נקודת ה-G

מה קיבלנו

לוג\'יטק ממשיכה במסורת האריזה השקופה, כאשר העכבר מופיע במלוא הדרו מבעד לעטיפה וחושף את הקימורים "החושניים" שלו. האריזה כמו תמיד נראת מעוצבת סביב העכבר, כאשר צבעה מדגיש את צבעו הירקרק של העכבר.

בתוך האריזה ניתן למצוא את הרכיבים הבאים:

  • עכבר ה-G7
  • מקלט USB
  • מטען בעל חיבור USB
  • זוג ליתיום
  • חוברת הוראות
  • דיסק דרייברים

עכבר ה-G7 הינו ספינת הדגל של לוג\'יטק בתחום העכברים האלחוטיים כיום, ועיצובו של העכבר גם הפעם אינו חורג מהסטנדרט של החברה. בדומה לסדרת ה-MX, גם כאן אנו מקבלים עכבר המתלבש על הכף היד בצורה מושלמת, אך שוב מתאים רק לאלו מבינינו העושים שימוש בעכבר ביד ימין בלבד.
גוף העכבר עשוי מפלסטיק חלק (בשונה מעכבר ה-MX700 לו היה מגע נעים וקטיפתי), ולכן עבודה ממושכת עם ה-G7 גורמת להזעה וכן להרגשת חום ושמנוניות בכף היד, הרבה יותר מכל עכבר אחר שבדקנו.

בקדמת העכבר נמצאת הגלגלת המצוידת בטכנולוגיית ה-Tilt שמיקרוסופט חשפה לראשונה לפני מספר שנים, המאפשרת גלילה גם לרוחב העמוד. מעל לגלגלת נמצאים שני לחצנים לשינוי ה-DPI (רזולוציית הסריקה) בצורה מהירה ונוחה, המקלים על המעבר מתוכנה לתוכנה ובין תוכנות למשחקים הדורשים דיוק גבוה יותר, או לחילופין שינוי מהירות העכבר באופן מהיר תוך כדי משחק.
בצידו השמאלי של העכבר מצוי כפתור בודד שפעולת ברירת המחדל שלו היא Back בדפדפן (ניתן לשינוי ע"י הדרייבר), אך בולט בחסרונו כפתור נוסף בצד זה שהופיע בעכברים הקודמים של החברה והקל בהרבה את הגלישה ברשת.
בחלקו העליון של העכבר נמצא מערך נוריות המציג את רמת ה-DPI הנוכחית, ולאחר 3 שניות מתחלפת התצוגה על מנת להראות את מצב טעינת הסוללה. המעבר בין המצבים מלווה באפקט דהייה (Fade) הנותן הרגשה "הייטקית”.

בתחתית העכבר מצוי כפתור On/Off  לכיבוי העכבר במשך הזמן בו הוא לא בשימוש (לשמירה על חיי הסוללה), אך יש לציין כי לאחר כ- 10 שניות של אי פעילות, העכבר נכנס אוטומטית למצב מנוחה החוסך בצריכת החשמל שלו.
העכבר עצמו מצויד במשטחי PTFE (טפלון), המאפשרים תנועה חלקה במיוחד של העכבר על מרבית המשטחים, כאשר מומלץ מאוד להשתמש בפד איכותי לעכבר כדי למנוע את שחיקת הטפלון ואת הצטברות הלכלוך על משטחים אלו.
בחלקו האחורי של ה-G7 אנו מוצאים גם את פתח הכנסת הסוללה, הנכנסת במהירות וננעלת בקליק פשוט. לחיצה על כפתור ה-Eject תאפשר לשלוף את הסוללה הריקה ולהחליפה בקלות ובמהירות.
אם נרים את העכבר לרגע מהמשטח, תדלק נורה מעל כפתור ה-On/Off של העכבר כדי לאותת לנו ללחוץ על הכפתור כאשר העכבר אינו בשימוש. פעולת הלייזר גם היא נפסקת על מנת לא לבזבז את הסוללה כאשר העכבר אינו על משטח עבודה (אגב, לא מומלץ להתקרב עם העין לפתח הלייזר, שמא העכבר יזהה את עינכם כמשטח עבודה).

טווח הקליטה של העכבר הוא גדול במיוחד, שכן הוא תפקד גם ממרחק של חמישה מטרים ועם קיר באמצע. הטווח גדול יחסית לעומת העכברים הסטנדרטיים המגיעים לטווח של כשלושה מטרים בלבד. כמו כן, יש לציין כי במהלך הבדיקות המקלט והעכבר נמצאו בקרבת נתב , וטלפון העובד בתדר של 2.4Ghz, ואנו לא הרגשנו בכל פגיעה שהיא בביצועי העכבר.
יש לציין כי בעכבר זה לא קיים כפתור ה-Connect אליו התרגלנו בעכברים אלחוטיים אחרים, כאשר במקומו קיים רצף פעולות די מסורבל לביצוע פעולת Connect (סנכרון בין העכבר למקלט):
יש להחזיק את לחצן העכבר השמאלי לחוץ ובו זמנית ללחוץ על כפתור on/off שבתחתית העכבר, לאחר מכן ( הלחצן עדיין לחוץ ) יש ללחוץ כחמש פעמים על הלחצן הימני ולבסוף לשחרר את הלחצן השמאלי.

1
2
3
4
5
6

שיתוף

הגב

wpDiscuz