צפו: האם זה הצמד שיהפוך את המציאות המדומה למוצר חובה?

בתוספת לגירסה הייעודית של , בחברת Bethesda מתכננים לשים את כל הקלפים שלהם על עולם ה-VR עם גירסאות מלאות של הלהיטים Fallout 4 ו-Skyrim, שלא יהיו זמינות לכולם

אם יש מפיצת משחקים אחת שניתן להצהיר עליה כי היא מתייחסת על שוק המציאות המדומה הצעיר ברצינות – זו ללא ספק Bethesda Softworks, אשר הפציצה והפתיעה אותנו בתערוכת עם לא פחות משלושה כותרים, שלא רק מותאמים לתחום אלא מהווים בעצם עיבוד של הכותרים הבולטים והפופולריים ביותר בארסנל שלה. כי אם כבר לבצע קפיצת ראש לעולם טכנולוגי חדש אז הכל הכוח, לא?

אחרי שהתרשמנו לטובה מהטריילר הקצרצר ל-Doom VFR, שיהווה מעין חבילת הרחבה נפרדת ל-Doom שאותה יוכלו לחוות רק אלו שיש להם משקפי VR מתאימים מ- או מסוני, זכינו לקבל טריילר משחקיות ראשון גם עבור Fallout 4 VR – ההמרה המלאה של כותר הפעולה והתפקידים המצליח משנת 2015, שנחשפה לראשונה עוד בשנה שעברה.

אנחנו עדיין לא יודעים האם כלל האלמנטים מתוך Fallout 4 'המקורי' אכן יגיעו אל גירסת ה-VR שלו, אך נראה שהטריילר עושה מאמץ להבהיר שזה מה שניתן לצפות לו, עם הצצות קצרות למגוון חלקים ומאפיינים מוכרים – כגון שימוש בנשקים שונים, שימוש ב-Power Armor, שימוש במחשב ה-Pip-Boy ושימוש במנגנוני ההרכבה והיצירה של הכותר, כשנראה כי לפחות חלק מהם עשויים להיות אינטואיטיביים ומדוייקים יותר דווקא בגירסה החדשה שבה תנועות הידיים של השחקן נקלטות ומשפיעות ישירות על המתרחש. כמו כן, נראה שב-Bethesda ויתרו על התצוגה הוירטואלית של ידי המשתמש לטובת שימוש בתצוגה שבה הנשקים ושאר החפצים שנמצאים בידיו פשוט "מרחפים" להם בחלל, ואולי הופכים את החוויה כולה לריאליסטית מעט יותר.

חוזרים אל האפוקליפסה, מנקודת מבט חדשה ומרעננת

Fallout 4 VR מיועד להגיע בחודש אוקטובר הקרוב, עבור משקפי ה- Vive בלבד נכון לעכשיו, ועם תג מחיר בלתי מבוטל של 60 דולר שיהפוך אותו להצעה בעייתית משהו לאלו שכבר רכשו אותו ושיחקו בו בגירסה השטוחה – בהנחה שלא יוצע דיל משתלם כלשהו עבורם.

בניית בסיסים ובתים תהיה נוחה יותר דווקא במציאות מדומה? בקרוב נגלה

למרבה ההפתעה, הצעות ה-VR של Bethesda לא הסתיימו כאן והתרחבו גם ל-The Elder Scrolls: Skyrim VR אשר נחשף לראשונה – וכפי ששמו מסגיר יהווה המרה של כותר התפקידים המגה-מצליח משנת 2011 לתחום החדש, כאשר גם במקרה הזה נראה כי מדובר בגירסה המלאה של המשחק, כולל יכולת תזוזה מרחבית מלאה "אמיתית" (ללא מנגנוני טלפורטציה או 'זינוק' מנקודה לנקודה למניעת תחושות בחילה מזדמנות בחלק מהשחקנים) ושימוש מתקדם בשתי הידיים לתחושה אותנטית יותר בקרבות הפנים-אל-פנים הרבים שמאפיינים את הכותר.

התגובות בערוץ ה- הרשמי מעידות כי לא כולם התלהבו מכך שהמשחק אשר כבר זכה לשתי גירסאות מחודשות בשש השנים שחלפו מאז זכינו להנות ממנו לראשונה, אך אנחנו חשים כי בכל זאת יש כאן פוטנציאל בלתי מבוטל להוכיח שמציאות מדומה בשלה ליישום גם בכותרים הגדולים והמתקדמים ביותר בשוק – וזו כנראה הנקודה שבה כדאי לציין כי Skyrim VR מתוכנן להגיע בחודש נובמבר הקרוב אך ורק לפלטפורמת ה-PlayStation VR של , נכון לעכשיו, ובכך להוות משקל נגד Fallout 4 VR המדובר מהפיסקאות הקודמות אשר מפותח בלעדית עבור ה-Vive.

ב-Skyrim דווקא לא מוותרים על השימוש ב'ידיים וירטואליות' במסגרת המשחק

אז האם שיטת "המיחזור" והחלוקה ליישומים בלעדיים עבור פלטפורמות מתחרות שמציגה כאן Bethesda היא הכיוון הנכון על מנת לאפשר למציאות המדומה לכבוש את שוק המיינסטרים, או שמדובר בנסיון מיותר להרוויח כסף נוסף בעבודה והשקעה מינימלית? בואו לספר לנו מה דעתכם בתגובות.

לא כולם מתלהבים מעוד סיבוב בעולם המהפנט של Skyrim, אבל כנראה שזה יהיה תלוי בעיקר במחיר הנדרש ובאיכות התרגום של החוויה לחומרה החדשה

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
1stcowgirl
משתמש

זהו חברים….. WARHAMEER 3 נפרץ!!!
ווו הוווו

yw1971
משתמש

חסר תקן VR פתוח, שבו כל החברות יוכלו לפתח, ושיתאים לכל יצרנית שתרצה ליצור מכשיר עבורו.

ההתמקדות במכשירים ספציפיים תבטיח שה-VR לא יגיע לקהל הרחב. רק חיקויים סינים זולים יביאו אותו לכולם, ולזה צריך תקן פתוח.

Sarm1x
משתמש

מה מעניין אותי SKYRIM או FALLOUT בVR?!?!?!
תנו לי כבר את האלדר סקרולס הבא!!

wpDiscuz