מירוצים ונהנים: מהיר ועצבני 8 שובר שיאים כלל-עולמיים בסוף השבוע הראשון

מי היה יכול לדמיין שהסדרה הזו תמשיך להפתיע את כולם גם אחרי עשור וחצי ושבעה שונים?

מרדפים, פיצוצים, גיבורי אקשן שמדברים על משפחה ומכוניות מהירות ומרשימות למראה – בסרט הזה כבר היינו הרבה פעמים בעבר, אבל העובדה הזו לא מונעת ממהיר ועצבני 8 (או Fate of the Furious בשמו המקורי באנגלית) להסתער על בתי הקולנוע ולשבור את השיא אותו קבע 'מלחמת הכוכבים: הכוח מתעורר' לפני שנה וחצי: הכנסות של מעל לחצי מיליארד דולר (!) בשלושת הימים הראשונים בבתי הקולנוע.

כן, קראתם נכון: עם סיכום המספרים מ-63 מדינות שונות בהן הסרט הוקרן, החל מיום חמישי בשעות הערב ועד לסופו של יום ראשון (מה שמכונה סוף השבוע הראשון בתחום), ההכנסות של הפרק השמיני בסדרת הפעולה הבלתי נגמרת של וין דיזל ואולפני Universal עומדות של לא פחות מ-532 מיליון דולר, שמשפרות בכ-4 מיליון את השיא הקודם של הוליווד בתחום, מציבות את ההכנסות הקולנועיות הכוללות של המותג הזה על כ-4.5 מיליארד דולר ומבהירות שיש כאן עוד מוצר שעתיד לחצות די בקלות רף הכנסות של מיליארד דולר בכוחות עצמו. וואו.

הסדרה ממשיכה לרעום ולשבור שיאים גם אחרי מותו הטראגי של הכוכב הראשי המקורי, פול ווקר

באופן די מפתיע ובניגוד לרוב הסרטים ההוליוודיים שנהנים מההכנסות הגדולות ביותר שלהם בשוק הביתי, מהיר ועצבני 8 הצליח להגיע להישג הכלכלי העצום שלו בראש ובראשונה תודות לשוק הסיני, שם פשוט מכורים לאחד מהמוצרים הכי מערביים שניתן להעלות על הדעת, וסיפקו לו סוף שבוע חסר תקדים עם הכנסות של 190 מיליון דולר – בהשוואה ל-100 מיליון דולר "בלבד" בצפון אמריקה. שבירות שיאי הכנסות גם במקסיקו, בריטניה, רוסיה, גרמניה, ברזיל ועוד איפשרו לקבל את הערך הסופי, ולהוכיח ליוצרים כי הם עשו צעד חכם מאוד שבכך שנתנו  אור ירוק לעוד שני עתידיים, אשר יעגלו את המספר לעשר ויסיימו את הסאגה (אולי) בשנת 2021, בדיוק 20 שנה אחרי שנולדה.

ד"ש לשוק הסיני, שבלעדיו כל זה לא היה קורה

הסיפתח הזה הוא חשוב מאוד עבור מהיר ועצבני 8, משום שמדובר באחד מהסרטים היקרים ביותר שהופקו אי פעם, עם תקציב משוער של 250 מיליון דולר או 270 מיליון דולר עבור הצילומים עצמם ועוד תקציב של כ-200 מיליון דולר עבור מסע הפרסום והשיווק שמלווה אותו, כך שיחד עם תשלומים עבור מפיצים ובעלי אולמות הקולנוע מדובר במיזם שיהיה חייב להגיע להכנסות של כמיליארד דולר לפחות על מנת להניב רווחים בפועל לאלו שהשקיעו בו – ואנחנו לא נופתע אם ההכנסות יתקרבו לסכום הנכסף בן שבע הספרות כבר במהלך סוף השבוע הבא.

אתם מתכננים לראות את פסטיבל הטסטוסטרון הזה בקולנוע, או שתוותרו על התענוג ותמתינו לרגע שבו יהיה זמין בטלוויזיה או בשירותי הסטרימינג? שתפו אותנו.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
Stas Rydelnik
אורח

סדרת הסרטים שאין בה הגיון בכלל……..

Vlad Kulaga
אורח

היו צריכים להפסיק בשלישי

Nachum Shmilovitz
אורח

סרט גרוע

Amir Abramovitch
אורח

Dor Gatigno

Dor Gatigno
אורח

עכשיו הם נמלטים מצוללות??

Dani Simonov
אורח

הקודמים עוד היו בסדר…האחרון..בינוני מינוס

Lior Waitzman
אורח

נכון שזה כבר לא מהיר ועצבני של שלושת הסרטים הראשונים… אבל זה לגמרי אחלה סרט ששווה לראות בקולנוע#

Manelis Moty
אורח

סרטי אקשן נחמדים, הסידרה מעולם לא היתה מדהימה אבל הסרטים הראשונים התמקדו ברכבים ובאהבה להם וחבל שהם שכחו את זה

Ariel Teboul
אורח

סרט אש אקשן מטורף 137 דקות

wpDiscuz