צפו: לבנות צבא ולכבוש את מורדור

סרטון המשחקיות ליורש של Shadow of Mordor נראה מבטיח במיוחד

קצת אחרי שנחשפנו לראשונה לקיומו באופן כללי, קיבלנו סרטון חשיפת משחקיות ארוך ומרשים עבור כותר ההמשך ל-Middle Earth: Shadow of Mordor המכובד, אשר מבהיר כי הוא נמצא בשלבי מתקדמים מאוד – למרות ההצהרה על כך שמדובר בתיעוד מתוך גירסת מבחני האלפא הראשוניים המקובלים בתחום.

Shadow of War מתיימר להרחיב כמעט כל מאפיין שפגשנו בקודמו, ואף להוסיף כמה ייחודיים משלו, על מנת לספק חוויה בהיקף מאסיבי באמת, כך נראה, שתוכל להעניק תחושה שנאמנה יותר למקור האפי אותו טווה טולקין (ופיטר ג׳קסון, בהשראתו).

כבר לא זאב בודד, אלא מצביא שמכריז מלחמה על הנבלים הגדולים ביותר בעולם העלילתי של 'שר הטבעות'

מפתחי הכותר הצהירו כי הוא יכיל מעל ל-100 יכולות מיוחדות (Skills) עבור דמותו של טאליון, להתאמה עבור גישות שונות לכל אתגר ובעיה שבהן יבחר השחקן, בנוסף למפת עולם פתוח גדולה הרבה יותר, מגוון גדול הרבה יותר של חפצים אשר יעניק רובד משחקיות נוסף אשר יגדיל את הנכונות להמשיך לשחק ולחזור אל אותן משימות כמה פעמים במטרה לקבל ציוד טוב יותר – וגם מצב חדש לגמרי שיאפשר לכל לבנות שלם, למעשה, עם מפקדי משנה שאותם תקדמו, כלי מצור כבדים וטקטיקות שתצטרכו להתאים לכוח הקיים אצלכם – כמעט כמו במשחק אסטרטגיה בסגנון Total War.

סרטון המשחקיות המרשים חשף בפנינו גם את היכולת לרכב על מפלצות מיתולוגיות שיסייעו לנו במהלך הקרב (משהו שמרגיש בתורו כמעט כמו אדפטציה משוגעת של משחקי Battlefield), אלא גם את הקשר שמיועד להתפתח בין השחקנים למפקדי הצבא אותו הם יוצרים לעצמם צעד אחר צעד – משהו שבא לידי ביטוי במגוון תגובות שביכו על מותו של אחת מאותם תתי-מפקדים במסגרת ההשתלטות על אחת מהטירות המבוצרות הרבות שיציע הכותר, כאשר במפתחת הצטרפו לחגיגה הזאת עם סרטון "פרידה" קצר מהמפלץ הוירטואלי שהפך לכוכב לרגע.

Shadow of War נשמע כמו משחק גרנדיוזי במיוחד, ואנחנו מחזיקים אצבעות שיצליח לשלב בהצלחה בין שלל הרעיונות אותם רואים בסרטון ושעליהם הצהירו המפתחים, מבלי ליצור תחושת "תפסת מרובה, לא תפסת" שקיבלנו בכמה וכמה כותרים גדולים ושאפתניים אחרים בשנים האחרונות – כאשר במקביל אנחנו מקווים מאוד שהמשחק יגיע לחנויות כשהוא מלוטש ובשל ברמה מתאימה, מה שבהחלט יהיה מאתגר מאוד כששואפים לעשות כל כך הרבה דברים שונים נכון ובאופן שיהיה מאוזן, מאתגר ומהנה.

כן, אתם תוכלו לעוף על לטאת ענק רושפת שתשמיד מבנים באמצעות כדורי אש – אם זה לא שידרוג, אנחנו לא יודעים מה כן

Middle Earth: Shadow of War יגיע לקונסולות של סוני ומיקרוסופט ולמחשבים האישיים כבר בחודש אוגוסט הקרוב, כאשר מיקרוסופט תהיה המפיצה המרכזית שלו וכנראה תכוון לכך שנראה דגש על תמיכה בתקן ה-DirectX 12 וביכולת ה-PlayAnywhere (למשחק ב- וב- במסגרת רכישה אחת בודדת). ההשקה הזו תהיה אחד מהאירועים המסקרנים ביותר בתחום הגיימינג בחצי השנה הקרובה – אין לנו ספק בכך.

בניית תוך כדי תכנון טקטי ואפילו דיפלומטי תהיה חלק משמעותי מאוד, לא פחות מהאקשן עצמו

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר