נקודת ה-G

מבחני ביצועים

לוג\'יטק רואה בעכבר ה-G7 את גולת הכותרת שלה הן עבור הגיימרים והן עבור המעצבים הגראפיים, כאשר שני השווקים הללו דורשים דיוק ללא פשרות, לכן בחרנו לבחון את העכבר במספר תוכנות גראפיות כמו גם במשחקים.

התרשמות כללית

בהתחלה היה לנו קשה להתרגל לדיוק ולמהירות של העכבר, ולחיצה על כפתורים (בעיקר בתוכנות Office) הייתה מעט קשה להסתגלות, שכן בכל פעם גם הכפתור הסמוך היה נלחץ, אך היתרון הבולט של העכבר הוא האפשרות לשינוי רמת הדיוק שלו, כך שניתן היה להגיע לרמות DPI גבוהות יותר עם הזמן, לאחר תקופת ההסתגלות.
העכבר נבדק על מגוון רחב של משטחים בשלל צבעים וחומרים, ובכולם הוא סיפק יוצאים מן הכלל. המשטחים היחידים עליהם העכבר אינו מתפקד כראוי הם משטחים שקופים כגון פרספקס, זכוכית ומראות.

Photoshop CS2 – בחננו את העכבר בתוכנה גראפית נפוצה זו על ידי ביצוע מספר פעולות בסיסיות של בחירה, חיתוך וציור. העכבר הציג מרשימים בדיוק ובצורה החלקה שבה העריכה והציור זרמו.
שינוי הרגישות תרם מאוד, שכן בעבודה עם רמות Zoom שונות ניתן היה לשנות את הדיוק ולקבל תוצאות טובות הרבה יותר ביחס לעכברים סטנדרטיים. ציור קווים באלכסון מעולם לא היה פשוט יותר, סוף סוף נפטרנו מבעיית "המדרגות" שהייתה נוצרת כאשר העכבר היה קופץ מעט בציור קו אלכסוני.

3D Studio Max 8 – גם כאן העבודה זרמה בצורה חלקה. עבודת ה"מידול" נעשתה פשוטה, כאשר ניתן היה לקבוע לכפתורי העכבר פעולות נפוצות שונות, מה שתרם לעבודה מהירה יותר. יחד עם זאת, פעולת הדרייבר מנעה פעולה די בסיסית של התוכנה, ורק כאשר הגלגלת הייתה נלחצת בשילוב מקש Alt, היה ניתן לסובב את האובייקטים בתוכנה, אך בתום חיפוש ממושך התברר שהיה צורך להגדיר בדרייבר שהגלגלת תתפקד גם כלחצן אמצעי.

Visual Studio 6.0 – בעיה די נפוצה עם VS בכלל ועם Visual Basic בפרט היא שיש המון שורות, קוד והגלגלת מסרבת לעבוד.
אך כאשר הדרייבר של לוג\'יטק רץ ברקע הוא מצליח להתגבר על מכשול זה ומאפשר את פעולת הגלגלת גם בתוכנה הזו. בנוסף לכך, פעולת ה- Tilt של הגלגלת מקלה מאוד כאשר ישנן שורות קוד ארוכות במיוחד.

Battlefield 2 – במשחק זה הבחנו בשיפור משמעותי ביותר. שימוש בכלי ומתקני נשק המפוזרים ברחבי המפה נעשה קל ונוח מתמיד. במקום לגרור את העכבר כמה ומכמה פעמים על המשטח כדי לבצע סיבוב של 360 מעלות, ניתן היה לבצע פעולה זו על ידי תזוזות קלות ביותר של העכבר, לאחר כיוון DPI גבוה – הדבר תורם מאוד למשחק באופן כללי, ובפרט כאשר נמצאים בתוך כלי כבדים, או בעת השימוש בנשק צלפים.
השימוש בכפתור ההתאמה האישית שנמצא בצידו של העכבר כמקש קיצור לטעינה או להצגת תפריט הפיקוד, יעיל מאוד ותורם לזרימה של המשחק, תוך הפחתת הסיכון להיפגע מאש אויב כאשר אינך רואה את שדה הקרב.

1
2
3
4
5
6

שיתוף

הגב

wpDiscuz