עדיין יש תקווה: טושיבה משיקה משפחה חדשה של כוננים קשיחים

החברה היפנית שנמצאת בחובות עתק לא מוותרת על שוק האחסון המסורתי ומזכירה לנו שיש בו שלוש מתחרות פעילות, ולא רק דואופול

שמות מותג כמו HGST, ואפילו Maxtor עשויים לבלבל אתכם, אבל למעשה נותרו בשוק הכוננים הקשיחים המכאניים שתי מתחרות עיקריות, Seagate ו- – עם אלטרנטיבה קטנה נוספת בדמותה של חברת (Toshiba) המתקשה, שצמצמה את תחום העניין שלה לייצור של כונני 3.5 אינץ' שולחניים בלבד.

מצב כזה לא ממש בריא, בלשון המעטה, לשוק שבו היינו רוצים לראות תחרות ומחירים אטרקטיביים, ועל כן אנחנו מברכים על כל מהלך חדש שעשוי להביא לשיפור כלשהו המצב, כמו עכשיו – כשאותה מכריזה על סדרה חדשה של מוצרים, ספציפית עבור מערכי רשתיים, עם הנפחים הגדולים ביותר שלה עד כה.

בחור חדש מגיע לשכונה

סדרת ה-N300 החדשה מיועדת למערכי NAS קטנים יחסית עם עד 8 כונני (אך כמובן תוכל לשמש גם למחשבים נייחים רגילים או למערכים גדולים יותר), וכוללת שלושה דגמים שונים בנפח של 4 טרה-בייט, 6 טרה-בייט ו-8 טרה-בייט. כל הדגמים יסתובבו במהירות סטנדרטית של 7,200 סל"ד, יכללו 128 מגה-בייט של מטמון מהיר מבוסס DRAM, בחיבור SATA III למהירויות העברה רציפות מירביות של עד 230 מגה-בייט בשנייה ועם זמן MTTF (זמן ממוצע עד תקלת חומרה) של מיליון שעות.

הסדרה החדשה מצטרפת אל סדרת ה-X300 המתקדמת של שהושקה בשנה שעברה עבור הצרכנים הפרטיים, עם נפחים מירביים של עד 6 טרה-בייט

הדגמים החדשים פותחו במטרה לשרוד עבודה רציפה במשך כל יום וכל היום, כמתבקש מכוננים עבור עולם מערכי האחסון, ובטושיבה מצהירים גם על צריכת הספק נמוכה יחסית של פחות מ-10 וואט לכל הדגמים, לצד שקט יחסי עם פעולה של עד 30 דציבל (הכוונה ככל הנראה לנתון של עוצמת רעש מעל לסביבת רעש ממוצעת בחדר מגורים) בדגם ה-4 טרה-בייט ועד 33 דציבל בדגמי ה-6 טרה-בייט וה-8 טרה-בייט שמכילים כמות גדולה יותר של פלטות וראשי קריאה.

אי אפשר להשוות את היכולות האלו ליכולות של כונני ה- המודרניים, כמובן, אך ביחס לכוננים קשיחים אחרים מדובר בהיצע לגמרי לא רע

הקשיחים עושים שימוש בטכנולוגיית ה-PMR הוותיקה והמוכרת לאחסון על מדיה מגנטית, עם פלטות בנפח של עד 1.33 טרה-בייט כל אחת, שמעניקה כידוע עדיפים ביחד לטכנולוגיית ה-SMR החדשה יותר והצפופה יותר – וגם אורך החיים נהנה מכך, עם נפח כתיבה לא רע עבור כוננים מכאניים של 180 טרה-בייט בכל שנה.

דגמי ה-N300 עתידים להגיע לשוק בשבועות הקרובים, ולמרות שאנחנו עדיין לא יודעים מה יהיו המחירים המומלצים הרשמיים – אנחנו מחזיקים אצבעות לכך שתוספת המבחר הזו תסייע לכלל המחירים עבור שולחניים להפוך לקצת יותר ידידותיים למשתמש, הן בתחום מערכות ה-NAS והן בתחומי צרכנות ביתיים אחרים. מי יודע, אולי סדרות חדשות שכאלו יוכלו להפוך כונני 6 טרה-בייט ו-8 טרה-בייט לברירת המחדל החדשה בשוק הביתי בקרוב.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
ClassMulder
משתמש

יש לי את ה-5 טרה של טושיבה שהציע את יחס המחיר/תועלת הטוב ביותר שמצאתי. אבל.. הייתי צריך להחליף אחד אחרי יומיים בגלל סקטורים דפוקים.. כלומר, יש להם בעיה בבקרת איכות. מה שכן, המוחלף עובד בסדר כבר חודשים.

אור כהן
משתמש

יש לי 2 דיסקים קשיחים של טושיבה (דגם 2TB)

הראשון עובד מצויין מהיום שרכשנו אותו. נמצא כבר חצי שנה במחשב של אחי

השני הגיע עם סקטורים פגומים מהיום הראשון שרכשנו אותו. לקח לי 3 חודשים להבין כי זאת הבעיה (בדיקות בHDTUNE שהדגישו את הסקטורים הפגומים ותקיעות בכונן בהגעה לאותם סקטורים + קבצי וידאו corupted) וכעת הכונן נשלח ליבואן (נרכש במקור אצל א.א מחשבים)

 

אני מניח כי זה עניין של מזל בסופו של דבר. מוזר לי שכונן מגיע תקול כבר מיומו הראשון.

mulderfox
אורח

אני קניתי עכשיו כונן טושיבה 3 טרה לאשתי, וכדי לא לחזור לחנות עם כונן תקול, פשוט התעקשתי על בדיקה מהירה של הכונן בחנות. בינתיים נראה בסדר.

yw1971
משתמש

צריך להזכיר גם את פוג'יטסו, שייצרו דיסקי 2.5 אינץ' לניידים בזמנו. לא חושב שמכרו את הליין לחברה אחרת. היו אמינים מאוד.

לטושיבה היתה בזמנו סידרה בעייתית של 250 ג'יגה (2.5 אינץ'). אני מעדיף עדיין WD בכל מקום.

תחרות – תהיה מול SSD…

itamar4444
משתמש

מי צריך בשוק הביתי כל כך הרבה טרה?

אור כהן
משתמש

עדכון בנוגע לכונן שנשלח לתיקון

היום הוא הגיע חזרה – הביאו לי כונן חדש בניילונים, וכרגע נראה כי הוא עובד בצורה תקינה :)

yw1971
משתמש
ציטוט של itamar4444

מי צריך בשוק הביתי כל כך הרבה טרה?

בחייך. סרטי 4K ומעלה… תמונות HDR. + חוק הטבע אומר שכל מקום פנוי – יתמלא. 

TECH AMATEUR
משתמש
ציטוט של ClassMulder

יש לי את ה-5 טרה של טושיבה שהציע את יחס המחיר/תועלת הטוב ביותר שמצאתי. אבל.. הייתי צריך להחליף אחד אחרי יומיים בגלל סקטורים דפוקים.. כלומר, יש להם בעיה בבקרת איכות. מה שכן, המוחלף עובד בסדר כבר חודשים.

אותו דבר קרה לי הכונן מתחמם במהירות ומרעיש…

wpDiscuz