שגעון הגיימינג החדש של מיקרוסופט

כשכבר היינו משוכנעים כי חיסולה הסופי הוא בלתי נמנע, הגיע הרענון שגרם לכדור השלג להתחיל בגלגולו – וכעת נראה כי סדרת משחקי Age of Empires עושה קאמבק, ובענק

יותר מעשור חלף מאז הושק Age of Empires 3, שזכה להרבה אהבה מהמבקרים אך כנראה לא סיפק את הציפיות הכלכליות של , גם אחרי שתי חבילות הרחבה, והביא להזזה של המפתחת Ensemble Studios לעבודה על פרוייקט אחר, Halo Wars, שבסיומו נסגרו שעריה באופן מלא.

מאז, מספר נסיונות כושלים עד מאוד להתאים את סדרת האסטרטגיה המוערכת לעולם הגיימינג המודרני כשלו, והתחושה הייתה שבדומה ל-Command & Conquer הגדולה, גם כאן מדובר במותג שעומד בפני חיסול מוחלט רשמי. היום, לפתע, המצב נראה שונה ב-180 מעלות – ונראה כי Age of Empires מוכנה לחזור אל החיים שלנו בכוחות מחודשים, עם תחושות נוסטלגיות חזקות וגם מבט אל העתיד.

גירסת ה-Definitive Edition המדליקה לפרק הראשון בסדרה תגיע רשמית ב-21 באוקטובר 2017 – הידד!

אחרי שכבר קיבלנו הכרזה רשמית על גירסת Definitive Edition עבור Age of Empires המקורי, שתהווה למעשה "יצירה מחדש" של רוב האלמנטים הוויזואליים שהרכיבו אותו בעת שהושק בשנת 1998 – אנחנו מקבלים עתה הצהרה כי גם Age of Empires השני ו-Age of Empires השלישי יזכו לגירסאות Definitive Edition משלהם – זאת למרות שהמשחק השני כבר זכה לגירסת HD משופרת ואפילו לשלוש חבילות הרחבה חדשות בשנים האחרונות, ולמרות שהמשחק השלישי בסדרה התבסס על מנוע תלת מימדי מלא שהזדקן בכבוד רב ומעניק לו מראה לא רע בכלל גם כיום.

רציתם עוד גירסאות מחודשות ומודרניות? קיבלתם!

אם לא די בכל אלה, במיקרוסופט קינחו בהכרזה על כותר חדש לגמרי במשפחת, Age of Empires 4, אשר לפי הטריילר הראשון יקח אותנו פעם נוספת אל מגוון תקופות עתיקות בהיסטוריה של המין האנושי – ויפותח בידי לא אחרת מ-Relic, שהביאה לנו את משחקי Warhammer 40K: Dawn of War ו-Company of Heroes המשובחים.

טריילר ההשקה לכותר החדש שבדרך – כנראה לאי שם במהלך שנת 2018

כל המשחקים האלו מיועדים להיות בלעדיים עבור 10 ובלעדיים עבור חנות האפליקציות של עצמה, מה שללא ספק יאכזב חלק לא קטן מהמעריצים – אם כי במקביל יוכל להעניק לגיטימציה משמעותית נוספת לפלטפורמה הייעודית הזו ולמערכת ההפעלה המודרנית כולה,  כך שלא ממש קשה להבין את הבחירה שאותה ביצעה ענקית התוכנה.

עוד מבט על המהפך הכולל המרשים שמבצעת גירסת ה-Definitive Edition ל-Age of Empires המקורי. האם נוכל לצפות לתוצאות דומות גם עבור צמד המשחקים האחרים שיזכו לטיפול זה?

יש לנו כמות מידע אפסית על רוב הפרוייקטים החדשים האלו, אך זה לא ממש משנה את העובדה כי זו תקופה מסקרנת ומרגשת מאוד עבור כל מי שהתנסה והתמכר אי פעם בעבר למשחקי האסטרטגיה ההיסטוריים והמאתגרים האלה – וכל שנותר הוא להמתין בסבלנות לעוד מידע חדש שיצוץ במוקדם או במאוחר.

גם עם אפס מידע ויזואלי מתוך Age of Empires הרביעי, אנחנו נרגשים מעצם קיומו ופיתוחו. גם אתם?

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Ace-91
משתמש

הגיע הזמן!

smootskin
משתמש

אחד ממשחקי האסטרטגיה שאהבתי הכי הרבה, כנראה בטופ 3 אי פעם

wpDiscuz