משחקי Xbox 360 במחשבי ה-PC? במיקרוסופט לא שוללים

האם בעתיד נוכל לשחק במיטב כותריה הבלעדיים של מיקרוסופט מהדור הקודם במסגרת 10? לפי נציג החברה זו אפשרות לגיטימית והגיונית

השינוי היסודי של בכל הנוגע למשחקים במחשבים האישיים, ממצב בו ראתה בתחום יריב ישיר מסוכן לעסקי הקונסולות שלה למצב בו היא מאמינה שהתחום מהווה דרך טובה ולגיטימית להרחיב את עסקיה, רווחיה ועולם התוכן הכולל שלה, מהווה התפתחות מבורכת עבור חובבי הגיימינג השונים כבר היום – וזה משהו שאמור רק להתפתח ולהתרחב בעתיד (במידה ולא יהיו לנו 'סיבובי פרסה' נוספים כמובן).

אחת מהדרכים שבה סיפור האהבה הזה בין מערכת החלונות (בגירסה 10) לגיימרים עשוי להשתדרג אי שם במורד הדרך, כך נראה, הוא עם קבלת תמיכה במשחקי Xbox 360 'קלאסיים' שמעולם לא הושקו בפלטפורמת ה- בעבר – אם להאמין לדבריו של בוס חטיבת ה-Xbox בחברה, פיל ספנסר.

עוד פינוק שיוצע לכל מי שיבחר בחלונות 10 – היתכן?

אחרי שהביאה תמיכה לאחור ביותר מ-300 כותרים בולטים של קונסולת ה-Xbox 360 לקונסולת ה- העדכנית, תודות למנוע האמולציה אותו בנתה לשם כך, ספנסר נשאל בחשבון בטוויטר שלו אודות אפשרות לראות מנוע אמולציה ייעודי דומה עושה את דרכו גם למחשבים, ומעניק למעשה תמיכה במאות משחקים שהושקו בין השנים 2006 ל-2012.

ספנסר הפתיע רבים בתגובתו, כשהצהיר בצדק על כך שיצירת מנוע שכזה אשר יותאם לפעול כראוי עם אינספור שילובי החומרה השונים שניתן למצוא בקטגוריה ידרוש השקעה ושאבים גדולים פי כמה וכמה מאלו שנדרשו להתאים יכולת לקונסולה בעלת מערך חומרתי אחד ויחיד – אך קינח ב-"Never say never",  שעשוי להעיד על כך שבמיקרוסופט כבר בחנו את הקונספט ושקלו את התועלת האפשרית ממנו.

הציוץ שהצליח להפתיע אותנו – אך עדיין לא מאשר או מבטיח שום דבר, כמובן

אם לשפוט לפי קצב התווספות הכותרים לתוכנית התאימות לאחור כיום, עם כמה משחקים חדשים כמעט מדי שבוע, נראה כי בעוד זמן מה מיקרוסופט תגיע למיצוי של רוב התכנים שניתן ורצוי להביא אל עולמה של קונסולת ה- – וכשזה יקרה, הצעד המתבקש הבא עשוי להיות מעבר לפיתוח יכולת דומה ב-PC, ככל הנראה במסגרת חנות האפליקציות של 10 ופלטפורמת ה-UWP שלה, בדומה לכל כותרי ה-Xbox הבלעדיים לשעבר שעושים את דרכם לקטגוריה בשנה וחצי האחרונות.

אם אכן נראה ביום מן הימים את ספריית כותרי ה-Xbox 360 מגיעה למחשבים האישיים, המשמעות לכך תהיה ששחקנים יוכלו להנות מעוד מספר סיפורים מתוך היקום של Halo (משום שרק שני המשחקים הראשונים בסדרה עברו גם ל- עד היום), להתעדכן בעלילה ובהתפתחויות ב-Gears of War 2 ו-Gears of War 3 שלא הושקו למחשבים מעולם, להנות מכותרים קלאסיים איכותיים כמו Bayonetta, Red Dead Redemption ו-Tekken 6 וכדומה. זו אולי לא תהיה מהפכה – אבל זו תהיה עוד סיבה טובה למדי לשקול מעבר לחלונות 10 עבור כל אלו שטרם עשו זאת.

תמיכה לאחור בכותרי Xbox 360 תוכל להפוך לדרך הסבירה ביותר להנות מ-Red Dead Redemption האלמותי, סוף כל סוף, במחשב הפרטי שלכם – ובעוד כמה כותרים בלעדיים

אילו משחקי Xbox אתם הייתם רוצים לראות ב-, בהנחה שהיכולת המעניינת הזו אכן תהפוך למציאות? בואו לספר בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
OvO
משתמש

הלוואי וזה יצא לפועל!!! יש כ"כ הרבה משחקים טובים שאשמח אם יעשו דרכם למחשב האישי.

Yosef Eshed
אורח

Tekken, Naruto and dragon ball, here I come!

RoronoaRony
משתמש

TEKKEN 7 – June 2 2017
http://store.steampowered.com/app/389730/

NARUTO SHIPPUDEN: Ultimate Ninja STORM 4
http://store.steampowered.com/app/349040/

DRAGON BALL XENOVERSE 2
http://store.steampowered.com/app/454650/

yw1971
משתמש

יותר קשור להתחזקות מכירות ה-PC ובעיקר לגיימרים, השוק היחידי שצומח באופן מורגש.

wpDiscuz