מתקפת הנוסטלגיה של מיקרוסופט

משחקים מעידן ה-Xbox המקורי בדרכם לדור החדש, ואולי גם למחשבים האישיים – ואיתם גם בקר המשחק המקורי והמאסיבי שקיבל את הכינוי Duke

אחת מהחוזקות המרשימות ביותר של קונסולת ה- היא היא התמיכה שלה לאחור – מנוע האמולציה שייעודי שהופך את משחקי דור ה-Xbox 360 לזמינים עבור הדור החדש תוך כדי התערבות והשקעה מינימלית מצד המפתחות עצמן, ומספק כיום רשימה נרחבת של קרוב ל-400 כותרים שונים מהעבר אשר מתווספים אל הספרייה של הדור הנוכחי.

גם במיקרוסופט מבינים היטב כי הנוסטלגיה הזו היא כלי חזק, כך נראה – ומכריזים כעת על תוכניות ליצור מנוע אמולציה נוסף, הפעם עבור קונסולת ה-Xbox המקורית וכותריה, שתאפשר להפעיל אותם בצורה איכותית וראויה ב-.

אהבתם את הנסיון הראשון של בעולם הקונסולות? כעת הוא רוצה לחזור לחיינו

בדומה לתמיכה לאחור במשחקי ה-Xbox 360, גם במקרה של כותרי ה-Xbox המקוריים משתמשים שרכשו בעבר הרחוק כותרים מקוריים יוכלו להפעיל אותם בקונסולה החדשה שלהם בהתבסס על אותם כוננים אופטיים, או להוריד אותם באופן דיגיטלי מחדש, כאשר בכל מקרה צפויים שיפורים יחסיים הן לאיכות הויזואלית (דרך רזולוציות תצוגה משופרות) והן למשחקיות עצמה, עם התאמה לבקרים המודרניים. במיקרוסופט הבהירו שהתמיכה לאחור ב-Xbox משנת 2001 לא תהיה רחבת היקף כמו התמיכה ב-Xbox 360, אך אנחנו מעדיפים אפשרות כזאת על פני היעדר תמיכה מן הסתם – כאשר באופן טבעי כמות הכותרים הייחודיים והאיכותיים באמת ב-Xbox המקורית הוא קטן משמעותית בהשוואה לזה של קונסולת הדור הקודם, אשר נהנתה מהצלחה, היקף מכירות ואורך חיים עדיפים משמעותית.

מה המשחקים הקלאסיים שאתם הייתם רוצים לראות חוזרים אל ה-Xbox One?

משחקים כדוגמת Halo ו-Phantom Dust כבר קיבלו גירסאות משודרגות ייעודיות לעידן החדש, כך שסביר להניח כי יהיו בעדיפות נמוכה לקבל תמיכה לאחור, ובמקביל אנחנו יודעים על צמד כותרים שיהיו מהראשונים לקבל את התמיכה המדוברת, מאוחר יותר בשנה הנוכחית: כותר הטיסה Crimson Skies: High Road to Revenge והמשחק Fuzion Frenzy.

Crimson Skies High Road to Revenge – הראשון שיעשה קאמבק דיגיטלי, עשור וחצי אחרי שהושק לראשונה

אם לא די בכך, במיקרוסופט חשפו שיתוף פעולה עם יצרנית הציוד ההיקפי Hyperkin על מנת ליצור גירסה מודרנית עבור בקר המשחק העצום של ה-Xbox המקורית, שקיבל את הכינוי Duke, לטובת כל אלו שהמשיכו לחבב אותו גם לאחר שהוחלף בגירסה מוקטנת ו'שפויה' יותר במהל שנת 2002 – ואף הצהירו על בחינת האפשרות להביא את אמולציית כותרי עידן ה-Xbox גם אל מחשבים אישיים מבוססי חלונות, אי שם בעתיד, על אף הקושי המוגדל הכרוך במהלך שכזה במסגרת הצורך לבצע התאמות תוכנתיות לכמות עצומה של שילובים חומרתיים, בהשוואה לחומרה ברורה ומוגדרת מראש בגזרת ה-.

הבקר הבא של ה- יהיה בסגנון רטרו, וגדול – מאוד גדול

ישנן טענות על כך שקו המשחקים הבלעדיים המודרני של מיקרוסופט וה-Xbox שלה הוא חלש ומחוויר בהשוואה לזה שמציעה סוני וה-PlayStation 4 שלה, אך אי אפשר להתווכח על כך שבענקית הטכנולוגיה יודעים כיצד להתייחס בכבוד ולמנף את הצלחות העבר שלהם. נקווה שיצליחו לחזק גם את הציר העתידי שלהם עם ההשקה של ה- X וכל הנלווה אליה.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Itay Brenner
משתמש

לאקס בוקס 360 הייתה תאימות לאחור בחלק קטן ממשחקי האקס בוקס המקורית, וגם אז האמולציה לא הייתה מושלמת. מקווה שהפעם זה יהיה חלק יותר.

Dead_pool
משתמש

Advent Rising איזה נוסטלגי

wpDiscuz