סמסונג: צרות של עשירים

לצד עוד צפי לרבעון שובר שיאים, חברת הענק נאלצת להתמודד עם משבר הנהלה משמעותי כשאחד משלושת המנכ"לים שלה בוחר להתפטר, ויושב הראש לשעבר נמצא בדרכו לתקופה בבית הכלא

סמסונג הפכה בתוך כשני עשורים לשם ומותג שכל אחד בעולם המערבי מכיר, וזו הצלחה כבירה שאי אפשר להתעלם ממנה לרגע – אבל זה ממש לא אומר שהכל ורוד מתחת לפני השטח בגוף האדיר שמעסיק מעל לחצי מיליון עובדים וזוכה להכנסות שנתיות של מעל ל-200 מיליארד דולר.

בתור המשך ישיר לסקנדל אשר מעסיק את (ואת דרום קוריאה כולה) בשנה האחרונה, במסגרתו נעצר סגן יו"ר החברה ונכדו של מייסדה בגין האשמות שחיתות ושוחד, וקיבל גזר דין של חמש שנות מאסר – הודיע כעת גם המנכ"ל החזק ביותר של החברה (מתוך שלושה שיש לה) קוון או-היון על כוונתו לפרוש רשמית מתפקידו בתוך כחצי שנה.

לי ג׳ה-יונג, המנהיג העתידי המיועד של , מובל באזיקים לאחר שהואשם במתן שוחד לטובת קידום מעמדו וכוחו בחברה ובמדינה

קוון או-היון משמש החל משנת 2012 כמנכ"ל חטיבת Electronics בה מיוצרים כל הסמארטפונים, הטאבלטים והמחשבים של החברה, כאשר בשנה שעברה נוסף לו גם תפקיד כמנכ"ל חטיבת Display שאחראית על ייצור טכנולוגיות ה- וה-PLS הנודעות שלה. הוא נחשב לאדם החזק והמוכר ביותר בארגון הענקי, בייחוד לאחר מעצרו של יורש העצר המיועד – ונראה כי החלטתו לעזוב את התפקיד נועדה לנסות ולנקות את התדמית הבעייתית שדבקה בחברה בשוק הביתי שלה בשל הפרשה המדוברת (שאף הייתה בין הגורמים לעזיבתה של ראש הממשלה הדרום קוריאנית).

המנכ"ל הפופולרי מודיע על פרישה במסגרת "משבר חסר תקדים" בחברה, ומקווה שזה יסייע לסמסונג לצאת לדרך חדשה ומוצלחת אפילו יותר

המנכ"ל הפורש הצהיר כי הוא חש שזה הזמן הנכון להתחדש ולתת את מושכות ניהול החברה לצעירים ממנו, וכעת מראה כי צפוי מירוץ פנימי על הזכות לרשת את התואר הנחשק שלו.

מהלך זה מפתיע במיוחד בהתחשב בכך שסמסונג הצהירה גם על צפי לרווחי שיא של כ-12.8 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2017, שתוצאותיו המלאות יוצגו בתוך כשבועיים – פי שלוש מהתקופה המקבילה בשנה שעברה. נראה כי קוון "מקריב" את משרתו בכדי להבטיח את המשך הצמיחה של המותג בעתיד, אף שלא הואשם כלל בשום עבירה על חוק במסגרת האירועים אשר התרחשו.

אחרי שהחברה שרדה, ואפילו יצאה מחוזקת, מפרשת ה-Note 7 העגומה, טבעי להאמין שהיא תשרוד בשלום גם את הפרשיה הנוכחית, אפילו אם זה לא יהיה קל

לאבד מנכ"ל וסגן דירקטוריון בתוך שנה אחת הוא לא אירוע פשוט, אך נראה כי אחרי שסמסונג הצליחה להתגבר בקלילות מפתיעה על כשלונו של ה-, שום דבר כבר לא באמת יכול לעמוד בדרכה לעוד שיאים. מסכימים איתנו? בואו לדבר על זה בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
adiahha
משתמש

אולי בגלל שיש להם מלא בעיות בחברה הם מוציאים דברים טובים במחירים נורמאליים שימשיכו הבעיות 😛

erezo
אורח

שטויות במיץ, הם ימשיכו להיות החברה הרווחית ביותר אחרי אפל.

wpDiscuz