מסך ה-8K החדשני של Phillips מתקרב

מסך מחשב ביתי בגודל 32 אינץ׳ עם רזולוציה אדירה ותמיכה ב- – בחנויות החל מתחילת השנה הבאה

כנראה שעדיין מוקדם לכנות את רזולוציות ה-4K בתור אשר זמינה בכל בית ולכל כיס בשוק, אך הפיתוח הטכנולוגי אינו עוצר וגם מסרב להאט, וכעת אנו נמצאים בתקופה בה אנחנו חוזים בצעדיה הראשונים של טכנולוגיית ה-, החדה והמתקדמת אפילו יותר, בדרך הארוכה אל לב המיינסטרים.

אחרי שקיבלנו את מסך ה-UltraSharp UP3218K החדשני והיחיד במינו מבית , שהציע מסך בגודל 32 אינץ' וברזולוציית 8K בתג מחיר התחלתי מומלץ של לא פחות מ-5,000 דולר – כעת נראה שגם חברת TPV Technology, אשר מחזיקה במותג פיליפס בתחום התצוגה, מתכננת להצטרף לחגיגה בעוד כמה חודשים, עם ה-328P8K שעשוי להיות דומה למוצר מבית ביותר ממובן אחד.

המסך יתמוך בטכנולוגיה אותה מכנה פיליפס HDR400 – תצוגת ב-10 ביט עם בהירות של 400 ניט, בהשוואה לתקנים "רשמיים" אשר דורשים בהירות של 1,000 ניט ויותר

כמו ה-UP3218K, גם הדגם החדש של פיליפס יספק לצרכנים פאנל שטוח ומישורי בגודל של 32 אינץ' (31.5 אינץ', אם לדייק), בטכנולוגיית IPS וברזולוציה מירבית של 7,680×4,320 פיקסלים – פי ארבע מזו של מסכי ה-4K המוכרים. המוצר מבית פיליפס יאופיין בבהירות ממוצעת של 400 ניט, ביחס ניגודיות סטטי של 1,300:1, בקצב רענון סטנדרטי משהו של 60 הרץ ובכיסוי של 100 אחוזים ממכלולי ה-sRGB וה-AdobeRGB – כאשר נתונים אלו מביאים את רוב המקורות יודעי הדבר להעריך כי מדובר כאן למעשה באותו פאנל תצוגה בדיוק שבו השתמשה דל במסך שלה, אשר מגיע מחטיבת התצוגה של הקוריאנית.

כולל יכולות ואודיו שאינן נכללות בדגם המתחרה (האחד והיחיד) של דל

הדגם של פיליפס כן יהנה ממספר תוספות שלא קיימות אצל המתחרה, כדוגמת מצלמת רשת מובנית וצמד רמקולים מובנים בהספק 3 וואט כל אחד – זאת בתוספת לרכזת USB שתכיל גם מחברי ה-USB Type-A הוותיקים וגם את מחברי ה-USB Type-C העדכניים, כאשר אלו האחרונים אמורים לתמוך ביכולת להציג ממחשב כלשהו, וגם לספק לו טעינה (במידה ומדובר במוצר שזקוק לכך) בהתבסס על כבר אחד ויחיד.

רזולוצייה עצומה שתהיה רלוונטית כיום בעיקר ליוצרי תכנים באיכות גבוהה מאוד

ה-328P8K של פיליפס יאופיין במסגרת דקה סביב פאנל התצוגה, כמובן, ובמעמד פלסטיקי עגול שנראה כאילו ידע לספק תמיכה בהתאמות ארגונומיות ראויות. אנחנו עדיין לא יודעים כמה יעלה מסך המחשב הביתי השני שכולל רזולוציית 8K, אך ברור למדי כי עצם בואו לשוק (ברבעון הראשון של 2018) אמור להפעיל לחץ על וליצור קיצוץ מחירים הדרגתי כלשהו בגזרה זו – המשך לקיצוצים שדל כבר ביצעה עבור ה-UP3218K שלה במהלך השנה החולפת, גם ללא שום תחרות מעשית, שהביאו אותו לרמה של 3,900 דולר. גם הדגם של פיליפס מכוון ליוצרי תוכן מקצועיים ועל כן יהיה סביר להניח שמחירו לא יהיה שובר שוק באופן קיצוני – אך אנחנו בהחלט מקווים לשיפור, ולפזילה אל רמות מחירים של 3,000 דולר ואף פחות.

יהיה זול יותר מהמחיר המומלץ הרשמי של דל? בקרוב נגלה

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Ancient1
משתמש

רק שאין מה לראות

ag43
משתמש

א. מישהו בדק מה המקסימום שהעין האנושית יכולה לראות?
ב. הרבה יותר מעניין לראות מסכי HDR.

Strong
משתמש

א. זה תלוי בקהל יעד כמובן, למשל למעצבים זה לפעמים נותן יתרון.
ב. ברור 😉

dk960
משתמש

מי שקונה דבר כזה הוא לא גיימר או וידאופיל
למה לקנות מסך שאין שום כרטיס שיריץ משחק עליו .
יקח כמה שנים שיהיה כוח לכרטיס להריץ דבר כזה
שלא לדבר צבעים חלשים .

ומעבד מחשב רציני

היום אין מסך 4K רציני שמריץ על 120FPS אז אתם רוצים 8K ?
HDR עלוב ביותר
אין עומק לצבע ב-4K

כל הסרטים ב- 8K יראו גרוע מאוד , כי כדי להריץ 16 מיליון פיקסלים צריך מעבד שלא הומצא עדיין ל-4K אז 8K ?

Strong
משתמש

יש ב-4K כבר מזמן מסכי עומק צבע 10 ביט שזה מיליארד צבעים בעיקר עבור השוק המקצועי

TheHwGeek
משתמש

הבעיה המרכזית היא התמיכה בWN10, אפילו ל5K בקושי תומך אז 8K פחחחח.

wpDiscuz