אפל מודה: ה-iCloud נמצא בכלל אצל גוגל

תגובה אחת

קובץ שאפל עודכנה באתר שלה בחודש שעבר מספק את ההודאה הראשונה בכך שהיא מסתמכת על שירותי הענן של לצורך הנתונים עבור שירותי ה-iCloud שלה

כבר בשנת 2016 מספר כלי תקשורת דיווחו על כך שגוגל זכתה כספק התשתית של עבור שמירת נתוני ה-iCloud, אך מעולם לא סיפקה לכך אישור, עד היום.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אפל מפרסמת מעת לעת גרסאות חדשות של מסמך הנקרא 'מדריך האבטחה של iOS'. במשך שנים המסמך ציין כי שירותי iCloud הסתמכו על מערכות אחסון נתונים מרוחקות היושבות אצל אמזון (AWS), כמו גם אצל Azure של .

אבל בגירסה האחרונה, שעודכנה לראשונה בינואר האחרון לאחר שלא עודכנה מאז חודש מרץ בשנה שעברה, שירות ה-Azure של מיקרוסופט נעלם מהמסמך, ובמקומו הופיעה פלטפורמת Cloud.

העדכון האחרון אינו מציין אם אפל משתמשת בכל שירותי הענן של מלבד אחסון בסיסי של "אובייקטים" כגון תמונות וסרטונים. המסמך גם אינו מבהיר מתי אפל החלה לאחסן את הנתונים שלה בענן של . מיקרוסופט סירבה להגיב בנושא, וכך גם .

הגילוי הוא עדות חדשה לכך שהענן של מתחיל כנראה להדביק את הפער הקיים שיש לו מול שירותי הענן המקבילים של אמזון ומיקרוסופט.

מוקדם יותר החודש אמרה כי שירותי הענן שלה וחבילת ה-G Suite לעסקים תורמים לה הכנסות של מיליארד דולר לרבעון. לשם ההשוואה, ברבעון הרביעי של 2017, אמזון שמובילה את שוק שירותי הענן דיווחה על הכנסות של 5.11 מיליארד דולר.
מייסד האתר, חי ונושם מחשבים וטכנולוגיה