נכנעת? Mediatek תיקח הפסקה מפיתוח שבבי דגל לסמארטפונים

המפתחת הטאיוואנית תוציא את משפחת ה-Helio X שלה לחופשה ותשתדל להתמקד בתחום בו עדיין קיים לה יתרון יחסי מול קוואלקום

במשך שנים ראינו את חברת Mediatek התקציבית מנסה להילחם בשבבים המובילים של קוואלקום, ו-Huawei – מה שלרוב התבטא במקרה הטוב במוצרים שהיו שווי ערך לדגמי הביניים של האחרות. דגמים אלו עדיין אומצו בידי לא מעט יצרניות סיניות מוכרות יותר ופחות שלא היו להן הסכמים עם וגישה למוצרי ה- שלה, אך היה ברור כי למפתחת מטאיוואן יש פער טכנולוגי שלא ממש הולך להצטמצם בעתיד הנראה לעין.

עכשיו נראה כי גם ב-Mediatek עצמה הפנימו את האתגר הבסיסי הזה, ומתכננים לקחת מנוחה מהמירוץ נבלתי פוסק אל צמרת הביצועים של תחום האנדרואיד – לטובת התמקדות משמעותית יותר בשבבי הביניים ובשבבים לשוק הנמוך, שבהם לתמחור הנמוך שלהם יש יתרון מוחשי ומובהק הרבה יותר.

ה-Helio X30 הוא נסיון מעניין ולא רע בכלל מבית Mediatek – אך עיכובים משמעותיים בהשקתו המסחרית וזמינות מצומצמת פגעו בו ולא איפשרו לקבל את מלוא הפוטנציאל העסקי שלו

במילים אחרות, נראה כי במהלך שנת 2018 אנחנו עתידים לראות הרבה דגמי Helio P חדשים – ומעט מאוד דגמי Helio X, אם בכלל, מעבר ל-Helio X30 הטרי. כבר היום אנחנו יודעים לספר מעט פרטים אודות ה-Helio P40 המיועד של החברה, שיגיע למוצרים מסחריים במהלך שלושה החודשים הראשונים של השנה הבאה בהתבסס על תהליך הייצור של TSMC ב-12 ננומטר, לכאורה, ועם זוג ליבות Cortex A73 לצד ארבע ליבות Cortex A53 חסכוניות יותר, ליבה גראפית מהדור המעודכן של ותמיכה בתקני ותקשורת מודרניים.

ברשת כבר מייעדים את ה-Helio P40, שעשוי להפוך למעשה למוצר הדגל הבא של Mediatek, לקרב מול שבבי הביניים המובילים העתידיים מקוואלקום – בהתבסס על תהליך ייצור חדש ב-12 ננומטר

במצב שכזה, נראה כי שבבי הדגל של יישארו הבחירה האחת והיחידה שזמינה ליצרניות המעוניינות בספינת דגל אמיתית – מה שכנראה לא ישפיע באופן חיובי במיוחד על התחרותיות הכללית בגזרה הזו של השוק. למזלנו, שבבי הביניים העכשויים מוכיחים את עצמם פעם אחר פעם כיעילים ומשתלמים מאוד, וכאלו שאמורים לספק את הדרישות של רובם המוחלט של הצרכנים – ושם התחרות עתידה רק להמשיך ולהתעצם, בתור אלטרנטיבה לחוד החנית היקר.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
askme
משתמש

סבבה !
שכל אחד ידע את מקומו !

yw1971
משתמש

חטפו קשה כש'נוקיה 2' לקחו סנאפדרגון…

radar
משתמש

אולי בגלל שאנשים ב-2017 מבינים שרובם ממש לא צריכים את "המעבד הכי חזק"…
ועידף להם לקנות טלפון טוב, ובמחיר משתלם

wpDiscuz