מציאות מדומה שפויה קצת יותר

חברת Oculus ממשיכה לכוון אל המיינסטרים עם קיצוץ מחיר גם עבור משקפי המציאות המדומה שלה וגם עבור בקרי השליטה הייחודיים שנוצרו למענם

אחרי הדרמה המשפטית שבסיומה הוחלט כי חברת Oculus ובעלת השליטה בה ישלמו פיצוי בגובה חצי מיליארד דולר לחברת Zenimax (שטכנית עדיין נמשכת כשזו האחרונה בוחנת אפשרות משפטית להטלת סנקציות על מכירותיה של השתיים הראשונות) – באחת מהנציגות הבולטות עבור העידן החדש והמסקרן של טכנולוגיית המציאות המדומה מתפנים להתעסק בנושאים מעט יותר משמחים וחיוביים, עם הכרזה על קיצוץ משמעותי במחיר עבור מוצר הדגל שלה.

משקפי ה-Rift, שהושקו לפני כשנה והפכו לנציגים המשמעותיים הראשונים של תחום המציאות המדומה השולחני והביתי, מעט לפני המתחרה הגדולה HTC, יוצעו מעתה בארצו של הדוד סם בתג מחיר התחלתי של 500 דולר (לפני מסים), במקום 600 דולר במועד ההשקה – כאשר הנחה קיצונית אפילו יותר ניתנה לבקרי ה-Oculus Touch שהושקו רק לפני כמה חדשים, ואלו זמינים כעת ב-100 דולר בלבד במקום ב-200 עד היום.

שילוב ההנחות מביא אותנו למצב בו חבילה עם אמצעי התצוגה הייחודי, שכוללת גם בקר משחק , וכמו כן בקר השליטה הכפול הייעודי שלה תימכר מעתה בהנחה של 200 דולר, או 25 אחוזים, ממחירה הקודם – כאשר מדובר גם בהוזלה של 200 דולר בהשוואה למחיר חבילה של משקפי ה- Vive, שמוצעים יחד עם הבקרים הייחודיים שלהם ב-800 דולר מיום ההשקה.

Oculus פורצת קדימה בתחום קיצוצי המחירים – אולי בשל הוזלות הדרגתיות במחירי העדשות האופטיות הנדרשות עבור מוצרי , שהביקוש וההיצע שלהם מתגבר משמעותית בתקופה זו

את העלויות המעודכנות ניתן למצוא כעת באמאזון (לא רק בגירסת ארצות הברית – אם כי שם המחיר היחסי הוא הקורץ והמשתלם ביותר), כאשר רכישה של משקפי המציאות המדומה תעלה לכם 658 דולר (כ-2,430 שקלים) כולל תוספת מע"מ, מסים ומשלוח ישיר לארץ, ורכישה נפרדת של בקרי ה-Touch תעלה 139 דולר (כ-520 שקלים) נוספים שכוללים בתוכם את כל העלויות הנלוות – כך שכל הערכה מגיעה למחיר של מעט פחות מ-3,000 שקלים חדשים, זאת בהשוואה למחיר של כ-3,500 שקלים לפחות עבור המשקפיים בלבד בחנויות הספורות שמציעות את המוצר בארץ נכון לרגע כתיבת שורות אלו.

נקווה שהבחירה של Oculus תדרבן גם את היריבות לחשוב על קיצוץ המחיר, או שיפור ההצעה שלהן בכל דרך אחרת

המחיר החדש הזה לא רחוק כלל ממחיר משקפי המציאות המדומה התחרותיים ביותר בתחום הביתי, ה-, אשר מוצעים בחנויות בארץ הקודש במחיר התחלתי של קצת יותר מ-2,200 שקלים – ואשר בנוסף להם נדרש לרכוש את מצלמת ה-PlayStation Camera ואת בקרי ה-PlayStation Move לקבלת חוויית השימוש המלאה, כך שהעלות הכוללת תופחת לכ-2,800 שקלים ואף יותר.

החבילה החדשה לא רחוקה מהמחיר המעשי של המתחרה המוזל מבית , שזוכה להצלחה גדולה מאוד מאז הושק בסוף השנה שעברה

הצעד של Oculus מגיע זמן לא רב לאחר השקתה של טכנולוגיית ה-ASW אשר מכפילה למעשה את קצב התצוגה בפועל במציאות המדומה ופותחת את הצוהר למערכות חומרתיות צנועות הרבה יותר שיוכלו לספק VR עבור משקפי ה-Rift, כך שנראה כי ב-Oculus משקיעים הרבה מאוד תשומת לב ומשאבים בנסיון להפוך את הטכנולוגיה היקרה והטרייה יחסית לנפוצה גם בקרב אלו שלא מעוניינים לשלם אלפי שקלים רבים בעבור החוויה. הדרך אל המוניות כמו זו של המציאות המדומה הניידת, שבה כמה מאות שקלים בודדים יכולים להפוך כמעט כל למערכת שלמה, עדיין רחוקה עד מאוד – אבל אנחנו בכל זאת מברכים על כך קיצוץ והוזלה שמסייעים לנו להתקרב לשם.

אנחנו ממשיכים לחלום על מחירים של מאות שקלים לחוויית איכותית ומתקדמת באמת – מי יודע, אולי ב-2018?

מתכננים לרכוש לעצמכם את ה-Rift או כל משקפי ביתיים אחרים, או שהמחירים עדיין לא רלוונטיים מנקודת המבט שלכם? זה הזמן להשמיע את קולכם בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר