Try HWzone in English English
עבור לתוכן
 • צור חשבון
 • מי אנחנו?

  שלום אורח/ת!

   
  שים לב - על מנת להשתתף בקהילה שלנו, להגיב ולפתוח דיונים חדשים, עליך להצטרף כחבר רשום.

  החברים שלנו נהנים מיתרונות רבים, כולל היכולת להשתתף בדיונים, להנות מהגרלות ומבצעים לחברי האתר, ולקבל מידי שבוע את התכנים הבולטים שלנו ישירות במייל.

  לא אוהבים שמציקים לכם במייל? ניתן להירשם לאתר אך לוותר על הרישום לעידכוני המייל השבועיים.

תוכן חדש

העמוד הזה מתעדכן אוטומטית     

 1. בשעה האחרונה
 2. שלום לכולם אני צריך המלצה לקירור למעבד 3900x. אני לא מתכוון לעשות המהרה.לא משנה איזה קירור נוזלי או לא. תקציף : עד 1000 ש"ח. תודה.
 3. בנתיים דנים בשאלה, האם ישנה הצדקה לרכוש 3800x במחיר 400$ במקום 3700x במחיר 330$, והתשובה חד משמעית:
 4. מי אמר אני ולא קיבל? ביקורת האתר על מעבדיי רייזן 9, מבחן בלנדר התוצאה של DUAL XEON : 329 שניות..... נחכה מה הדור הבא יביא....
 5. מדוע אף יצרן לא מייצר כרטיס מסך HDMI 2.1 ? יש מסכים , טלוויזיות עם HDMI 2.1 ואין כרטיס מסך באופק . והכי מוזר שיצרני כרטיסי מסך לא עונים לשאלה הזאת
 6. אני לא רוצה להיכנס לכל הנושא הזה, אבל ההצהרה הזאת היא לא נכונה עובדתית. אינטל לא חברה ישראלית ומעולם לא הייתה. אינטל היא בהחלט מעסיק גדול במשק (ומסביב לזה יש מעגלים נוספים של נותני שירות צד־שלישי שמתפרנסים מהפעילות של אינטל בארץ גם אם לא מועסקים על ידה ישירות) אבל התמונה המאקרו־כלכלית הרבה יותר מורכבת. סתם דוגמה ברמה הכי בסיסית: אינטל חברה בינלאומית ולא אחת היא "משסה" מרכזי פעילות זה בזה כדי ליצור לעצמה ערך גדול יותר. החלטות הנהלת התאגיד, נקודתית או אסטרטגית בטווח הארוך, לא בהכרח יקחו בחשבון את טובת המשק הישראלי (או של כל מדינה אחרת). מדובר ביחסי תן-קח, לא שותפות גורל, כשכל צד מביא איתו ערך מסוים והשותפות שנוצרת היא מתוך מניעים אופורטוניסטיים ולא של ערבות הדדית. הרבה מהשליטה שלהם בשוק בארץ נובעת מהנוכחות המרכזית שלהם במעגלים ובשיח העסקי (והציבורי בכלל) - בפרפרזה על אותה אמירה מפורסמת "אף אחד עוד לא פוטר כי שכר את שירותיה של IBM" - ולאו דווקא משיקולי תרומה למשק הישראלי (וגם אין לשכוח ששנים ארוכות לא הייתה להם בכלל תחרות, ולא רק בשנים שבין K10 ל־ZEN).
 7. היום
 8. הלכתי לסרט עם הבת שלי בגרסה המדובבת, לא היה אכפת לי כי גם אני בתור ילד ראיתי ככה, ויזואלית הסרט נראה מדהים, אפילו רציתי שהוא יראה אחד לאחד כמו המקור אבל היו קצת שינויים, דבר אחד בטוח שלא היה טוב, הדיבוב! מסיבה לא ברורה לא משקיעים בדיבוב יותר, ככל שהזמן חולף, הדיבוב נהיה גרוע יותר! אני לא יודע למה זה ככה אבל זה פשוט ככה! ובמיוחד בסרט כזה משמעותי להרבה אנשים הייתי שמח אם הייתה יותר השקעה בתרגום המילים ובדיבוב של הסרט, בהרבה קטעים הרגשתי כאילו קוראים מדף ושהדמויות לא באמת מדברות אחת עם השנייה - מאכזב! לא לראות את הגרסה המדובבת...
 9. חדשות ועדכונים אודות מחירי מעבדים נכון להרגע - והן חדשות טובות:
 10. ה- eco system של אינטל בישראל הוא חזק בצורה יוצאת דופן. למעשה זו חברה שמעסיקה מספר 5 ספרתי של עובדים במשק הישראלי והיא למיטב זכרוני המהיר - היצואן העסקי הגדול ביותר, או לפחות בחמישיה הפותחת. בכל כנס, בכל שיחת מסדרון, בכל דיוני ממשלה את תקצוב ומיסוי, למעשה בכל נגיעה לנושא, אינטל נמצאת במרכז הבימה. ישנה מוסכמה כי רכישת מוצרי אינטל בתעשיה ובקרב גורמי הממשלה, היא רכישה שמעבירה כסף בחזרה לכלכלה הישראלית. החברה אמנם בינלאומית (במקור אמריקאית) אבל בבחינת המעורבות שלה במשק הישראלי, היא אכן חברה כחול לבן למהדרין, ולכן עסקית-כלכלית יש לנו הישראלים אינטרס לרכוש את המותג הזה על פני המתחרה AMD - שאינה מזרימה כספים ועבודה למשק הישראלי. והדבר משפיע, במגזר העסקי ככל שידוע לי ישנה כנראה 100% שליטה של אינטל. לא זוכר שהציעו לנו בכלל שרתי HP מבוססי מעבד AMD למרות שיש כאלו בחו"ל, בעיקר ארה"ב. כבר סמכות בחברה ממשלתית שמחליט חותם ומוציא הזמנות רכש לציוד, קרי אלו כספי מדינה, אעשה העדפה ברורה וחדה לרכש מוצרי אינטל, שם אנחנו רוכשים שרתים בהיקפי כספים לא מבוטלים ומחדשים ציוד, מכל מני סוגים. יש לי עניין ברור, לשמר את הכסף במשק שלנו ולגלגל אותו הלאה לעובדים ישראלים שיהנו ממנו, כי זו בסופה של דרך המשכורת שלהם ומקום העבודה שלהם. עובדי ייצור, ועובדי פיתוח, ומעליהם מעגל ענק של עובדי שירותים. יש לנו עניין שאינטל תמשיך ותעמיק את אחיזתה בתשתית העסקית כלכלית בישראל, מה שאנו יכולים לתרום נעשה. בבית אקנה בגמישות גדולה יותר, לא מפריע לי (עבור PC בודד שאני צריך) שהוא יהיה מהמותג AMD. ההשלכה על אינטל ישראל פחותה בהיבט הזה. רוב הציוד שאינטל מייצרת ומוכרת הוא לסקטור העסקי, לא הפרטי. שם טמון עיקר הביזנס בתחום שבבי עיבוד CPU. אגב ככלל, כשיש בשוק כמה מוצרים/רכיבים/ספקים לבחירה, יש לנו העדפה מכוונת/מפלה לרכוש כחול לבן, או מספקים שיש להם תשתית גדולה בארץ שמפרנסת ישראלים כדוגמתה של אינטל. זו גם הנחיה מהממשלה לתעדף ככה, וזה נכון לעבוד ככה בראיה מאקרו כלכלית. אילולי ההעדפה הזו, חלק גדול ממקומות העבודה שלנו בארץ לא היו קיימים. למעשה ההעדפה מסייעת לשפר את הכלכלה הישראלית ולהגדיל את כמות המשרות במשק. זהו ערך נלווה לא פחות חשוב מעצם המוצר עצמו שמקבלים ברכישה.
 11. שלום לכם קראתי את הכתבה על לוח אם הנ"ל לא מובן לי דברים בכתבה ובלוח 1. WiFi 6 - איפה הטכנולוגיה הזאת עוזרת לי ? לא הבנתי את השימושים ב- WiFi 6 כיום שיש בבית ? למה זה טוב ? 2. Bluetooth 5.0 - כלומר השימוש היחידי זה לאוזניות אלחוטיות שתומך Bluetooth 5.0 ? 3. שתי יציאות רשת קוויות במהירות של 1Gbps ושל 2.5Gbps - בשביל מה אני צריך 2 כניסות של חיבור אינטרנט ? כלומר יש לי חיבור אורנג 1000MB וזה המקסימום בישראל לחבר ל- 1Gbps ? מה עוזר לי בחיים 2.5Gbps ? 4. כונני ה-M.2 - יש לוחות שמגיע עם 3 חיבורים כאלו בלוח , שקורא את המנואל מתברר שמפעיל 3 כונני M.2 חיבורי SATA 4/5 לא יעבדו , כלומר רק 4 חיבורי SATA 6 יהיו ולא שש חיבורים . 5. עוד דבר לא מובן יש בלוח חיבור HDMI 2.0 מובנה בלוח , לא מובן שאני מחבר מעבד 3900 , אין לו כרטיס מסך מובנה אז למה חיבור HDMI 2.0 שווה ? אני הרי צריך לחבר כרטיס מסך חיצוני ?
 12. זה פשוט. תהפוך את הראוטר ותראה של את המשתמש והסיסמה
 13. אני מודע לזה (וזה לא רק בארץ, אבל בארץ זה כמעט ברמה קיצונית). יש הטוענים שהסיבה היא שיש לאינטל פעילות (ונוכחות חזקה בחוגים עסקיים) בארץ ושחלק מהציבור אפילו מאמין שמדובר בחברה ישראלית.
 14. עסקים לפחות בישראל נעולים חזק על אינטל. אצלנו במשרד יש מלחמה אם מישהו רוצה תחנת עבודה על בסיס AMD.
 15. כמובן. לא טענתי שהמעבד הפך ללא אפקטיבי, רק לא רלוונטי למי שעומד בפני קניית מערכת כי היום אפשר לקבל יותר ביצועים/ביצועים שווים (כתלות בשימוש) בפחות כסף. נכון שאפשר לשדרג, אבל עסקים לא בדיוק עובדים ככה. זה לא שאני טוען ש-AMD ירו לעצמם ברגל כי אי אפשר להימנע מזה לגמרי בתקופת מעבר. אני בעצם לא טוען כלום אלא סתם משתף במחשבה.
 16. אני חושב שזה לא מאוד אכפת ל-AMD. המעבדים השולחניים מהדורות הקודמים הם בעיקר מלאים שנשארו. לגבי TR, עוד מעט יוצא הדור החדש ואז הסדר יחזור. לגבי עסק שקנה TR2. בתור התחלה הם עבדו איתו שנה שלמה ונהנו ממה שיש לו להציע. וזה שיצא משהו טוב יותר לא הופך אותו ללא אפקטיבי. וחוץ מזה, שעקרונית יכולים לשדרג אם ממש רוצים.
 17. בוקר טוב כשאני מחבר את ה WD elements 750 gb שלי,אני לא רואה את הקבנים אבל בהגדרות של הכונן אני רוה ש 117gb תפוסים. מה עושים במצב כזה? מצ"ב תמונה. תודה מראש לכול העונים! צחי.
 18. אשמח לפרטים על הרסיבר, חוות דעת וכל דבר שיש לכם לחדש עליו, לא מצאתי מידע כמעט בכלל באינטרנט חוץ מזה: מפענחים פנימיים: Dolby Digital ,DTS ,AC-3 ו-Dolby Pro Logic II הספק חזק במיוחד רמקולים קדמיים: 120watt (RMS) x 2. ולרמקולים האחוריים והסנטר 60watt (RMS) x 3 תודה!
 19. אתמול
 20. התוצאות האלה מאוד לא נכונות עבור מעבדי RYZEN 3000, ואין לי מושג איך הוא קיבל הבדלים כאלה דרמתיים עם מעבד 2600. זה פשוט לא המצב בשטח, בכלל. הערוצי בנצ'מארק האלה הורגים את התפיסת ביצועים של אנשים לאיך מערכות עובדות, מדאיג. אגב, NPC נוצרים עם מודל שונה וביגוד שונה בכל הרצה, ככה שזאת שהוא מראה עם קווים שחורים היא לחלוטין לא זאת שכביכול הורצה.
 21. דווקא חושב שזה לא ממש איכפת לAMD כי אפילו עם החיתון במחירים הם מרוויחים ל א רע כי תכלה גם הTR זה אוסף של ציפלטים שזולים לייצור מאשר הסיליקונים הגדולי של אינטל, ביזכות הייצור של EPYC יש להם מלא מלאי של ציפלטים שהםבונים איתם את הרייזן וTR. אני רק תוהה כיצד יקררו את הציפסט החדש של TR כי לדעתי הוא יהיה סביב ה30~50 וואט ויהיה מבוסס על הציפלט הענק שבEPYC.
 22. אוקיי אני מחפש תותח שמבין בזה כי אני ממש לא. מעולם לא היה לי לפטופ. אשמח לפידבק מכל אחד שמבין תודה רבה לעונים! 1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך? עד 5000 אבל מעדיף לשלם פחות. 2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? מתחיל לימודי מדעי המחשב, אצטרך להריץ דברים אז רוצה מחשב חזק ומהיר, וגם רוצה שישמש להקלטת מוזיקה ועבודה עם תוכנות סאונד. לא גיימר אין לי צורך בדברים שגיימרים צריכים כרטיס מסך טוב וכאלה. 3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא 4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) לא 5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? לא חשבתי על זה עד השאלה לא רוצה מחשב רועש מדי אבל לא חשוב לי שיהיה מחשב שקט במיוחד אם זה מעלה את המחיר. 6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא 7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא חובה. 8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא 9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בימים הקרובים 10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים ספציפיים? חוץ מזה שאני רוצה HDMI בשביל לראות סרטים על מסך מחובר, ולהתקין כרטיס קול חיצוני. אלו ההעדפות שלי תודה פיס אנד לאב!
 23. מה שאנחנו בעיקר רואים זאת קניבליזציה של הדורות הקודמים של מעבדי רייזן, ובכללם Threadripper. גם קיצוץ המחירים לא ממש משנה את התמונה (בטח לא עבור מי שכבר קנה) אמנם יש ל-Threadripper עדיין יתרון במערכות הזקוקות לביצועי ויכולות I/O גבוהים, אבל רייזן 3000 יתרו לגמרי את הדורות הקודמים עבור תחנת עבודה שגרתית. כמובן שכל זה צפוי להשתנות עם צאת הדור השלישי של TR, ובהנחה שקנה המידה מבחינת גרף הביצועים יישמר גם הוא, אבל די מרשים לראות איך מעבד כמו ה-3900X, המוגדר מעבד שולחני, מייתר לגמרי מעבדי Workstation/HEDT מדור קודם למרות שעל הנייר הוא מצוי בנחיתות ברוב הפרמטרים של עיבוד מקבילי. נראה לי ש-AMD אולי לא חשבו עד הסוך על ההשלכות שיהיו להשקה הזאת על סדרות המוצרים שלהם עצמם. לנו כצרכנים זה טוב, צריך קפיצות כאלה בשוק, אבל אם הייתי משקיע בשביל עסק במעבד TR 2 (על כל המשתמע מבחינת פלטפורמה) רק לפני שנה לערך, אני חושב שכתלות בשימוש אולי הייתי חש די מובס ומתוסכל עכשיו.
 24. הינה גם 5 שנות אחריות על SSD וגם על הספק מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל מעבדים: AMD 3rd Gen Ryzen 5 3600 Box כמות: 1 - מחיר: ₪ 880 לוחות אם: MSi B450M PRO-VDH V2 כמות: 1 - מחיר: ₪ 334 זכרונות RAM: DDR 4 16G (8GX2) 3000 CL16 1.35V T-Force Night Hawk Blue Black HS Team כמות: 1 - מחיר: ₪ 373 מארזים: Antec P5 Case כמות: 1 - מחיר: ₪ 202 ספקי כוח: ANTEC PSU 550W Neo Eco Modular 80+ כמות: 1 - מחיר: ₪ 250 כונני SSD: ADATA XPG SSD 256GB SX8200 PRO M.2 2280 כמות: 1 - מחיר: ₪ 283 כוננים קשיחים: Seagate HDD 1.0TB 64MB SATA3 Barracuda כמות: 1 - מחיר: ₪ 195 כרטיסי מסך: Palit GTX1660 StormX OC 6G GDDR5 192bit כמות: 1 - מחיר: ₪ 1026 הרכבת מחשב: הרכבת כסף (חינם! בהזמנת מחשב חדש) כמות: 1 - מחיר: ₪ 1 סה"כ: ₪ 3546 מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה. המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. https://www.tms.co.il/65940
 25. 2950X עולה היום 850$ . https://www.amazon.com/AMD-Ryzen-Threadripper-Processor-YD295XA8AFWOF/dp/B07GFN6CVF?tag=georiot-us-default-20&ascsubtag=tomshardware-3186746144835334490-20
 1. טען עוד
×
 • צור חדש...