תוכנות ליצירת רשת ביתית, גם מרחוק

6 תגובות

תקשורת בין מחשבים
במדריך זה נעזור לכם ליצור ביתית בין מחשבים שאינם באותו בית, שליטה מרחוק דרך האינטרנט לצורך עזרה מרוחקת והזרמת מדיה בין מחשבים מרוחקים, והכל בחינם.
 
במשך אלפי שנים בני אדם התקשרו אחד עם השני באמצעות דיבור. רוב הילדים יודעים כבר לדבר אחרי גיל 3 והבעיה היחידה היא להשתיק אותם, אך כמו שלמדנו עם השנים, זה פשוט לא מספיק כאשר רוצים לדבר ממרחק. הטלגרף ואחריו הטלפון התגברו על בעיה זו ואפשרו לנו לדבר עם אלו שחשובים לנו ללא הצורך בצעקות (שכמו שכבר ניחשתם לא עוזרות לאחר מרחק מסויים). הטלפון הסלולרי הביא לנו עוד יותר חופש ונתן לנו את האפשרות לדבר מכל מקום ולכל מקום. אך מה אם אנחנו רוצים יותר מזה? מה עם דיבור ללא הגבלה ובחינם?

סקייפ – לדבר, לראות ולשתף
סקייפ היא אחת מהתוכנות הפופולריות ביותר לתקשורת חינמית בין מחשבים (ובתשלום גם לטלפונים). סקייפ איפשרה לנו מאז 2003 לדבר באמצעות מחשבים בחינם דרך רשת האינטרנט עם אפשרות לשיחות . רוב האנשים בעולם כבר מכירים את השם ובשנת 2011 עברו יותר מ- 200 מיליארד דקות של שיחות בסקייפ (!).
כדי לממש את הקלישאה "תמונה אחת שווה אלף מילים" באה לעזרתם של מיליוני משתמשיה ונתנה לנו את אפשרות לשתף מסך. השיתוף מתבצע בשתי לחיצות כפתור ומאפשר צילום בזמן אמת של מסך המחשב, הזרמתו למחשב שאיתו מתבצעת השיחה והצגתו כמעט באופן מיידי במחשב השני.
כך מפעילים את שיתוף המסך וכך זה נראה במחשב המרוחק
לסקייפ ישנה גם אפשרות של שליחת קבצים ישירות מהמחשב למחשב המרוחק איתו מתבצעת השיחה, באמצעות גרירת הקובץ שאותו אנחנו רוצים לשלוח לשטח הצ'ט בעמוד של המשמש איתו אנחנו מתקשרים.

1
2
3

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
אופיר
אורח

אומנם לא גילויי אמריקה אבל נחמד.

Lyoko
אורח

שכחתם את VNC
VNC הפרוטוקול הקוד פתוח לשולחנות עבודה מרוחקים. שהוא הרבה יותר טוב מההוא של וינדוס למטרות האלה. ובכלל מתאים להרבה מערכות הפעלה וגמיש מאוד! אפילו לשלוט מהספרטפון על המחשב בבית.

raiman1
אורח

מה הכוונה דומיין

11010010110
אורח

דרך _מאובטחת_ מאוד
להשתמש בתוכנת סקייפ, שחשודה בהכלת spyware וזה לא סוד

לשיחות VOIP יש תוכנות SIP, שמאפשרות לבצע את כל אותן פעולות (כולל שיחות לבזק ופלאפונים על ידי ספק שירות חיצוני), בצורה בטוחה וללא spyware על המחשב

לרשת מרחוק יש את remote desktop המובנה של מעררכות ההפעלה (RDP או VNC), תוכנות חיצוניות לאותם פרוטוקולים, NFS, SSH, והרבה פתרונות יעילים ומקיפים יותר

yosh co.
אורח

QA
הצרה המרכזית שלי עם VNC הוא פתיחת פורטים בכל מיני מקומות שאין גישה לנתב.
לטאבלט אני משתמש בsplashtop והיא מצויינת

0101010
אורח

ל-2
אתה בטוח? VNC?
הפרוטוקול הכי מתסכל ואיטי, ה-RDP הרבה יותר מהיר, הוא משתמש ב-mirror drive.

wpDiscuz