עוד תחום נכבש: הכירו את המיני מחשבים הראשונים עם מעבדי Ryzen

חברת Zotac מרחיבה את קו מחשבי ה-Magnus המתקדם שלה, ומעניקה לנו סיבה נוספת לתקווה עבור הגלגול החדש של AMD

החודש האחרון סיפק לנו הרבה הכרזות על מוצרים ראשונים מסוגם שנהנים מריבוי הליבות החסכוני, באופן יחסי, של מעבדי ה-Ryzen השולחניים – מחשב 'הכל באחד' מתומן ליבות, יחידת אחסון רשתי מבוססת Ryzen ואפילו לגיימינג שבחר לעשות שימוש בשבבים השולחניים הללו. עכשיו, מגיע לו עוד מוצר שכדאי לכם להכיר – המחשב הזעיר הראשון עם מעבד Ryzen, באדיבותה של המומחית בתחום Zotac.

שני דגמים חדשים של החברה עונים לשמות Magnus ER51060 ו-Magnus ER51070 ומיועדים לחובבי גיימינג אשר זקוקים גם לכמות מכובדת של ליבות עיבוד במערכת שלהם – עם כרטיסי מסך קומפקטיים שולחניים מדגם GeForce GTX 1060 ו-GeForce GTX 1070 בהתאמה, בתוספת לצמד חריצי זכרונות , מקום עבור כונן 2.5 אינץ' וגם עבור כונן בממשק M.2, קישוריות אלחוטית כפולת ערוצים בתקן 802.11ac יחד עם 4.2 ומעבדי Ryzen שולחניים בהספק של 65 וואט, אשר מעיד על אפשרות בחירה שתהיה לצרכנים בין דגמים מרובעי ליבות, דגמים משושי ליבות ואף דגם ה-Ryzen 7 1700 המתומן.

צמד מחשבים זהים במראה שלהם – עם הרבה ליבות עיבוד זמינות ויכולות גראפיות לא רעות

שני המחשבים הללו לא יהיו הקומפקטיים ביותר במשפחה של Zotac, ואפילו לא קרוב לכך, אף בכל זאת יציעו ניצול מקום יעיל מאוד ומגוון יכולות נאה, כולל מערך חיבורים עם שלוש יציאות 1.4 בגודל מלא, יציאת HDMI 2.0, יציאת DVI-D אנלוגית, ארבעה חיבורי 3.0, קורא כרטיסי SD, צמד חיבורי Gigabit Ethernet, חיבור 3.1 Type-A אחד במהירות מירבית משופרת של 10 ג'יגה-ביט בשנייה וגם חיבור 3.1 Type-C מהיר וקומפקטי אחד.

אלו לא מחשבים פיצפונים – אבל הם בהחלט מפתיעים לטובה במימדיהם, ביחס לחומרה אשר ניתן לשלב בפנים         מקור התמונה: hardware.info

דגם נוסף וקומפקטי יותר לצרכני ויוצרי תכני מולטימדיה אשר עונה לשם Zbox MA551 יספק מעבדי Ryzen בעלי מעטפת הספק של עד 65 וואט ללא יחידה גראפית דיסקרטית מתקדמת, כך נראה, אך עם מגוון חיבורים שכולל צמד יציאות HDMI בגודל מלא, בגודל מלא, Gigabit Ethernet, חריץ משולב עבור כרטיסי SD, ארבעה חיבורי 3.0 Type-A וגם חיבור Type-C אחד.

דגם נוסף ומסתורי אף יותר עשוי להתבסס על משפחת ה-Raven Ridge שעדיין לא הושקה

היעדר גראפית במעבדי ה-Ryzen המוכרים לנו כיום מביאה אותנו למסקנה שב-Zotac פנו ליחידת עיבוד מובנית בסיסית כלשהי על לוח האם – או פשוט מתכננים להתבסס על מעבדי ה-APU (שבהם כן תהיה יחידת עיבוד גראפי משולבת) מהדור החדש אשר מתוכננים להגיע לחנויות ברבעון האחרון של השנה. בכל אופן, זו נשמעת לנו כמו תוכנית פעולה מסקרנת ומרעננת, לפחות בשלב הזה.

ככה זה נראה מבפנים – בינתיים עם יחידת APU מדור ה-Bristol Ridge שמקורו בשנה שעברה, בתור פתרון זמני
מקור התמונה: techpowerup.com

השילוב ההתחלתי של Zotac עבור מעבדי ה-Ryzen יהיה עדין וזהיר, ללא ספק, אם לקחת בחשבון שעבור כל דגם חדש שהוצג – תהיה לחברה גם מקבילה כמעט זהה המבוססת על שבבי ה-Kaby Lake העדכניים של אינטל, ככל הנראה על מנת לוודא שהיא לא מפסידה אף רוכש פוטנציאלי בשל העדפה של יצרנית אחת על פני האחרת. אנחנו אף פעם לא נגד אפשרות בחירה מוגדלת – ורק שמחים לראות שיש יותר ממנה תודות להתפתחות הטכנולוגית החשובה שעברה בזמן האחרון.

אנחנו עדיין לא יודעים מתי בדיוק יושקו המחשבים החדשים וכמה יעלו, אך שמחים על הסיפתח החשוב – ומקווים לראות התרחבות נוספת של המגמה עם בואם של מעבדי ה-Ryzen 3 המוזלים ובעיקר יחידות ה-APU הניידות ממשפחת ה-Ryzen שיאפשרו לנו לראות מחשבים קומפקטיים אפילו יותר עם ארכיטקטורת ה-. מי יודע – אולי יש סיכוי שנראה אפילו מיני-מחשבים עם מעבדי ומספר חסר תקדים של ליבות עיבוד, כשאלו יושקו.

האם יש סיכוי שעוד נראה מחשב קומפקטי עם מעבד Threadripper מרובע ליבות וגם גירסת מיני של ה- או אפילו ה- Ti? כנראה שזה משהו שלא כדאי לשלול על הסף כבר בשלב מוקדם כזה

שיתוף

הגב

wpDiscuz