מערכות ההפעלה הניידות של מיקרוסופט מחוסלות, רשמית וגם מעשית

בחברת הענק הודיעו רשמית על הפסקת התמיכה ב- Phone על כל סוגיה וגרסאותיה – במקביל לדיווחים על ירידה לנתח שוק מינימלי ומצחיק במיוחד

לאחרונה הודיעה חברת מיקרוסופט הפסקת התמיכה הרשמית, והמתבקשת עד מאוד, במכשירי ה- Phone השונים מגירסה 8.1, שנחשבו אי שם בעבר לאלטרנטיבה אפשרית עבור – וכעת יצטרפו אל גירסה 8, גירסה 7.5 וגירסה 7 בפינה קטנה וחמימה בספרי ההיסטוריה.

טכנית, מיקרוסופט עוד לא וויתרה לחלוטין על עולם הסמארטפונים, כש- 10 Mobile ממשיכה לקבל עדכונים קלים כאלו ואחרים לעתים, אך באופן מעשי ניתן להצהיר מבלי להתבייש כי כל ניסיונותיה של החברה בתחום נחלו כשלון חרוץ במיוחד – וזה משהו שבא לידי ביטוי גם בדיווח העדכני של חברת סקר השוק IDC.

הנתונים של IDC עשויים להכניס אתכם לדיכאון, במידה ואי פעם קיוויתם לראות את עולה בתור מתחרה שלישית בשוק המובייל

לפי הנתונים של החברה אודות מצב שוק המכשירים החכמים האולטרה ניידים, מערכות ההפעלה של מיקרוסופט מחזיקות בנתח שוק כולל של…0.1 אחוז. זאת בהשוואה ל-85 אחוזים שנמצאים בידיה של גוגל ואנדרואיד, ועוד 14.7 אחוזים שמוחזקים אצל ה-iOS של אפל. כל זה אומר שעל כל 850 מכשירי אנדרואיד יש מכשיר אחד שמריץ Mobile או Phone, ואם זה לא מצב עגום עבור חברה ששולטת ללא עוררין בעולם המחשבים השולחניים, אז אנחנו לא יודעים מה כן.

גם אלטרנטיבות כמו Tizen, OS ו-Ubuntu Touch נעלמו מהשוק בצורה כמעט מוחלטת, והשאירו אותנו עם דואופול מוחלט ובולט מאי פעם

סביר להניח שגם Windows Mobile נמצאת בדרך הבלתי נמנעת להיעלמות, ונראה כי הדבר היחיד שיוכל לשנות את יחסי הכוחות בתחום בעתיד הוא כניסתה של מערכת חלונות 10 מלאה ואמיתית לשוק הנייד – אולי במסגרת ה-Surface Phone המסתורי שעליו אנחנו שומעים כבר הרבה זמן. בעולם שבו מסכים בגודל 6 אינץ׳ הופכים במהירות לסטנדרט החדש, יתכן שמהלך כזה הוא המתבקש וההגיוני ביותר, לצד השקתן של גירסאות כדוגמת ה-Windows 10 S והגירסה הייעודית לשבבי ה- מבית .

זקוקה לפלטפורמה אחודה בכל מוצריה – אבל כזו שבה באמת לא יהיה הבדל בין מכשיר אחד לשני

חושבים שמערכת 10 בסמארטפון תוכל להתחרות בדואופול של ואפל, או שהקרב הזה אבוד מראש? שתפו בתגובות.

אנחנו ממשיכים להמתין בקוצר רוח לפרטים נוספים אודות ה-Surface Phone – שעשוי להיות הסיכוי האחרון שלנו לראות את בתור מתחרה לתחום הסמארטפונים

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר