משחק האינדי המסקרן יימכר גם בחנות הסגורה של מיקרוסופט וגם ללא הגנת קבצים

Cuphead, המשחק שיכניס אתכם לסרט מצוייר של מתחילת המאה הקודמת, יוצע במקביל בשלוש פלטפורמות שונות מאוד

אחד ממשחקי האינדי הבולטים שמצפים לנו במחצית השנייה של 2017 הוא Cuphead – מסע בתוך עולמם הסוריאליסטי והמלחיץ משהו של הסרטים המצויירים מעידן ה-Rubber Hose (בו היה נהוג לצייר דמויות ללא מפרקים בידיים ובידיים על מנת להקל על תהליך האנימציה הידני) שהחל בשנות השלושים של המאה הקודמת.

הסגנון הויזואלי היחיד והמיוחד של כותר הפעולה והפלטפורמה, אשר נהגה בידי צמד אחים קנדים, סייע לו לבלוט בשטח עוד בשנת 2014 כשהוצג לראשונה – וכעת אנחנו מקבלים את תאריך ההשקה הרשמי שלו, אשר נקבע לסוף חודש ספטמבר הקרוב, לאחר מספר עיכובים חוזרים.

אחרי יותר מ-4 שנים בפיתוח – המשחק שאינו דומה לשום דבר אחר סוף סוף מגיע

מה שמעניין לא פחות מתאריך ההשקה הוא העובדה ש-Cuphead יהיה בלעדי לקונסולות ה- ולמחשבי ה-PC, בעיקר בשל התמיכה הפיננסית ביצירתו מצד אולפני הגיימינג של מיקרוסופט – ויושק למחשבים האישיים גם בחנות הבלעדית של 10, גם בחנות ה- וגם בחנות ה-.

עד כה, רוב הכותרים שהגיעו לחנות היישומים מבית מיקרוסופט עשו זאת בשל הסכם בלעדיות זמני כלשהו, שחייב את כל מי שרצה לשחק בהם כבר בתחילת הדרך להתאים עצמו למגבלות החומרתיות של ענקית הטכנולוגיה (מערכת חלונות 10 ותמיכה בטכנולוגיית ה- 12), לפני מעבר להפצה גם בפלטפורמות פופולריות ו"חופשיות" יותר – או לחילופין הגיעו לחנות של 10 אחרי זמן רב בו היו זמינים גם במקומות אחרים ברשת, בתור נסיון להרחיב עוד קצת את קהל היעד הפוטנציאלי אליו הם פונים.

זה אולי נראה צבעוני וילדותי יחסית, אך Cuphead אמור להיות משחק מאתגר ובלתי סלחני לקהל יעד בוגר

הסטודיו הצעיר והצנוע StudioMDHR שעבורו Cuphead הוא יצירה ראשונה החליט להכריז מראש על השקה מתוכננת לכל שלושת הפלטפורמות הדיגיטליות במקביל, מה שבהחלט עשוי לגרום לכמה גבות להתרומם, כששחקנים יתהו מדוע תהיה סיבה להעדיף את הגן הסגור של על פני Steam המלוטשת והוותיקה הרבה יותר, או על פני GOG בה ניתן לקבל קובץ התקנה ללא שום מגבלות שימוש באשר הן. סביר להניח שזה פשוט ההסכם המסחרי שאליו הגיעו יוצרי המשחק עם הספונסרית , שמהווה בעצם שילוב של הרצונות משני הצדדים.

להיט בהתהוות או אכזבה בלתי נמנעת? בקרוב נדע

האם תהיו מוכנים להשקיע 20 דולר במשחק המדליק הזה, או שתמתינו לביקורות ולרשמים הראשוניים לפני שתגיעו להחלטה? בואו לשתף בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר