הכירו את Zenbo: החבר החדש במשפחה שלכם

במהלך אירוע ה-Zenvolution שלה בתערוכת קומפיוטקס 2016, חשפה ASUS ללא התראה מוקדמת הפתעה יוצאת דופן – רובוט ביתי חדש ומפתיע העונה לשם ASUS Zenbo.

רובוטים הם כבר מזמן חלק מחיינו, רק לאחרונה סיפרנו לכם למשל על רובוט שיודע להרים איתכם לחיים, או על הרובוט האנושי מבית גוגל. הפעם אנו מספרים לכם על רובוט משפחתי חדש וחמוד באופן יוצא דופן, שהוכרז בתערוכת קומפיוטקס ע"י חברת ASUS והמיס את לבבות הצופים.

Zenbo, הרובוט החדש של אסוס, הוא רובוט ידידותי בעל יכולות אספקת סיוע ומתן מענה על הצרכים הדיגיטליים של בני המשפחה. לרובוט יכולת לנוע באופן עצמאי, להבין פקודות קוליות ולסייע בבית, כך שהאינטראקציה עמו קלה ומהנה.

logo

ה-Zenbo נועד להיות לעזור לבני המשפחה במה שרובוטים עושים הכי טוב – ולספק מידע חשוב כגון תזכורות, זמני פגישות, מתן תרופות ופעילות גופנית וכל דבר אחר. הרובוט החדש של ASUS גם מפקח בבית במצבי חרום, כגון מתן תגובה במקרה נפילה של אחד מבני המשפחה באמצעות יידוע של השאר האנשים שמספרי הטלפון שלהם נמצאים אצלו בזיכרון. כאשר בני המשפחה מקבלים את ההודעה יש באפשרותם לשלוט מרחוק על Zenbo ולהביט דרך המצלמה המובנית שלו כדי לבחון חזותית את מצב יקירם.

senior1
החבר החדש במשפחה משמש גם כבן לוויה ידידותי, המסייע לגשר על הפער הדיגיטלי בין הדורות באמצעות מתן סיוע לשימוש במגוון רחב של משימות באינטרנט, כולל ביצוע שיחות וידאו, שימוש במדיה החברתית, ביצוע קניות באינטרנט והורדת סרטים ותוכניות טלוויזיה – הכל באמצעות פקודות קוליות מודרכות. Zenbo הרובוט משמש גם כחבר למשחק כיף וחינוכי לילדים – הוא מספר סיפורים אינטראקטיביים ומשחק עמם במשחקי למידה, על מנת לעודד את היצירתיות שלהם ואת מיומנויות החשיבה הלוגיות.

asus-zenbo-robot-assistant

עם איכות סאונד גבוהה, המתאפשרת בזכות מערכת סאונד סטריאו מובנית, יכול הרובוט לנגן את השירים המועדפים על ילדי המשפחה ואף לרקוד עמם לצלילי המוזיקה, לספר להם סיפורים עם מגוון קולות משעשעים תוך הצגת תמונות נלוות על המסך שלו, ואפילו להיות זה שיקח על עצמו את התפקיד להרדים אותם בלילה לפני השינה.

וזה לא הכל, Zenbo יכול גם להתחבר ולשלוט במכשירים ביתיים חכמים רבים – כולל אורות, טלוויזיות, מזגנים ועוד. בני הבית יכולים לצפות במסך המובנה שלו כדי לראות מי דופק בדלת, ואז לפתוח אותה באמצעות פקודה קולית פשוטה. הוא יכול גם לעזור במטבח, לקרוא את המתכונים בקול רם ולתפקד כטיימר קולי.

באמצעות המצלמה המובנית שלו, הוא יכול להסתובב בבית ולשמר רגעים מיוחדים בחיי היומיום. גם כשבעלי הבית לא נמצאים הוא מספק שקט נפשי, שכן משמש גם כמצלמת אבטחה באמצעות שימוש באפליקציית סמאטרפון אינטואיטיבית, המאפשר שליטה מרחוק, מכל מקום.

https://www.youtube.com/watch?v=Gz5bWCna5uM

והמחיר? Zenbo יכול להיות שלכם תמורת 599$, ויחל להימכר בקרוב.