מזגן אינוורטר – שווה או לא?

28
שעות הצהריים מתלהטות יותר ויותר – ולכם עדיין אין מזגן? אם כן, האם מזגן אינוורטר באמת שווה את המחיר, חסכוני ו"ירוק יותר"?
 
את ימי הקיץ הלוהטים של ארצנו הקטנטונת קשה מאוד להעביר בלי מזגן, או לפחות בלי מאוורר צמוד. במידה ואתם עדיין מתים מחום בדירה ולא מצננים אותה באמצעי משהו, אולי הדיון הזה שהתפתח בפורום צרכנות יוכל לעזור לכם להגיע להחלטה הנכונה ברכישה הבאה שלכם.
 
כולכם ודאי ראיתם את הפרסומות או נתקלתם באנשי מכירות שטענו כי מזגנים בעלי מדחסי אינוורטר (Inverter) יעילים יותר, מקררים את החדר מהר יותר וחוסכים בין 30 ל-50 אחוזים בצריכת החשמל שלהם.
 
עם זאת, העובדה היא שהמזגנים כולם משתמשים באותם המדחסים והשוני היחיד בניהם הוא בבקרים האלקטרוניים המבקרים את הטמפרטורה בחדר ומכוונים את פעילות המזגן והמדחס לפיה. בערך כמו שבקרת אקלים ברכב עובדת.
ההבדל היחיד – לוח בקרה 
בעוד שמזגן "רגיל" יעבוד כל הזמן על הטמפרטורה שנקבעה על ידי המשתמש, מזגן אינוורטר ישתמש בלוח הבקרה האלקטרוני על מנת לבקר את פעולתו של המזגן. בכל מקרה, פעילות המזגנים בכלל לא משנה לצרכן הרגיל, זאת משום ששני המזגנים יעבדו אצלו בדיוק אותו זמן ובאותה הנצילות.
 
לדוגמה, אם אתם רוצים לקרר חדר, אתם תפעילו את המזגן, בין אם זהו מזגן רגיל או מזגן אינוורטר, עד שתחושו בנוח בטמפרטורה של החדר. ברגע שהטמפרטורה תהיה לשביעות רצונכם, תכבו את המזגן.
 
לעבודה רציפה, ולא תמיד לבית
מזגני אינוורטר מיועדים יותר למקומות בהם יש צורך במיזוג אוויר אוטומטי ללא התערבות המשתמש, כגון מתחמי קניות או מקומות ציבוריים – ושם באמת התכונות של הבקר האלקטרוני של מזגני האינוורטר יוכלו לחסוך בעלויות החשמל.
 
כמו כן, נשמעו טענות על כך שמזגני אינוורטר אינם מייבשים את האוויר ופועלים בצורה שקטה יותר. טענות אלה, כמובן, אינן נכונות, זאת משום שעוצמת הרעש תלויה במדחס ובמאוורר ולא בבקר האלקטרוני, וכן כל מזגן באשר הוא מייבש את האוויר בחדר כתוצאה מפעולתו.
שיתוף