מעולם לא ראיתם משהו דומה: המשחקים המוזרים ביותר שנוצרו

עולם הגיימינג מציע אינספור הזדמנויות לרעיונות מקוריים ובלתי רגילים – ואלה הם הכותרים שלקחו את החופש הזה אל הקצה של הקצה

תעשיית הגיימינג קיימת כבר עשרות שנים, כך שאין זה מוזר שמאז שנות השבעים – אז שווקו לקהל הרחב המשחקים הראשונים, נוצרו כבר עשרות אלפי משחקים. וכשיש כל כך הרבה מהם, וכשלוקחים בחשבון שהם הגיעו מאנשים שונים מרחבי העולם, כל אחד עם הרעיונות והחזון שלו, לא יפליא שחלק מהם פשוט מוזרים.

למען האמת, כל כך מוזרים, שלעיתים הם גורמים לכם לתהות אילו חומרים אסורים המפתחים שלהם צרכו כשהגיעו לרעיונות האלו. אז הנה לפניכם כמה מהמשחקים המוזרים ביותר שיצאו אי פעם לשוק. (ניחוש פרוע – כמה מהם הגיעו מארץ השמש העולה.)


Katamari Damacy

בכנות, זה דווקא אחד המשחקים היותר נורמליים ברשימה, אז קבלו אותו בתור פתיחה קלילה. Katamari Damacy הוא משחק אקשן פאזלים לפלייסטישן 2 שנוצר ע"י Namco, כן כן החברה שאחראית על כמה משחקים נורמליים דווקא כמו סדרת משחקי Tekken. בקטאמארי אתם משחקים את הנסיך, בנו של מלך היקום, שצריך לתקן את הפאשלה של אביו המלך, שיום אחד השתכר קצת יותר מדי ובטעות הרס את רוב הכוכבים וגרמי השמיים.

איך משחזרים כוכבים, שאלתם את עצמכם? מגלגלים כדור ענקי ומגדילים אותו ע"י דריסת חתולים, בננות ומכוניות על שלט ומגדילים אותו עד שהוא בגודל של כוכב לכת! פשוט לא? המשחק אמנם היה מקורי קצת יותר מדי, אבל היה מספיק מהנה כדי שיצליח למכור מאות אלפי עתקים מסביב לעולם, ואפילו לזכות למספר משחקי המשך.

Mister Mosquito

האם תהיתם פעם כיצד נראה העולם מזווית הראייה של יתוש? האם רציתם פעם להרגיש איך זה להיות היצור הנודניק הזה, שלא רק משאיר אתכם עם עקיצות מגרדות אלא גם חופר לכם כל הלילה עם זמזום מעצבן? ובכן, סטודיו המשחקים האלמוני Zoom החליט כנראה שזאת חוויה מספיק מרתקת כדי לפתח משחק, וכך הגיח לעולם Mister Mosquito לפלייסטישן 2.

במשחק אתם שולטים על יתוש שנכנס לבית של משפחה יפנית ממוצעת, והמטרה שלו היא למצוץ מספיק מהדם שלהם כדי להכין את עצמו לחורף. כמובן שזאת לא מטרה פשוטה כל כך. בני המשפחה יהרגו אתכם אם תעצבנו אותם יותר מדי, ולכן עליכם לעקוב אחריהם בזהירות, ולשים לב למד הלחץ שלהם. אם תגזימו ותשאבו יותר מדי דם בבת אחת, סביר שמר יתוש לא ממש יזכה לחיות עד החורף.

למשחק אגב יצא משחק המשך, בו המשפחה היפנית החביבה נוסעת לחופשה להוואי, והיתוש שלנו עוקב אחריהם עד לשם!

Seaman

האם גדלתם פעם דגים באקווריום? אם כן, מה הייתם מרגישים אם לדגים שלכם היה פרצוף אנושי והם יכלו לדבר איתכם? אז את התשובה תגלו ב-Seaman, סוג של משחק טמגוצ'י סופר מטריד שיצא לקונסולת הדרימקאסט. ב-Seaman אתם משחקים חוקר שקיבל לידיו מין חדש של יצור ימי, ועליכם לדאוג לו ולמצוא את דרכי הטיפול הנחוצים כדי לאפשר לו להתפתח.

אין למשחק הוראות מוגדרות של ממש, ובתור חוקרים אתם צריכים לפתח את שיטת הטיפול הנכונה בעצמכם. אם תעשו זאת נכון הוא יתפתח וישנה את צורתו. וגולת הכותרת היא שהיצור יכול לדבר, ואתם יכולים לנהל איתו שיחה באמצעות מיקרופון שמתחבר לשלט של הקונסולה. היצור יכול לענות לשאלות שלכם, ואפילו להיות סרקסטי וקצת מרושע לפעמים. כנראה שהרבה אנשים התלהבו מ-Seaman כי לא רק שהוא קיבל רימייק לפלייסטישן 2 אלא הוא מכר רק ביפן לבדה כשבע-מאות אלף עותקים.

LSD: Dream Emulator

ובכן, אם השם של המשחק לא רמז לכם משהו, אז המראות הפסיכודליים משהו של השלבים שלו, אמורים לרמוז שמדובר יותר באיזה טריפ. למעשה LSD הוא לא ממש משחק במובן הקלאסי שלו, אלא כשמו הוא – סימולטור חלומות שמבוסס על יומן החלומות של אחד המעצבים של המשחק.

אתם פשוט מסתובבים וחוקרים את הסביבות המוזרות שלו, ועוברים ימים שונים במשחק. שלא כמו המשחקים הקודמים ברשימה זה לא משחק שמישהו ממש שמע עליו גם כשיצא, את הפופולריות שלו אפשר לזקוף לזכותו של , כשאיזה יוטיובר דג אותו מהמעמקים של הרשת ועשה עליו גיימפליי בשנת 2009.

Zoo Race

אז קצת לגיוון, הנה משחק שלא הגיע מיפן, ומוכיח שמוזרים יש בכל מקום בעולם. Zoo Race הוא בדיוק מה שזה נשמע שהוא – מירוץ של .

אם חשבתם שזה רק קצת מוזר, חכו שתשמעו את העלילה – חנה ורובן הם שני עובדים בספרייה, שמתווכחים ביניהם על אמיתות הסיפור של נוח והמבול, כשרובן מזמין את חנה למירוץ ופתאום שניהם ועוד אנשים ששהו בספרייה באותו רגע הפכו לבעליי חיים. ובליילה הם רוקדים או משהו. כן כן, זה משחק אמיתי. IGN אפילו טרחו לעשות לו ביקורת ולתת לו את הציון המופלא 4.4 (מתוך 10 רק למקרה שהתבלבתם).

Muscle March

ונקנח בעוד משחק יפני הזוי ומשעשע בשם Muscle March, משחק בסגנון ארקייד שיצא לקונסולת הווי, ובו אתם משחקים באדי בילדרים חסונים שרודפים אחר גנב מרושע שגנב להם את אבקת החלבון! פשע כזה כמובן לא יכול לעבור בשקט, ועליכם לעזור לגברים החסונים להשיג את הגנב, תוך כדי שאתם מתחמקים ממכשולים שונים באמצעות הנעת שלט התנועה של הווי.

סבטה ס. היא מפתחת אתרים וגיימרית בנשמה, אתם מוזמנים לעקוב אחריה בערוץ היוטיוב שלה GameGems


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר