צעצועים רובוטיים בתור כלי רפואי

חברה בשם Leka מאמינה כי יצירותיה החכמות והידידותיות למשתמש יוכלו להוות טיפול וסיוע עבור ילדים עם קשיי תקשורת

לרובוטים יש פוטנציאל להתאים ולהתחבב על רוב הילדים ברחבי הגלובוס, אך בעוד שרוב החברות מכוונות את מוצריהן בתחום לקהל רחב ככל האפשר ולמכנה המשותף הפשוט ביותר – צרפתי בשם Leka מתיימר ללכת נגד הזרם וליצור מוצרים מתקדמים שיוכלו להתאים וגם לעזור לילדים שאובחנו על הספקטרום האוטיסטי, ולילדים עם בעיות התפתחותיות דומות אחרות.

הרובוט של החברה, שחולק איתה את שמו, הוא כדור עגול חצי שקוף עם מסך, יכולת תנועה ותמיכה במגוון יישומים שנועדו ללמד ילדים אודות צבעים, עצמים, קולות ואף רגשות, בסבלנות והתמדה שלא בהכרח יהיו למטפל אנושי ובשיטות שיהיו מרעננות ומהנות. מיזם מעניין ומבורך למדי אשר כבר קיבל אומץ בידי כמה אגודות רפואיות שעוסקות בתחום.

מוצר מיוחד עם סלוגן מוצלח

ה-Leka מיועד בראש ובראשונה למוסדות טיפוליים ומוסדות לימודיים מה שבא לידי ביטוי גם במחירו אשר עתיד לעמוד על יותר מ-1,000 יורו – אם כי נראה שאין שום מגבלה להציע אותו לרכישה ביתית פרטית.

תוכנה מנהלת מעניקה מגוון רחב של אפשרויות להתאמה אישית של ההורה, המורה או המטפל המסתייע ב-Leka

חברת Leka סיימה בהצלחה קמפיין מוצלח למימון המונים במסגרת פלטפורמת ה-Indiegogo באמצע שנת 2016, עם קצת יותר מ-150,000 דולר שנאספו בו, וכעת נראה שהיא כמעט מוכנה להשקה הרשמית של המוצר שלה – ונותר רק לקוות שמטרת העל לסייע לילדים ומתבגרים אשר זקוקים לכך תושג בהקדם ובצורה רחבה ככל האפשר.

מיועד להפוך זמין מסחרית בהמשך שנת 2018

שיתוף

הגב