Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון

חברים מובילים


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 21/09/18 בכל האיזורים

 1. 2 points
  אני מוכן לפנות לך קצת מקום שם לחומרה חדשה. תן איזה שני 1080TI
 2. 2 points
  בנוסף לכל מה ש NEC אמר , מאמין שהיה חשוב להם לצאת עם Ray Tracing עכשיו כשאין תחרות. גם להם ברור שכרגע אין מה לעשות עם הטכנולגיה הזאת (לפחות בכל מה שקשור לגימנייג) כי אין שום משחק שתומך בזה אבל הם צרכים להניע את הגלגל הזה. זה הזדמנות שלהם להציג את הטכנולגיה ולהתחיל לכוון את מפתחות המשחקים לשם. אם זה יתפוס ויהיה בסיס משחקים חזק שתומך ב Ray Tracing אז זה יתן להם יתרון גדול על המתחרות. וחוץ מזה סידרת 1000 עדין לא הולכת לשום מקום - יש עוד מלאי לא מבוטל של כרטיסים שהם צריכים למכור.
 3. 2 points
  ה- chunk-ים ממשיכים לזרום יפה.... עושה הרושם כי הפכתי למפרק חווה מרצון וכנראה גם די בלעדי על החווה הזו: המוכר אינו מבין בתחום מאומה ולבדו אינו מצליח למכור כלום. אז עוזר לו פה ועל הדרך גוזר קופון נחמד, מה רע.... הנה חבילה של כרטיסי מסך לאחר הלבנתה המלאה - בדיקת תקינות יסודית ומתן תעודת כשרות על תקינות כל כרטיס וכרטיס, וכמובן אמבטיית נקיון סדורה. החבילה מוכנה למשלוח מחר על הבוקר, לסוחר חומרת מחשבים מהשטחים (שסופר אודותיו בשרשור זה לפני הרבה מאד זמן) ואשר באמצעותו מפנה חומרה משומשת ובמחירים נאים. במכה אחת מוכרים נגלה - לא פריט בודד ללקוח פרטי שבא לבלבל לנו את השכל, להציק עם שאלות ולהתיש עד שתסגר עסקה מסכנה על כמה גרושים. מול הסוחר המקצועי זה חלופת מסר, שיחת טלפון קצרה, סגירת מחיר ופרטי האספקה. פשוט תענוג לעבוד ככה והערבים למדתי, הם סוחרים לעניין - עם הרבה אמון וכבוד לצד השני: אם שואלים מה זה הכרטיס למטה זה שאינו מהאצווה הזו של 1070, אז זה אותו R9 390 מפורסם שלי לשעבר עם ספור מעניין: לפני כחודש מכרתיהו לאחד הקשרים שלי במחיר 900 ש"ח (סופר כאן בשרשור גלגלו לעמוד הקודם). הוא היה לחוץ אז ושילם מחיר... איך נאמר זאת בעדינות, מופרז. אבל אני לא פה כדי לחנך סוחרים כמה לשלם. עכשיו אני עם מלאי של 1070 שואל גם אותו, האם הוא רוצה אחד או יותר מהם ? הוא אומר "בטח", אבל מציין גם שעדיין לא הצליח להפטר מה- 390.... פה אני שואל את עצמי בלב בשקט, מה לעזאזל הוא קנה אותו ממני אז, אם לא הצליח להעבירו הלאה ? תהרגו אותי לא מבין אותו. הוא סוחר לא ? אז כנראה לא כל סוחר מספיק חריף וחלקם פועל מתוך דחק ובחוסר צלילות רגעית. זה כנראה היה אחד המקרים הללו. ואז מיד בראשי עלה רעיון לעשות עוד משהו רווחי ולנצל ההזדמנות (כמו חיפושית זבל שבכל אשפה מוצאת זהב) ואני מתחיל לאהוב את זה: הצעתי לו עסקת טרייד אין שהוא מיד לקח אותה: זיכינו אותו 450 ש"ח בגין ה- 390 הישן שלי, כחלק מן התשלום עבור 1070 שקונה. ככה למעשה אפשר לסכם, שהשאלנו לו את הכרטיס פר חודש בעלות 450 ש"ח דמי חכירה - unbelievable. אבל רגע, זה לא כל השוס כי זה נעשה עוד יותר מפואר: את ה- 390 הזה שקבלנו ממש רק היום, נמכור כבר מחר בבוקר לסוחר הפלסטינאי. אז הנה לנו מוצר שעשינו עליו שני גלגולי מכירות. בלתי נתפס כמה הכרטיס הזה ממשיך להניב עבורנו הכנסה וזאת מעבר לשנתיים שמוש שהוא נתן ללא דופי במחשבי האישי. באמת כרטיס פנתר שצריך לסמן את מספרו הסידורי ומתי שהוא בעתיד, לצאת עם צופית גרנט למסע חיפושו אי שם ברחובות קלקיליה או רמללא. ועל זה נאמר, שכשמתמחים בחומרת משומשים ועושים על זה בלוג בפורום, אז מפתחים על הדרך גם קשרים עסקיים ומיומנויות הולמות בסגמנט, שמאפשרות לנו בתורן לפתח את התחביב למשהו שלא היה כאן עד הלום. זו פעם ראשונה שאני לוקח את השרשור שלנו לטוויסט כמותו לא חשבתי שמעולם יקרה, והנה גם זה סוג של גיוון מעניין. אין לי אלא לקוות שתמיד אמצא איך לחדש לנו בכדי שלעולם לא יהיה משעמם. אז אחרי כל השנות טובות וגמר חתימה טובה, מה נשאר לנו בעצם... ? אה - חג סוכות שמח, וגבר מי שיראה לנו את תמונות סוכתו. נעשה איזה שרשור Off topic על תחרות הסוכה הכי יפה. אני את שלי מקים בשבת עם הילדים - אז תמונות אעלה אז. *אולי נתלה עליה כמה כרטיסי מסך לקישוט
 4. 1 point
  1.5KG כרטיס. יותר ארוך מה 780TI (בערך ב1.5סמ) זו תהיה טעות לא להתקין את ה SUPPORT JACK שמגיע איתו _ (כל תנועה וכל ויברציה על המחשב תפעיל לחץ לא רצוי על ממשק הPCI-E) _ (היו קטעים של משקל עם 780TI)
 5. 1 point
  כן.... ההימור שלי שכבר יש לתולעת הירוקה הזו את מה שהיא רוצה שיקרה ב 2020. כל מה שאנחנו מקבלים עכשיו זה פירורים. אנחנו גם יודעים שהדור הזה לא מראה את מלוא הפוטנציאל שלו _ (זו לא הליבה המלאה)
 6. 1 point
  בגלל שספק כח יעיל חסכוני ויציב אוהב לעבוד על 50% מהכח שלו _ (תשתמש ב75-80 אחוז מהכח שלו וגם החשמל והעלות שלו תהיה בהתאם_ וחישןב פשוט מלמד שעדיף להשקיע עוד 200-400ש"ח על ספק-כח מאשר עוד 1000ש"ח מיותרים בשנה על חשבון החשמל.... במידה ויש לפחות 4-6 שעות גיימינג כבד.)
 7. 1 point
  nec_000, כיף לקרוא את מי שכותב מתוך עניין, ניסיון ולהט אמיתיים לנושא (כל נושא שיהיה). פעילות בשוק היד השנייה היא אמנם לא תחביב שלי, אבל מלבד הצוהר שהסיפורים שלך פותחים לעולם המעניין הזה בזכות עצמו, לא מעט מההיבטים והתובנות שעולים מהם בנושאי אינטילגנציה רגשית, יחסים בין-אישיים, ההכרח בהכרת/ניתוח השוק לצורכי טקטיקה/אסטרטגיה מצליחה, מידול עסקי וחוק התוצאות הבלתי-צפויות המעורבים כאן בהחלט רלוונטיים לחיים עצמם, והריגוש ופרץ האדרנלין הנלווים למשימה ותהליך ממוקדי מטרה שבסופם נגזרים הצלחה או כשלון באופן בינארי הם בהחלט משהו שאני יכול להזדהות איתו.
 8. 1 point
  animor, השאלה האם מדובר על ספק מסילה בודדה או לא. אם מסילה בודדה, ההספק יכול להיות נמוך יותר ובתנאי שמדובר בספק איכותי שההספק שלו ב- 12volt נותן מספיק אמפרז'. אם לא מדובר במסילה בודדה, אז ההספק לכל מסילה הוא קטן יותר ואז נכנסים למסכת חישובים מדויקים יותר, מה שמסכן ומסבך את העניין. ולכן ההספק הרצוי (כשאין מסילה בודדה), נעשה גבוה יותר על מנת לכסות את החלוקה הלא יעילה על שתי המסילות (או חלילה מכך יותר משתיים).
 9. 1 point
  יותר בכוון של חמור זקן וטרחן. אך אם יוצא מזה משהו מעניין לסביבה או לאחרים, אז כבר היה שווה את הכל. ותודה ענקית לכל המפרגנים אחד אחד... האמת שנורא רוצה להצביע לכל כך הרבה חברים שמגיע להם ופשוט לא יכול, רק בגלל מכסת ההצבעות הזו שמזכירה את תקופת הצנע של שנות ה- 50...
 10. 1 point
  גיל, מנסיון לא מבוטל בתחום - אין פראיירים כאלו בשוק המשומשים - שישלמו כאלו פערים מעל מחיר השוק. המנעד יכול להיות כמה אחוזים מעל תוחלת המחיר הסביר, לא מעבר. ולראיה, הרי שמודעותיו עוד מתחילת 2017 ולא נמכרו. יתרה על כך, גם עבור מי שכן מוכר כרטיס מסך **במחיר השוק ממש**, לא תמיד מצליח למכור מהר (או למכור בכלל). לעיתים נזקק המוכר להמתנה ארוכה מאד עד שהדבר מתאפשר בידיו. *אגב אני מנצל כאלו מצבים (כי יודע לזהותם) עת תופס וסוחט מהם את הלימון עד הסוף. לגיטימי לחלוטין. הסיבה לכך מבוססת על כך שישנו מן הצד האחד ביקוש קטן בארץ - מיעוט שחקנים משתתפים (בצד הקניה), ומן הצד השני תחרות אדירה מול מוכרים אחרים על אותה סחורה. קרי שההיצע גדול משמעותית על כח הביקוש בשוק המקומי. הדבר גורר סיטואציה די ברורה ומוכרת בתורת המשחקים - קוראים לזה שוק של קונים. דהיינו, שגם ללא משימת "חיפוש פראייר במחיר מופקע", קרי שגם במחיר נורמטיבי... המכירה קשה. סמוך עלי פה, הנסיון הפרטני האישי שלי מדבר. יכול לשתף כי אחת ההצלחות **היחסיות שלי** במכירה היא רק בזכות קשרים ישירים לקניינים/סוחרים, שאילמליי קשריי מולם - קרי אילו הייתי נזקק למכור משומש כמו כל אחד אחר בלוחות שבארץ, יכולתי למכור במחיר טוב לא היתה מתקיימת. ואני יודע שוב - מנסיון, בדקתי את זה מכל הכוונים ולמשך זמן רב. אין פראיירים בלוחות, או לפחות אני לא נתקלתי בכאלו. אני חושב שזה עובד ככה: יש אחוז באוכלוסיה של דפוקים מנטאלית, הרבה יותר מאחוז הפראיירים שבאוכלוסיה. ***אם אתקל מעת לעת במודעות ברוח דומה המעלות חיוך ובמידה וזה מספיק ישעשע אותי, אביא לנו העתקן. אגב - מדובר בג'אנר מקובל בתחום עת ישנם סוקרי יו-טיוב עם פינה קבועה כזו בערוצם.
 11. 1 point
  https://www.tms.co.il/xg2401 פאנל TN אבל לפחות לא יהיו מריחות.
 12. 1 point
  להאנטקי יש ספקים בהבדלי איכות גדולים. בלי לדעת דגם לא הייתי קונה כמו שאמרו לך. תקח מארז עם ספק למטה. (בהצעה השנייה הוא למטה). לא ציינת גודל קבצים, ככל שעולים בגודל צריך יותר זכרון, רצוי 32GB. אין מידע על הספק כדי לדעת איך הוא.
 13. 1 point
  אז הצרות יותר גדולות משחשבנו: גם המשקיעים קוראים את המפה ולא טוב מבחינתה של נוידיאה. עושה רושם שיצא להם פה מהלך שלילי עם כל ההשקה הזו גם בהיבט המנייתי: https://www.techpowerup.com/247780/nvidia-stock-falls-2-1-after-turing-gpu-reviews-fail-to-impress-morgan-stanley וכשהסוקר מספר אחד בעולם ליינוס (הכי הרבה צפיות ועוקבים ברשת מכל סוקרי הסגמנט) מוציא סרטון השקה שכותרתו: This Seems Rushed... - GeForce RTX Review אז התמונה ברורה. עתה גם מובנות כל הדחיות הללו של ההשקה תוך כדי נסיון להאריך את NDA ולדחות את הגזרה עד כמה שניתן, הכל במטרה לצמצם נזקים ורעשים. נוידאה קיבלה את טיוטות הסקירות לפני ההשקה בכדי להעביר הערות והתיחסויות. היא הבינה מה הולך לקרות פה כשכל הסקירות הללו ייצאו לאור. בחירום דחוק ניסו לצמצם נזקים, עשו מול הסוקרים סבוב יחצנות ושימון במטרה לרכך את המכה ואת הבקורת הקשה שכתבו מצד אחד רחמיי על מזמיני ה- preorder במחירי שחיטה. אך מן הצד השני ישנם שיעורים שחייבים ללמוד אותם רק דרך הרגליים, לספוג מכה כואבת ולצאת ממנה מלומדים לפעם הבאה. אגב, עוד לא נולד הסוקר המקצועי והשפוי, שאי פעם דחף צרכנים לרכוש מוצר ב- preorder כאשר הוא עדיין חתול בשק ולפני שיודעים מה הוא באמת שווה. *למעט הפרסה היחידה של tomshardware, אשר ספגו בקורת אינטרנטית קשה מאד על סקירתם תוך שאבדו רייטינג ואמון מצד הקהילה, עת הושמו ללעג מביש חוצה יבשות.
 14. 1 point
  ^מה שנוידאה עשו זהו מהלך שמטרתו לייצר הכנסות ורווחים, במטרה לרצות ולהשביע את רצון המשקיעים ובעלי החברה. אין קשר בין האינטרס הזה, לאינטרט הטהור והאינטילגנטי של הצרכנים אשר מנסים ובצדק מצידם, לקבל תמורה הולמת לכספם ו/או התקדמות דורית סבירה שמצדיקה עצמה. זו נקודה שאנו לעיתים מתעלמים ממנה - שאין התאמה בין שני האינטרסים. לכן לא תמיד מבינים את המהלכים של היצרנית שבאים להשביע אינטרס זר לנו, שמהצד ולרגע קט נראה לנו הזוי וכזה שאנו לא היינו עושים כמותו. "טיורינג" היתה ארכיטקטורה שפותחה בהנחה של מעבר לליטוגרפיה 7 ננו מטר, קראתי על כך חומרים ברשת, אך בשל אילוצים אלו ואחרים מצאה את עצמה מצומצמת ודחוסה בשטח הקטן שמאפשרת לה ליטוגרפיה של רק 12 ננו מטר. התוצאה היא שאותה קפיצת ביצועים ענקית לא הושגה. למעשה המצב היה כה רע עד שנוידאה ובכדי לפצות על הליטוגרפיה הלא מתאימה, הגדילה את השבב של 2080ti עד ל- 750 מ"מ רבועים. זהו תקדים רבתי בתחום, מעולם לא עברה נוידיאה את הסף של 600 מ"מ רבועים בשבב הדגל שלה בכל דור ודור למגזר הביתי. ההשלכות של כך הן גם מחיר מאד גבוה של הליבה הזו, וגם נפל רב של ליבות פגומות בתהליך היצור (כלומר yeild נמוך) משום שכמות הפגומים עולה ביחס ריבועי לשטח. הדבר מוצא את ביטויו במחיר היקר להחריד של המוצר ולא מפליא שיש חדשות ברחבי הרשת אודות "עיכובים באספקה", משום שלא מצליחים להעמיד מספיק ליבות תקינות שיכולות להכנס למוצרים עובדים. מי שמספיק ילדותי (לתפיסתי) עם אימפולס צריכה בלתי נשלט - לרכוש עתה את המוצר הלא רלוונטי הזה, הרי שבעוד כמה רבעונים הולך להתעצבן קשות: נוידיאה הרי תעביר את הדור הזה ל- 7 ננו מטר המתוכן מלכתחילה, ותשנה את שמו לסדרה 3000 בד בבד עם הכפלת הבצועים - אלמנט שסוף סוף ייצר את הפער המיוחל מעל לדור 10 הנוכחי. בעת ההיא כל הלייצס שקנו דור 2000 יכו על חטא, לא רק על ששפכו כסף יקר סתם, אלא שזו תהיה אחת הסדרות הקצרות ביותר בהסטוריה של נוידיאה מעולם, בדמות אורך חיים (מעת השקתה ועד להחלפתה) של אולי פחות משנה אפילו. מעין "סדרת תפר" זמנית על מנת למלא את שורת המאזן בחברה ולהציג למשקיעים משהו (מבחינתם). אך מעבר לכך הוא (דור 2000) אינו מייצר כלום לתעשיה ולצרכנים בסגמנט, חוץ מהצגת RTX כמדגים טכנולוגיה prototype שמראה מה צפוי לנו בשנים הבאות. אז מבחנתי עד רבה, נקנה RTX אבל כפי שנאמר -> "בשנים הבאות" ולכשהטכנולוגיה תבשיל, תתמך בשוק, ותספק קצב ביצועים הולם אשר מאפשר אותה מבחינה שמושית/פרקטית, משהו שדור 2000 בהדגמה שראינו על משחק מחשב BF5 (בסרטון רשמי של נוידיאה כן) אינו מצליח לספק את הצופה עם קרטועים וגמגומים ברורים. וזה היה עוד סרטון PR של היצרנית - משמע שמציג לפנינו את המצב באור הכי יפה שניתן להציגו, קרי שעל אחת כמה וכמה. אה ועוד משהו, מי שיקנה דור 2000 לא רק ידפק פעם אחת בעת הרכישה עתה (בגלל המחיר המופרז), אלא שהוא ידפק פעם שניה לכשינסה למכור את הכרטיס במשומשים, משום שסדרה קצרת זמן שמוחלפת מהר נתפסת ככושלת, והיצרן גם לא ישקיע בכתיבת דרייברים עבורה הרבה אנרגיות לאחר החלפתה הזריזה. הדבר מביא לאבדן ביקושים חריף בשוק המשומשים, בדומה למה שקרה למשל עם fury של AMD: מוצר שנכשל בשוק, היה רלוונטי לבקושי שנה, היה לא פה ולא שם עם מגבלת VRAM חריפה של רק 4GB, ומצא עצמו נשמט בתמיכת דרייברים מצד AMD - שחדלה מצידה (בצדק) מלהשקיע אנרגיות זמן כסף ומשאבים, בכמות הכה קטנה שנמכרה מהדגם הזה בשוק. כמו שאני רואה את זה, סדרה 2000 תמכר בכמויות קטנות מדי, לתקופה קצרה יחסית, שמשמעותה סדרת זמנית ומצומצמת, שלא תעניין אחרי אמצע 2019 אף אחד יותר. גם לא את נוידיאה עצמה.
 15. 1 point
  בכל זאת, פאנל va עם סטנד מתכוונן, g-sync ו-144 הרץ במחיר כזה זה שווה לדעתי. יש לך הצעה אחרת?
 16. 1 point
 17. 1 point
  אם אתה מוכן להזמין מחו"ל אני ממליץ על זה: https://www.newegg.com/global/il/Product/Product.aspx?Item=0FC-0065-00013 יוצא כולל משלוח ומיסים 1439 ש"ח נכון לעכשיו. זה בדיוק העניין שהסברתי. אין טעם שתקנה מסך 1440P עם קצב רענון גבוה כי הכרטיס שלך לא יריץ משחקים כבדים על FPS גבוה. לפחות לא על הגדרות גבוהות וגם לא על בינוניות.
 18. 1 point
  מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים אודים | חיפה | תל-אביב | אשדוד מעבד: 840 ₪ - Six Core i5 8400 2.8Ghz Coffee Lake S1151 Tray קירור אוויר למעבד: 99 ₪ - * מבצע * - Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 לוח אם: 363 ₪ - Gigabyte GA-B360M DS3H זכרון: 338 ₪ - * מבצע * - 8GB Crucial DDR4 2400Mhz CL17 דיסק קשיח: 339 ₪ - * חדש * - XPG 240G S11 PCIE GEN3X4 M.2 2280 HEATSINK RED דיסק קשיח: 199 ₪ - * מבצע * - WD 1T 3.5'' Sata3 BLUE 7200RPM 64MB 2 Years Warranty ספק כוח: 257 ₪ - * מבצע * - Antec 550W 80+ Bronze NE550M Modular מארז: 199 ₪ - * חדש * - Antec P6 Tempered Glass Micro-ATX משלוח: 39 ₪ - על ידי חברת שליחויות חיצונית - עלות עבור כל חבילה (מחשב, מסך, ציוד היקפי) מחיר סופי: 2673 ₪ למזומן 2726 ₪ לאשראי עד 12 תשלומים 2779 ₪ לאשראי עד 36 תשלומים קירור יותר טוב. לוח אם עם 4 סלוטים של זיכרון. SSD NVME מהיר יותר. ספק כוח יותר איכותי. מארז יותר מודרני.
 19. 1 point
  לא מבין לאן nVidia ממהרים, יכלו לסחוט את סדרת ה 1000 עוד קצת.. גם ככה אין להם תחרות. קפצו מעל הפופיק עם הסדרה החדשה, אז עכשיו הם מנסים לתרץ את זה עם ה Ray Tracing כדי להצדיק את זה ומרימים מחירים כאילו שהם באמת מאמינים שהכרטיסים החדשים שווים את המחיר הזה. נראה כמו ניסיון פסיכולוגי לשכנע קונים שהכרטיסים אכן כה מופלאים. הדבר היחיד שיצא טוב מזה הוא שמחירי הכרטיסים של הסדרה הישנה ירדו.
 20. 1 point
  אני מעדכן פרטים כמו שהבטחתי מה שחדש יהיה עם קו תחתון. מעבד i7-8700 - מעבד דור 8 , מעבד 6 ליבות זיכרון DDR4-2400 בנפח 16GB קנגסון או סמסונג לבחירתי. לוח גיגהבייט B360 דיסק SSD מהיר מאוד מסוג nvme בנפח 512GB GB (מהירות 2500מב לשניה) או טושיבה או סמסונג. דיסק אחסון בנפח 2000GB מהירות 7200סלד , ביטאצ'י. כרטיס מסך GTX1060 חב גיגהבייט 3gb אפשרות לשדרוג ל 6Ggb ווינטפונט. מה זה ווינטפונט? כמה שווה להשקיע בשדרוג? ספק 650 WATT חברת HUNTKEY מארז Antec VSK4000 סט מקלדת ועכבר (דל או HP) אופציה לאלחוטי של מיקרוסופט- בתוספת של 90 שח מסך Dell גודל 24 מסוג IPS דגם P2417 , עם צידוד מלא וחיבורי USB3 על המסך מחיר כולל מעמ - 6390 שח המחיר כולל הובלה + התקנה באתר הלקוח (כולל כל התוכנות ) עוד לא דיברתי איתו על הספק כח אבל תודה ל etal אני יסדר את זה אח"כ. אני מוסיף עוד שני הצעות מחיר שקיבלתי אמרו לי את דעתכם. לדעתי השני הוא מחיר מצוין אבל לא מספק. (מצטער עךל האיכות הנמוכה) בחנות הם טענו שהמחשב ממילא לא מנצל את הI7 וזה סתם בזבוז ומספיק I5. זה קשקוש או שיש בזה אמת? גם לינק יעזור לי.
 21. 1 point
  כל עוד זה מסב לך אושר, אתה לא חייב דין וחשבון לאף אחד. לי יש תחביב של מכירת פריטים שאני לא צריך ב-ebay. בתהליך אני מברר את שווי הפריט, מתמחר, מנסח כתיבה שיווקית, מתמקח עם קונים, אורז, מדפיס, שולח, מקבל פידבקים חיוביים ומדבר עם אנשים מכל העולם. ממש כמו משחק, תרפיה לכל דבר. הכסף פה עניין שולי.
 22. 1 point
  בשביל להריץ משחקים בfps גבוה עם gtx1070 אתה תיאלץ לקנות מסך ברזולוציית fhd, וזה לא ייראה כלכך טוב על מסך בגודל 27 אינץ, בטח לא עם פאנל TN. כמו כן, התקציב לא מספיק בשביל מסך 27 אינץ עם קצב רענון גבוה ברזולוציה גבוהה יחסית כמו 1440P. מציע לך לרדת מ27 אינץ. ללכת על 24 אינץ, או לוותר על 144Hz ולהגדיל את התקציב.
 23. 1 point
  "לפעמים אתגר צריך שתי איטרציות" וגם "סבלנות היא מפתח שנכון בעולם העסקים" פרק בסגנון trading up של Mike Brewer האגדי מ- wheeler dealer - בהפקת discovery channel. https://youtu.be/CLOxi6W4XWU הערב הולך להיות לנו ספור אחד הטובים, אז שבו בניחותה על הכסא, ככה זה הולך: לעוקבים הקבועים ידוע כי בשבוע שעבר בחג ראש השנה, יצרתי לעצמי אתגר והוא לשדרג את כרטיס המסך במחשב של ביתי מדגם GTX970, לדגם אחד מעלה אך ללא כל תוספת מחיר במידה והדבר יצליח לנו, קרי לשחזר למעשה את ההצלחה מתחילת חודש אוגוסט (מתואר קודם בשרשור ראו עמוד קודם) בה הצלחנו לשדרג R9-390 ל- GTX980Ti בלי להוסיף שקל אחד בעסקה סבובית מהירה. האתגר אינו פשוט, ובתחילה נכשלנו בו עת מכרנו את GTX970 של ביתי מחד ב- 750 ש"ח, אך מאידך לא עלה בידנו להשיג במחיר שכזה או קרוב לו כרטיס מבוקש כמו 980Ti או GTX1070. 980Ti בכלל לא זמין בלוחות, ו- 1070 המקביל לו אמנם יש בשפע, אך המחיר הכי זול שמצאנו היה רק 1000 ש"ח (במרחק שהוא סביר גאוגראפית ממני). כפועל יוצא מכשלון זה עשינו "אתגר הפוך", בו נשארנו ברמת ביצועיו של GTX970 אך הרווחנו 250 ש"ח במזומן לכיס, בזכות כך שמכרנו אותו ב- 750 ש"ח, ורכשנו כרטיס שווה ערך (למעשה קצת יותר טוב היום אני יודע) מדגם RX480 ב- 500 ש"ח בלבד. עד כאן תקציר הדברים כאשר הפירוט המלא מצוי עמוד קודם בשרשור, ומי שרוצה מוזמן לקרוא שם. יחד עם זאת עדיין נשארתי עם תחושת החמצה משהו והרגשה שנכשלתי במידת מה משום שהאתגר לא הושג במלואו. ולבצע אתגר חלופי זה נחמד, אך זה לא באמת זה. עבדכם הנאמן ידוע כחבר פורום - שכשהוא שם לנגדו מטרה הוא אינו שוקט ואינו נח עד שהוא משיג את מה שהוא רוצה (המלצה אגב לחיים ולקריירה - אל תוותרו ולכו עד שתשיגו את יעדכם, כך תגיעו רחוק יותר). אז עכשיו כשאני חושב לעצמי מחוץ לקופסא (פעם שניה וכנראה חכם יותר מהפעם הקודמת) זה הולך ככה: מה אם אבצע את הקפיצה מ- GTX970 ל- GTX1070, אך במקום באיטרציה אחת (שנכשלה) אז בשתי אטרציות ? זה רעיון טוב, זה יכול לקרב אותנו ליעד ולעמוד בו ויחשב בהחלט לקביל באתגר שהצבנו לעצמנו. מה הכוונה: נמכור עכשיו את ה- RX480 בדומה למקודם (עם רווח), על מנת שהרווח משתי העסקאות יחדיו יסגור לנו את הפער הדרוש לשדרוג ללא עלות לכרטיס GTX1070. אז עשה את שעושה, ומצליח (למזלי הרב יצוין, זה לא עניין של מה בכך אם לרגע חשבתם) ותוך כמה ימים מוצא לקוח ל- RX480 שלנו תמורת 700 ש"ח. נזכורה שרכשנו אותו בשבוע שעבר ב- 500 ש"ח. משמע עוד רווח של 200 שקלים לקופה. מי שטוב בחשבונאות מיד יבין, כי בשתי העסקאות שבצענו - הן מכירת ה- GTX970 והן מכירת ה- RX480, גישרנו על מלוא הפער הנחוץ לרכישת GTX1070 והאתגר הושג. הללויה, אין מאושר ממני. אבל.... עד כאן זה רק חצי מהספור. כי זה הולך להיות טוב עוד יותר אז סבלנות... זה מתפתח. אני ממשיך "להציק" לאותו בחור שיצרתי מולו קשר (למען האמת כבר לפני למעלה מחודש שנוצר הקשר) זה שמציע כרטיסי 1070 מהחוות כריה שלו שמפרק אותה, והוא כאמור לא היה נאות לרדת בשבוע שעבר מתחת ל- 1000 ש"ח (כמו המחיר שלו בכל החודש האחרון אגב, נשאר בונקר). אבל אחרי שעושה עליו "עבודת עיסוי טובה" בטקטיקות מו"מ מן היקב ומן הגורן - משמן, מגרז, ומשכנע במילים נכונות, הוא נאות סוף סוף לאפשר ברשותי לרכוש ב- 900 ש"ח - ראו להלן, זה מיום ראשון (אתמול): ואז אני גומר אומר - לסגור את הסבוב כי במחיר הזה לא רק שגישרנו על הפער, אלא שנשארנו אפילו עם קצת עודף קל מכל העסק (משום שבראש התכנון הוא לפי מחיר 1000 ש"ח שאני כבר מבושל עליו, רק בסוף כן עשה לנו מערוף קטן). למעשה האתגר כמעט הושלם, רק צריכים להלבין את העסקה ולוודא - שיש כרטיס 1070 ביד שגם עובד ותקין. באופן מקרי ומזל משהו שממש אינו טריוויאלי, הן הקונה של ה- RX480 שלי שביקש ממני לספק לו את הכרטיס בביתו (משום שאינו נייד), והן המוכר של ה- 1070 נמצאים בסמיכות זה לזה (וגם אלי). נו, יש יותר מזל מזה ? כך שהערב מוצא עצמי עושה סבוב אחד קצר יחסית, ומסיים את שתי העסקאות במהירות ובקלות: עובר תחילה אצל הקונה של ה- RX480 שנותן בי אמון, לא בודק הכרטיס בכלל, לוקח אריזה ביד על המדרכה ליד ביתו ומשלם לי 700 ש"ח מזומן, ומשם בדרכי עוד כמה דקות נוספות למוכר של ה- 1070. אצל המוכר של ה- 1070 מתפתח ערב מעניין שנמשך כשעה ארוכה, בה אנו מדברים ומכירים זה את זה - גם הוא קצת בעולם הביזנס (בתחומו) והוא גם על הדרך מבקש עזרתי לחדור כספק לארגון הממשלתי הגדול בו הנני מועסק, ומבקש לקבל הכוונה ופרטים איך להתקדם, ומפה לשם (למרות שהבאתי את המחשב של ביתי על מנת להתקין בו את הכרטיס ולבדוק טרם הרכישה) הוא אומר לי "נראה לך שנתעסק עם זה בכלל. קח את הכרטיס תשחק איתו אצלך בבית ותעביר לי הכסף מחר אחרי שתראה שהוא פיקס". האמת הפתעה - אפילו לא בקשתי, הוא הציע. כנראה שליצירת קשר בינאישי כח משלו.... נו, אז יותר טוב מזה פעם שניה יש ? אנחנו הולכים לחוות הכריה שבביתו, אני נדהם מההזיה הזו של "חוות כריה" אמיתית שאני הולך בה ונוגע בה. אל תשאלו - (דברתי איתו) הוא יצא בנזק ענק של 6 ספרות בשקלים מכל ההרפתקאה המטופשת הזו (הפסד על חומרה, הון על חשמל, ובסוף המטבעות שכרה ששווים כלום בריבוע היום - אם בכלל יוכל למכור אותם). באמת ליבי איתו. אנחנו מפרקים כרטיס אחד מתוך עשרות רבות שיש בחווה, אני בוחר דוגמא שנראת לי טוב, ולוקח. הוא מספק לבקשתי העתק של החשבונית רכישה לצרכי מימוש אחריות בעתיד במידת הצורך, אם כי הנני בספק אם במידה ונצטרך להפעילה, יתנו שירות היות ומדובר ברכש של ערמה של כרטיסים, שברור שהיא למכונת כריה. המשווקים עושים עם זה בעיות, מבקשים לקצר האחריות רק ל- 3 חודשים במידה והכרטיס שימש לכריה. אז אחריות יש בתאוריה וממש לא ברור שהיא תכובד. ועם המידע הזה אני יוצא לדרך ללא חשש רב משום שיודע, שהכרטיס נראה אחלה ואני משלם רק לאחר בדיקה והוכחת תקינות. מנסיוני כרטיס שעובר מבחן תקינות על ידי ונמצא בסדר, מרבית הסיכויים שלא יהיו עימו בעיות, מנסיון, וכבר שתפתי את החברים - מעולם לא התקלקל לי כרטיס מסך, מעולם, ועברתי עשרות רבות של כרטיסים. זה מוצר אמין מאד. אני מגיע הביתה ואז מתחיל הטקס הקבוע, בואו נראה מה קבלנו. תחילה נעבור לכרטיס כמות שהוא לפני כל נקיון, רואים שיש קצת אבק אך לא משהו קריטי, צילמתי גם תקריב בנסיון להראות טוב יותר: בשלב הזה מבצע ניקוי חיצוני, הסרת אבק מהמאווררים, ולחץ אויר על צלעות הקירור מאלומיניום. אנו לא עושים במקרה דנן אוברול ניקוי יסודי לכרטיס כמו כזה שמצריך פירוקו, הן משום שמדובר בכרטיס חדש למדי וטרי שנרכש עוד השנה 2018, והן משום שיש לו עדיין אחריות, ואם נפתח את הכרטיס ישארו עליו סימנים של פתיחה המבטלים אחריות, ואינני רוצה לאבד אותה במידה והיא קיימת בזכות חשבונית הרכישה. אז הנקיון שעשינו הוא רק מבחוץ באמצעים רכים, והנה התוצאה - כמעט כמו חדש: ניתן לראות כי הכרטיס הוא איכותי בהחלט, סדרת Gigabyte GTX1070 Gaming G1 Edition Rev 2.0 : שהיא אגב מומהרת מהמפעל ורצה במקום בתדר ברירת מחדל, ישר על boost של לא פחות מ- 1974mhz . משמע שאנו לא ממש צריכים להתאמץ לבצע המהרה נוספת, כי הכרטיס הזה כבר רץ מומהר כמו שהוא כעת, והכל במסגרת ה- default שלו כמעט על 2Ghz מדובר בסדרות אלו לרוב בשבבים שהם binned , משמע שמראש מוינו על ידי היצרן ונבחרו לגרסאות היותר איכותיות של הסדרה, על מנת להבטיח תדר עבודה מהיר יותר ללא בעיות של חום ומתח עבודה, וזה nice to have indeed: לינק לעמוד המוצר המדויק על מלוא פרטיו: https://www.gigabyte.com/us/Graphics-Card/GV-N1070G1-GAMING-8GD-rev-20#kf הכרטיס נכנס למחשב של ביתי, הדרייבר מוחלף שוב מ AMD ל- נוידיאה כבר פעם שניה בשבוע אחד הלוך ושוב מכל העסקאות קניה מכירה האלו ששגעו את ביתי אבל עשו לי הרבה כיף ובכלל אבא מלמד את ביתו על עולם הקניה והמכירה כמשל מכל הנושא, מה זה לקנות ולמכור ביותר ולהרוויח, והיא מתלהבת כשלומדת ואף שואלת שאלות, זה גם ערך לימודי חינוכי מוסף שישרת אותה לחיים. לאחר מכן הכרטיס עובר מסכת בדיקות תקנית במעבדה של עבדכם, אשר בלעדיה אף כרטיס אינו זוכה לקבלת חותמת כשרות ולמזלנו הכרטיס שבידנו צולח אותה כמו מלך. למען האמת אינני יודע מה כריה עושה או לא עושה לכרטיסי מסך, אך לא רואים או מרגישים שמשהו שם שונה מכל כרטיס אחר שרכשתי במשומשים עד הלום. זה תכלס מרגיש ומתנהג אותו הדבר ואפילו המאווררים על המיסב שלהם (נקודת תורפה לבדיקה קפדנית) עושים רושם מוצק, הם שקטים וחרישיים וללא כל סימני בלאי. מה שיפה זה שהליטוגריה בת 16 הננו מטר ממנה דור פסקל מורכב והנצילות המטמטמת שלה, הכרטיס הזה כמעט מבצע כמו ה- GTX980ti שלי אבל גוף הקירור ובכלל העובי האורך המידות והמשקל ומה לא - לרבות צלעות הקירור פשוט מתגמדים לעומת ה- 980ti לכדי משהו כמו רבע גודל ואינני מגזים, ועדיין זה לא מזיז טיפה של חום או רעש או טמפ' שנשארת רוב הזמן באזור 63 מעלות צלסיוס גג תחת stress test. ללא ספק נוידיאה לקחה את Maxwell ועשתה ממנו מהדורה חדשה בזכות ליטוגרפיה בגודל זערורי, הצליחה לקפוץ עוד מדרגה בעולם הנצילות התרמית. שאפו - מוריד את הכובד פעם שניה אחרי maxwell שהרשים אותי מאד אז, ועתה pascal בשנית. עכשיו אני חוזר לבחור ומעדכן אותו על תקינות מלאה, ומבקש לתאם העברה כספית, אבל ופה זה השוס הנוסף, יש ביננו המשך מו"מ שמתרחב לאפשרות שאני אקנה ממנו כמות של כרטיסים בעסקה גדולה ובמטרה למכור הלאה ולהרוויח משהו, ואסייע לו להעיף אותם מהר יותר - משהו שהוא ממש מתקשה בו. מפה לשם אני מגלה שהוא מנסה גם למכור את האצווה מעבר לים במחיר נמוך יותר, ולכן מבקש ממנו לישר קו עבורי ביחס למחיר זה העומד על 230$ ומבטיח לסייע לו למכור עוד חתיכות פה בארץ. הבחור היום במצב רוח טוב ונאות לרדת בשבילי עד ל- 820 ש"ח בלבד, שזה המחיר הממוצע שבו נסגרות עסקאות בזירה הבינלאומית (לפני עלויות שילוח או מיסים כלשהם). אז זו העסקה חברים - 820 ש"ח בלבד. יש טוב מזה פעם 3 ? זו המחשה טובה ומלמדת מהשטח, שמדגימה לנו כי לעיתים הסבלנות משתלמת. הרי רק לפני שבוע אם לא היינו סבלנים היינו נאלצים לשלם לו 1000 ש"ח ליחידה. ועתה אחרי היכרות טובה ועוד קצת זמן (שהתיש את המוכר ללא הצלחה ממשית במכירותיו) והנה המחיר ירד בכמעט 20% נוספים. ישנה תכנית טלויזיה בריטית הנקראת trading up. מלונקק פרומו קצר מעלה בפוסט הנוכחי (מאד מומלץ). מה שהוא עושה שם, זה מתחיל עם משהו כמו 1500$ בכיס, קונה מכונית טרנטה, משפץ מסדר ומגלגל אותה הלאה תמורת רווח. כך שבפרק הבא ועם יותר כסף בכיסו (בגלל העסקה הקודמת שממנה הרויח), עושה אותו הדבר רק עם רכב יקר יותר ומגלגל לרכב הבא, וכך אחרי כמה פרקים (מספר אטרציות) מגיע לרכב היעד היוקרתי הסופי (כמדומני באזור 50 אלף דולר), לרוב הוא קונה איזו פרארי או פורש משומשות במחיר מציאה. הכל הוא עושה מבלי שהוסיף מכיסו כלום, חוץ מעבודה שלו שאותה הוא אינו מחשב בהוצאות. זהו גימיק בהחלט נחמד וסדרה מרתקת שלומדים ממנה המון, היא עם רייטינג גבוה, שנונה, ומאד מהנה. נראה לי שעשינו באתגר שלנו משהו שמזכיר את זה קצת, ואם כך דיינו. בברכת חתימה טובה לכולם, ובתקווה שלמדנו משהו והשכלנו.
 24. 0 points
  מה זה הטימטום הזה? הלו! תתעורר! מנסים לעקוץ אותך!
 25. 0 points
  לא אמורה להיות בעיה, בעיקר כשיש אחריות. מתוך התעניינות, באיזה כרטיס מדובר ובאיזה מחיר?
×
 • צור חדש...