שלושה זה מספיק? פרטים עדכניים אודות דגמי ה-Radeon Vega המרכזיים

מידע חדש ברשת מצביע על כך שנקבל שלושה דגמי גיימינג עדכניים בטווח הזמן המיידי, אולי בתוספת לדגמי ביניים משופרים שיושקו בשלב מאוחר יותר

בסוף החודש אנחנו נקבל סוף כל סוף מוצרי גיימינג ראשונים שמבוססים אל ארכיטקטורת ה-Vega של , כשכבר עכשיו ברור כי הראשונים בתור יבוססו על אחת שקיבלה את הכינוי Vega 10 (או Vega 1), ומהווה את היחידה הגדולה והמתקדמת ביותר של החברה – כאשר לפחות אחת נוספת וחסכונית יותר נמצאת בשלבי .

כעת, דיווחים עדכניים נותנים לנו עוד קצת מידע אודות מה בדיוק תוכל להפיק מאותה מאסיבית – שלושה תתי דגמים שונים, עבור מוצרים שככל הנראה יקיפו את ה-GeForce GTX 1070 וה- מכל הצדדים.

לפי המידע שהוצג באתר 3dcenter.org, שלושת הליבות שעליהן יבוססו כרטיסי ה- Vega הראשונים לגיימינג יהיו ה-Vega XTX, Vega XT ו-Vega XL. דגמי הסופר פרימיום העליונים יבוססו על ה-XTX, שתכלול מערך מלא לגמרי עם 4,096 יחידות עיבוד, 8 ג'יגה-בייט של זכרון HBM2 מהיר, מערכת קירור מים במעגל סגור – ומעטפת הספק כוללת של לא פחות מ-375 וואט, בדומה מאוד לדגם של ה- Vega Frontier Edition שמגיע עם מים, אם כי אנחנו מקווים שבמקרה הזה נראה יותר טובים במשחקים, וגם מחיר קצת פחות מפחיד מ-1,500 דולר.

Vega למשחקים – בעוד שבועיים זה סוף סוף קורה

Vega XT צפויה להפעיל את דגם הדגל הנפוץ יותר, שיציע את אותן 4,096 יחידות עיבוד ו-8 ג'יגה-בייט של זכרון גראפי, אך עם אוויר וגם עם צריכת הספק צנועה משמעותית של 285 וואט, שכנראה תבוא לידי ביטוי בתדרי עבודה מעשיים ובפוטנציאל צנועים יותר.

הנתונים החדשים, כפי שקובצו ועוצבו בידי אנשי האתר videocardz

ה-Vega XL יוצע עם 3,584 יחידות עיבוד, כנראה מספיק על מנת להוות תחרות ישירה יותר מול ה-GeForce GTX 1070, זכרון HBM2 בנפח פוטנציאלי של 4 ג'יגה-בייט או 8 ג'יגה-בייט, מעטפת הספק של 285 וואט שלכאורה מרמזת על תדרי עבודה גבוהים יותר מאלו של ליבת ה-Vega XT מהפיסקה הקודמת – ומה שמעניין לא פחות הוא ההצהרה כי ליבה זו לא תוצע עם עיצוב רפרנס כלשהו של עצמה, אלא רק בגירסאות בעיצוב וטכנולוגיה מותאמים אישית של ספקיות הכרטיסים השונות.

הדגם בעל ליבת ה-Vega XL עתיד להגיע לחנויות בסוף החודש הבא – בעוד שהשניים האחרים יגיעו כבר בתחילתו, לכאורה
מקור התמונה: gamersnexus.net

לצד יחידות אלו אנחנו עתידים לראות גם כרטיסים שיבוססו על ליבת Vega 20 (או Vega 2), כאמור, ואלו יוכלו להוות יורשים למעבדי משפחת ה- RX 500 שמבוססים על ארכיטקטורת ה- – אך זה כנראה יקרה מאוחר יותר במהלך השנה, בטקטיקה שתאפשר להפיק את המירב מההיצע הקיים. אז מה דעתכם על ההיצע העתידי שצפוי לנו? בואו לשתף בתגובות.


שיתוף

הגב