נינטנדו על הגל

החברה היפנית נהנית מתקופת פריחה מחודשת ומאמינה כי קונסולת ה-Switch תוכל לחלוף על פני כלל המכירות של הדור הקודם שלה בתוך פחות משנה מאז השקתה

רבים, כולל אותנו, היו סקפטיים אודות סיכויי ההצלחה של קונסולת ה-Switch הנייחת-ניידת החדשה מבית , שנראתה כמו מעין שדרוג של ה- U הכושלת וניגוד מוחלט לקונסולות הביתיות המצליחות של המתחרות הגדולות ומיקרוסופט – אך כעת נראה שכבר אפשר להצהיר כי ההימור הזה הצליח, והחזיר את החברה הוותיקה אל מסלול ההצלחות.

דיווח רבעוני שהציג רווח נקי של כ-210 מיליון דולר בהתבסס על הכנסות של 1.93 מיליארד דולר לווה בהקפצה משמעותית של צפי המכירות ל-Switch, עד לרמה בה בחברה מאמינה שמכירות המערכת יגיעו להיקף בינלאומי של 16.75 מיליון יחידות בסוף הרבעון הראשון של שנת 2018 – כלומר בתום השנה הראשונה לזמינותה בחנויות. הנתון הזה כבר יחצה את רף 13.5 מיליון היחידות (הנמוך למדי, יש לציין) אותו השיגה ה- U בכל החמש שנים שנמכרה בשווקים, שיפור מרשים בהחלט שגם מקרב אותה לקו המגמה של ה- המקורית, אשר היוותה כזכור הצלחה עצומה עם מכירות כלליות של מעל ל-100 מיליון יחידות.

מכירות ה-Switch אינן רחוקות מדי מאלו של ה- בשנה הראשונה שלה – למרות שהיא עולה יותר ממנה

קשה לאמוד האם ההצלחה ההתחלתית הזו אכן תקבל המשכיות בשנים הבאות, אך עם תמיכה מכמה וכמה מפיצות צד ג׳ גדולות וקו משחקים מוצלח מאוד של עצמה נראה כי ל-Switch יש ערימות של פוטנציאל, על אף החסרון בעוצמה הטכנולוגית – ויש כבר גופי חקר שוק שמצהירים כי קונסולה זו תוכל לשחזר או אפילו להתעלות על הצלחת ה- עד תחילת העשור הבא, עם מכירות של מעל 100 מיליון יחידות ואף 115 מיליון, לפי אחד המקורות.

אם תמשיך ליהנות מתמיכה רחבה של מפתחות אחרות, בעיקר מהמערב, יש סיכוי מובהק להמשכיות

במקביל, גם ה-3DS וה-2DS הניידות "האמיתיות" של החברה ממשיכות ליהנות מעניין ודרישה יציבה בשוק – מכירות של עשרות אלפי יחידות מדי חודש בחודשו, והתקרבות הדרגתית אל רף מרשים מאוד של 70 מיליון יחידות שנמכרו בסך הכל, מכל תתי הדגמים השונים, מאז השקת המקור בשנת 2011.

גם הקונסולות הניידות הפשוטות והוותיקות יותר של החברה ממשיכות לעשות חיל

נינטנדו צופה את המשך צמיחת ההכנסות שלה בחודשים הקרובים, ולנו לא נותר אלא להעריך את ההוכחה שלה שגם בשנת 2017 – חומרה משוכללת וגראפיקה מהוללת הם לא הכל, ולא הדרך היחידה ליצור הצלחה בתחום הגיימינג.

החוויה עצמה עדיין חשובה, גם בעידן שוברי הקופות עתירי האיכויות הויזואליות

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
smootskin
משתמש

שווה קנייה?

Gotnen
משתמש

בדיוק קניתי. מגיע עוד כחמישה ימים 🤣

smootskin
משתמש
ציטוט של Gotnen

בדיוק קניתי. מגיע עוד כחמישה ימים 🤣

 

אמאזון?

אם אני לא טועה, 500ש"ח פחות מהכי נמוך בארץ כולל מיסים

Gotnen
משתמש

דרך וולמארט, יצא יותר זול מאמזון… בכללי בארה"ב המחיר סבבה. בארץ מעט יקר לדעתי.

wpDiscuz