תוצרת מקומית: משחקי המובייל הישראלים המעניינים ביותר

בואו להכיר את היצירות הטובות ביותר של ארץ הקודש שאותם ניתן לקבל במכשיר האנדרואיד או ה- שלכם כבר עכשיו

בחנויות האפליקציה לסמארטפונים יש מאות אלפי שונות, ולשמחתנו משנה לשנה יותר ויותר יוצרים ישראלים מפתחים משחקים נהדרים תוצרת הארץ. אז הפעם בספיישל משחקים כחול לבן, הנה כמה משחקים ישראלים ששווה לכם לבדוק.

INFINIROOM

אחד ממשחקי המובייל המבטיחים שהוצגו בתערוכת Game IN בסוכות, INFINIROOM הוא סוג של Endless Runner רק בחדר סגור. אתם שולטים על אחת מארבע דמויות שלכל אחת יכולת שונה, והמטרה שלכם היא לשרוד את המכשולים שהחדר מציב בפניכם אקראית. את המשחק תתחילו עם דמות אחת, שהיכולת המיוחדת שלה מאפשרת לה להשתגר לקצה השני של החדר ולשנות כיוון, אבל ככל שתצליחו לשרוד יותר זמן ולעמוד באתגרים השונים, תוכלו לפתוח את שאר הדמויות. אין ספק שמלבד למראה הפיקסל ארט היפה, יש למשחק הרבה מאוד פוטנציאל עם משחקיות סופר ממכרת, ובכל פעם שתכשלו תמשיכו להגיד לעצמכם "רק עוד סיבוב אחד!".

מחיר: חינם

Play Store | App Store

Necrotapper

עוד משחק שהוצג בתערוכה בסוכות, Necrotapper הוא משחק שקצת מזכיר לי ברעיון את משחק הרשת Slither.io, רק שכאן אתם שולטים על קבוצה של מכשפים במפת עולם ענקית, והמטרה שלכם היא להגדיל את הקבוצה שלכם ע"י הבסת קבוצות אוייבים. ברגע שתצליחו להביס קבוצה יריבה, כל המכשפים והיצורים שלה יצטרפו לקבוצה שלכם ויגדילו אותה. בהמשך תתחילו לפגוש קבוצות עם יריבים חזקים יותר, כמו טרולים או מכשפים חזקים יותר, כך שהמשחק הופך קשה מרגע לרגע, ועליכם להזהר ולדעת מתי עדיף לוותר ולברוח מהקרב.

המשחק נמצא אמנם כרגע בשלב הבטא שלו, אבל זמין להורדה דרך חנות האפליקציות לאנדרואיד, ושווה לעקוב אחר העדכונים שלו, כי על פי המפתחים, בעתיד יתווספו קווסטים והרבה פיצ'רים נוספים.

מחיר: חינם

Play Store

Hopeless 3: Dark Hollow

משחק חדש בסדרת Hopless, הופלס 3 הוא המשחק השלישי שמתעלה על קודמיו באיכות ההפקה שלו. אתם משחקים קבוצה של יצורי בועה חביבים ומפוחדים בעולם של מפלצות מרושעות, ועליכם לעזור להם להגיע מנקודה בטוחה אחת לשנייה ולהציל את החברים שלהם על הדרך. לשמחתנו יצורי הבועה מצויידים בנשק חם ולא מפחדים להשתמש בו, ועליכם לנווט את דרכם, לאסוף את החברים שלהם ו-power ups שונים ולהשמיד את המפלצות שבדרך. ככל שתאספו יותר מטבעות תוכלו לשדרג את הרכב של הבועות ואת כלי הנשק שלהם שיעזרו לכם להתמודד עם המפלצות שיעשו עמידות יותר משלב לשלב. הסגנון הויזואלי של המשחק יפייפה, המשחקיות שלו כיפית, כך שמייד ברור מדוע המשחק מצליח להתבלט על פני אלפי משחקים בסגנון.

מחיר: חינם

Play Store | App Store

Color Rings

Color Rings הוא אמנם לא משחק שבולט גרפית, אבל הוא בהחלט משחק פאזל מקורי שתתחילו להעריך יותר יותר ככל שתצליחו להתקדם לשלבים המתקדמים שלו. המטרה פשוטה – עליכם להעלים טבעות מהלוח, ובכל פעם שתעשו זאת תקבלו ניקוד שאם תצברו מספיק ממנו, יאפשר לכם להתקדם לשלב הבא. את הטבעות ניתן להעלים אם הן ממלאות שורה באותו צבע, או שאחד הפינים מכיל טבעות מאותו צבע בכל הגדלים, רק שזה מסתבך משלב לשלב. בהחלט משחק מומלץ לאוהבי משחקי חשיבה.

מחיר: חינם

Play Store

Barbaric

משחק מהיוצרים של Hopless שהזכרתי קודם, ב-Barbaric אתם משחקים לוחם סטייל הי-מן, שצריך להלחם בצבאות של שלדים מרושעים. עד כאן רגיל למדי. אבל מה שמייחד את המשחק הוא הדרך שבה אתם עושים זאת – כל שלב הוא קצת כמו לוח ביליארד, כשהלוחם שלכם הוא הכדור הלבן והאוייבים שאר הכדורים. עליכם לשלוט על כיוון התנועה של הלוחם, כשבדרך הוא יתנגש באוייבים, חפצים ושיקויים. אתם צריכים לתכנן את המסלול בזהירות, כי האוייבים גם יורים עליכם, כך שעליכם גם להתחמק וגם להתקיף בו זמנית. כמובן שתוכלו גם לשדרג את הלוחם שלכם עם חפצים שונים שיעזרו לו להוריד אויביים בפחות התנגשויות וגם לקבל יכולות חזקות יותר שיעזרו לנקות את הלוח במהירות. 

מחיר: חינם

Play Store | App Store

The Quest

המשחק הכי מרשים ויזואלית ברשימה, The Quest הוא משחק קווסטים הומוריסטי לאנשים שעובדים בעבודה משרדית רגילה ומשמימה. אתם משחקים עובד משרד מנומנם, שיום אחד נקודה מעופפת אדומה ומוזרה מופיעה מולו באוויר, וכדי לעקוב אחריה, עליכם לעזור לו להתחמק מהבוס והעובדים האחרים ע"י פתירת פאזלים ומציאת פתרונות למצבים שונים. מלבד למשחקיות הנהדרת, למשחק כאמור סגנון גרפי נפלא וסאונדטרק מעולה שמתאים לאווירה. החלק הראשון של המשחק חינמי, אך תצטרכו לשלם כדי לפתוח את ההמשכים שלו.

מחיר: הפרק הראשון חינם, השאר בתשלום

Play Store | App Store

Zen Garden

רוצים לנקות קצת את הראש עם משחק רגוע? זן גארדן הוא משחק פאזלים שבכל שלב בו תצטרכו להרכיב את החלקים החסרים של הגן. משלב לשלב תצטרכו להרכיב יותר חלקים, ושטח הגן החסר ייגדל. בכל פעם שתסיימו שלב, בעל חיים חמוד יבוא להסתובב לכם בגן, ותוכלו לנוח לרגע ולצפות בו לפני שתעברו לשלב הבא. למשחק גם סאונדטרק נעים, סביבות שונות ואפילו מזג אוויר, כך שאין ספק שהוא משרה אווירה ייחודית.

מחיר: חינם

Play Store

MIMO

ונסיים עם מימו, משחק של מפתח צעיר שזה המשחק הראשון שלו. המשחקיות של מימו פשוטה – אתם משחקים דמות של ארנבון חביב בשם מימו שצריך להתחמק מהקירות שצומחים מולו בזמן אמת. ככל שתצליחו להחזיק מעמד זמן רב יותר ולצבור יותר ניקוד תוכלו לפתוח עיצובים חדשים למימו. זה מסוג המשחקים שמתאימים לרגעים מתים כשאתם פותחים משחק לכמה דקות, ובינתיים מנסים את מזלכם להשיג את הניקוד הגבוה ביותר.

מחיר: חינם

Play Store

סבטה ס. היא מפתחת אתרים וגיימרית בנשמה, אתם מוזמנים לעקוב אחריה בערוץ היוטיוב שלה GameGems


שיתוף

הגב