי מבט במאמר הזה שיניתי את ההמחשה- לדעתי זה כבר ניראה הגיוני יותר: או עוד אפשרות במידה והם ישאירו את המעבדים במקומם ויסתפקו בGPU קטנים יותר:
 49. 1 point
  אין לי מושג, האמת. כלומר, במובן של יותר או פחות טוב מאחרים או אפילו בפני עצמו. בגלל זה הבאתי לך את הקישור. יח עם זאת, הביקורות בסדר גמור - https://www.google.com/search?ei=JKycXIPnA4yy0gW5irbAAg&q=tp-link+archer+vr400+ac1200+review&oq=TP-Link+Archer+VR400+AC1200+RE&gs_l=psy-ab.1.0.0.11871.17179..21212...0.0..0.145.404.0j3......0....1..gws-wiz.......0i71j0i22i30j0i22i10i30.1DVAD3afSWk
 50. 1 point
  או קיי לעניות דעתי, הגיע הזמן לשמוע מכיוונה של פותחת הדיון מה נראה לה עד כה. @קינמון עיצוב גרפי לתגובתך נודה.
×
 • צור חדש...
Back to top button
Close
Close