סוף הדרך: המפתחת של משחקי Torchlight סוגרת שעריה

חודש בלבד אחרי השקת המשחק השלישי שלו, סטודיו Runic Games מודיע על הפסקת פעולתו הרשמית – ואנחנו מקווים שתימצא הדרך להמשכיות עבור היורש הרוחני של דיאבלו

סוף עצוב לאחת ממפתחות האינדי החביבות ביותר בסביבה, שסיפקה מענה ואלטרנטיבה לכל מי שהעריצו את משחקי Diablo הקלאסיים אך לא ממש התלהבו מהכיוון החדש שאליו פנתה בליזארד בפרק העדכני של הסדרה -Runic Games, שנוצרה בידי כמה מהדמויות הבולטות בסטודיו North המפורסם, הכריזה כי היא סוגרת את שעריה לאלתר.

החברה שנוסדה בשנת 2008 בסיאטל הביאה לנו בשנת 2009, בתום תקופת פיצוח קצרצרה של כ-11 חודשים, את משחק האקשן-תפקידים האהוב Torchlight, אשר זיכה אותה באהדה בלתי מבוטלת וגם בעסקת רכישה בידי חברת Perfect World Entertainment הסינית, שהפכה לבעלת הבית.

גם צמד משחקים שהפכו ללהיטים משמעותיים לא מנעו את ההתפרקות ההדרגתית של החברה

בשנת 2012 קיבלנו את Torchlight 2 שזכה לקבלת פנים מוצלחת אפילו יותר מקודמו – אם כי לאחר מכן החלו להגיע אירועים פחות מעודדים, כשהמייסדים של החברה החליטו לפרוש ממנה אל חברות חדשות בהדרגה בשל חילוקי דעות עם נציגי הבעלים. המשחק השלישי והאחרון של Runic Games, כותר הפלטפורמה וההרפתקאות Hob, הושק רק לפני קצת יותר מחודש – ונראה כי גם קבלת הפנים החיובית שלו בקרב המבקרים והשחקנים לא הצליחה להציל את שנותר מ-Runic, כאשר Perfect World הכריזה על סגירה בשל רצון להתרכז באחד מהמונחים שהופכים במהירות לידועים לשמצה בקרב חובבי הגיימינג – משחקים בתור שירות, ולא בתור מוצר אותו רוכשים באופן חד פעמי.

Hob לא הצליח להפוך ללהיט מסחרי – ובכך ככל הנראה חרץ סופית את דינה של Tunic לסגירה

לצד Runic Games, גם המפתחת הצעירה Motiga שהייתה אחראית על משחק ה-MOBA והפעולה Gigantic, גם היא תחת Perfect World Entertainment, "זכתה" לקיצוץ של רוב צוות העובדים שלה – אולי כצעד ראשון בדרך לסוף בלתי נמנע כמו זה של Runic עצמה. יחד עם ההודעה של חברת EA Games על סגירת סטודיו Visceral Games אשר יצר את סדרת משחקי Dead Space – מדובר בחודש עמוס חדשות רעות לכל מי שהכירו וחיבבו את כל אחד מהמשחקים שהוזכרו בפסקאות הקודמות.

אנשי המפתחת Motiga, שרובם איבדו גם הם את מקום עבודתם במקביל

אנחנו מקווים כי למותג Torchlight יימצא בית חדש וחם, למרות הכל, שידע להמשיך ולקדם אותו – ושלא יווצר מצב בו סדרה זו נותרת "שבויה" אצל גוף מסחרי שאין לו שום עניין בה.


שיתוף

הגב

wpDiscuz