ממשיכה בשלה: הפרסומת החדשה של מיקרוסופט מרתיחה את המשתמשים

חברת הענק ממשיכה ליצור התרעמות ברשת עם תוספת של פרסום בולט במיוחד היישר במערכת ניהול הקבצים של 10 – אבל אתם יכולים להימנע מכך בקלות

קשה להתווכח עם הקביעה שמיקרוסופט ביצעה כמה וכמה צעדים חיוביים עם מערכת ההפעלה הנוכחית שלה, שמספקת חוויית שימוש יציבה ברובה, נגישה, עם נסיון לחיזוק תחומים שלא זכו לתשומת הלב המתאימה בעבר (כמו גיימינג, למשל) וכדומה. עם זאת, אי אפשר להתעלם גם מכמה וכמה "שיפורים" שהיינו שמחים לא לראות כלל בחלונות 10, כשאת אחד מהמקומות הראשונים ברשימה זו יתפוס ללא צל של ספק המנהג הבעייתי משהו לדחוף פרסומות והצעות שיווקיות למקומות חדשים ובלתי צפויים – שלא ממש מתקבלת באהדה אצל הצרכנים, בלשון המעטה.

אחרי ההצעות הבלתי פוסקות והמוגזמות לבצע שדרוג לגירסה 10 של המערכת עבור משתמשיהן של גירסאות 7 ו-8, לקראת סוף השנה הראשונה להשקתה והתקופה החינמית הרשמית להפעלתה – החלה לשלב הצעות שמקדמות את מוצריה האחרים גם במערכת העדכנית, כאשר עושה רושם שהבוטות של אלו נמצאת במגמת עלייה מתמדת.

מותק, הפרסומות מכות שנית!

פרסומות ראשונות הופיעו בחלונית קטנה יחסית לצד שורות ה'התחל' המוכרת, אך היוזמה האחרונה של החברה לוקחת את המגמה צעד קדימה ותופסת מיקום בולט מכובד היישר בסייר הקבצים, ה-File Explorer שדרכו אתם מקבלים גישה אל כלל הקבצים המאוחסנים במערכת – עם הצעה לרכישת מינוי שנתי לשירות הענן של , בעלות מוזלת כמובן (הידד?).

עצם קיומו של הבאנר הבלתי צפוי הוא לא דבר חדש, אך נראה כי רק לאחרונה בחברה החליטו על הפעלתו עבור חלק גדול מהמשתמשים (אחרי תקופה לא קצרה בה הוא נראה רק למספר קטן מאוד של משתמשים ספציפיים), וזה גרם להתרעמות מחודשת ברשת. את הבאנר ניתן להעלים לתקופה מסויימת באמצעות לחצן 'לא עכשיו' ייעודי שמופיע בחלקו התחתון, אך במצב כזה הוא ישוב להופיע לאחר זמן מה.

ככה היו נראות "הצעות שיווקיות" בחלונות 10 עד לאחרונה, כך שבהחלט ניתן לומר שיש כאן מגמה של הקצנה והתרחבות שלא ממש משמחת את רוב הצרכנים

לשמחתנו, נכון לעכשיו עדיין יש שיטה פשוטה וזריזה להיפטר מהפרסומת החדשה והמציקה באופן מלא. כל שאתם נדרשים לעשות הוא לבחור בלשונית 'View' בסייר הקבצים, ושם ללחוץ על כפתור ה-'Options'.

יש דרך קלה להעלים את הבעיה החדשה – נקווה שהיא עצמה לא תיעלם לפתע

בחלון שיפתח לכם תזדקקו לעבור פעם נוספת ללשונית שעונה לשם 'View', ואז לאחר גלילה כלפי מטה תוכלו למצוא ולסמן את האפשרות 'Show sync provider notifications', כאשר ביטולה אמור להעלים את ההודעה לצמיתות. ראוי לציין כי ביטול אפשרות זו לא יאפשר שום הודעות קופצות במערכת מטעם שירות הענן של – כך שבמידה ואתם משתמשים בו באופן תדיר יתכן שתעדיפו 'להיכנע' לפרסומת ולא לאבד את המאפיין הזה שלרוב דווקא יכול להיות מועיל.

אי אפשר שלא להבין את הזעם המופגן של חלק מהמשתמשים שמגיע לאחר המפגש עם התוספת החדשה בחלונות 10 – אחרי הכל ניתן לראות בה מעין 'שידור חוזר' של אופן השיווק האגרסיבי שליווה את השקתה של המערכת עצמה, כשההצעות לשדרוג חינמי עבור משתמשיהן של מערכות הפעלה וותיקות יותר החלו להופיע תחילה בצורה מצומצמת ומנומסת יחסית, אך בהמשך התפתחו להצקות בלתי פוסקות שאף התבססו על מנגנוני הטעיה של ממש בנסיון להבטיח כמות מירבית של משדרגים, מה שאפילו זיכה את בתביעה ייצוגית.

בחברה הצהירו כי בתום שנה מהשקת 10 יופסקו נסיונות הפרסום המוגזמים וזה אכן מה שקרה, אך כעת נראה שיש סיבה לחשוש כי המאמצים האלו הופנו אל אלה שכבר הסכימו לשדרג את המערכת שלהם – וגם במקרה הזה אנחנו עלולים לראות את המצב רק הולך ומחמיר במידה ולא תופגן התנגדות אקטיבית משמעותית לכך כבר בשלב הזה. לא נותר לנו אלא להחזיק אצבעות שבמפתחת התוכנה יבינו ויפנימו את הרמיזות, ויצמצמו את כמות ההפתעות שהם מכינים לנו בקטגוריה הזו.

, בואי נסתפק בכל מה שראינו עד עכשיו בחלונות 10 – כמו הדוגמה שלמעלה

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
askme
משתמש

למה לראות הכל לשלילה ?
אולי זה BETA להפיכת חלונות לחינמית ?

afikr333
משתמש

זה לא יקרה

שמואל דקל
משתמש

לא ביקשתי להצטרף ל"תוכנית הבטא".

yw1971
משתמש

כל חלונות 10 היא בטא…

ag43
משתמש

לא תודה. מערכת ההפעלה שלי היא הבסיס לכל התוכנות המותקנות במחשב ונכון לעכשיו היא חסרת תחליף (ויסליחו לי הלינוקסאים למינהם). הדבר האחרון שאני צריך זה פרסומות במחשב העבודה שלי.

Shlomo Yossef Haziza
אורח

הכי טוב Mac Os

Yarden Ben Ari
אורח

מה אכפת לי, אני מתדלק ב100

Ygor Rosenstein
אורח

Kali* אם כבר אז כבר.

moog
משתמש

גם במאק יש פרסומות
ברגע שאתה משתמש בדפדפן אחר קופצת לך התראה להשתמש בספארי

ניב הדר
אורח

לפחות יש דרך כרגע להיפטר גם בטוח תהיה בסופו של דבר תוכנת צד שלישי שתחסום אותם

Michael Biniashvili
משתמש

.

Ygor Rosenstein
אורח

שני ערכים בregistry או אחד בsecpol.
אולי תעשו טאב שלם על מדריכים לwin10, יהיה אחלה ביקוש.

kdani
משתמש

אם הם היו משקיעים עשירית מהזמן שהם משקיעים בשיווק השירותים שלהם, לפתוח OST/PST יציב ל-OUTLOOK שלא מתקלקל כל חודש, ומאפשרים לנו לעבוד שנה רצוף בלי להגדיר פרופיל מחדש…..

Adar Tzivion
משתמש

חוצפה, אנשים קנו תוכנה צולעת בים כסף, והם עוד תוקעים פרסומות?

עמרי עמוס
מנהל

כמה כסף שילמת על החלונות 10 שלך? 

ag43
משתמש

80 שקל. מה עם החברות שקנו רישיונות ארגוניים במאות אלפים +?

Ymac
משתמש

אין פרסומות ברישיונות ארגוניים.

ag43
משתמש

מי אמר?

yw1971
משתמש

אגב מחירי ONEDRIVE ורשיונות תוכנה – ממליץ לעשות כתבה על המחירים המצחיקים שלהם באיביי. לראשונה משתמש ביתי יכול לקנות רשיונות במחיר סביר פלוס.

roynany015
משתמש

שיוציאו ווינדוס 11 בתשלום ויעזבו אותנו מכל החרא הזה

James Morgan McGill
אורח

בלינוקס זה לא היה קורה

wpDiscuz