סיבה לדאגה? להיט מימון ההמונים מכריז על דחייה בתאריך ההשקה

מכשיר ה-Superbook, שגייס סכום כולל של יותר מ-3 מיליון דולר כשהבטיח להפוך כל סמארטפון מבוסס למחשב שלם, יגיע באיחור של שלושה חודשים לכל הפחות

אחרי כמה שנים מוצלחות בהן נוצרה תחושת אופוריה מסויימת שזו היא הדרך להגשמת החלומות הגדולים והמטורפים ביותר של הצרכנים, עולם מימון ההמונים החברתי חווה פיצוץ בועה מסויים בתקופה האחרונה, אשר מדגישה ומבהירה את אשר היה אמור להיות ברור כבר מהרגע הראשון – מדובר בהשקעה כספית שהיא בגדר הימור, בסופו של דבר, ולא כזו המבטיחה מוצר בוודאות מוחלטת ובאיכות או תזמון מוחלטים.

מספר פרוייקטים מצליחים במיוחד שהסתיימו באכזבה צורמת, כדוגמת מקרר ה-Coolest Cooler הנייד, רחפן ה-Zano הזעיר והמשחק Mighty No.9 שהגיע מבית היוצר המקורי של סדרת Mega-Man, הביאו לכך שצרכנים מסויימים נרתעים מעולמם של ו-Indiegogo באופן מלא – אם כי במקביל נראה שכמות הפרוייקטים החדשים בפלטפורמות אלה ממשיכה להיות גדולה, כשכל יוצר חדש משוכנע כי למד מהטעויות של קודמיו וידע להצליח כנגד כל הסיכויים והסיכונים.

אחת ההפתעות הנעימות ביותר במימון המונים בשנה החולפת נקלע גם הוא לעיכובים
אחת ההפתעות הנעימות ביותר במימון המונים בשנה החולפת נקלע גם הוא לעיכובים

כל זה מוביל אותנו אל ה-Superbook, אחד מסיפורי ההצלחה החביבים עלינו בקיקסטארטר בשנה החולפת, שהבטיח להפוך כל סמארטפון אנדרואיד מודרני (עם מחבר -OTG) למחשב קטן ויעיל, בתג מחיר מזערי – וזה שעומד כעת במרכזן של בשורות לא ממש חיוביות, שמעמידות אותו בסיכון מסויים להפוך לעוד דוגמה עבור כשלון בעולם המימון המקוון.

יוזמי הפרוייקט הודיעו כי יאלצו לדחות את מועד תחילת המשלוחים של המעטפת המורכבת ממקלדת בגודל מלא בתוספת משטח מגע, מסך 11.6 אינץ׳ ברזולוציית 768p או 1080p וסוללה מובנית לשמונה שעות עבודה (ללא רכיבי עיבוד, שיגיעו מחיבור למכשיר חכם נייד) מפברואר 2017 ליוני 2017 – זאת על מנת להבטיח ייצור תקין ובסטנדרט גבוה של קרוב ל-17,000 יחידות המוצר אשר הוזמנו, במחיר התחלתי בסיסי של 100 דולר בלבד.

ההכרזה של מייסד חברת Andromium, האחראית למיזם ה-Superbook, אודות דחיית ההשקה

אנשי המיזם שגרף השקעות של יותר מ-3 מיליון דולר בתוך חודש משדרים עסקים כרגיל ומסבירים כי העיכוב הוא מהמורה קטנה בלבד שבסופו של דבר תוכיח את עצמה ותאפזר למשקיעים לקבל מוצר איכותי שמבצע את כל אשר הבטיח, אך לצערנו ראינו כבר כמה דוגמאות לפרוייקטים דומים אשר התחילו בעיכוב אחד קטן יחסית, המשיכו עם דחיות נוספות ובסופו של דבר התגלגלו משם אל תהום הנשייה.

אנחנו מאמינים בך, Superbook!
אנחנו מאמינים בך, Superbook!

אנחנו מקווים מאוד שבמקרה הספציפי של ה-Superbook, שעשה עד עתה רושם של פרוייקט סביר ומחושב מאוד, אכן מדובר בעיכוב אחד ויחיד שאחריו הכל יסתדר לטובה – אבל במקביל ממליצים לכל המשקיעים והמתעניינים להיות עם יד על הדופק, במידה ותתפתח כאן עוד הדגמה מבאסת. אתם השקעתם ב-Superbook? שתפו אותנו בתחושותיכם והערכותיכם בתגובות.

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
MekoPelet
משתמש

כבר עשו משהו כזה עם Windows phone ולא הלך כלכך. לא מצפה ליותר מידי.

Shay0600
משתמש

עדיין קיים עם windows mobile.

Yuval Nakar
אורח

Gal Aharon
זה יוצא ביולי. היומהולדת שלי באוגוסט. לא רומז כלום
מעדיף בצבע שחור

Gal Aharon
אורח

היום הולדת שלי בסוף יולי, מעדיף בצבע לבן..

Guy F
משתמש

עד שהפרוייקט הזה יהיה בשוק סמסונג כבר יוציאו דור שני למכשירים כאלה (לפי השמועות שרצות שהS8 יכיל את האופציה הזאת) וזו בדיוק הסיבה שלא צריך לממן את הפרוייקטים האלה. בדרך כלל יהיה מי שיעשה את זה, וטוב יותר.

wpDiscuz