מדהים: החיישן העל-קולי העתידני של גוגל יודע לזהות חפצים מכל הסוגים

פרוייקט Soli של עדיין אינו מוכן להיכנס לשעון החכם או לסמארטפון הבא שלנו ולאפשר לנו לשלוט בו מרחוק, אך כשזה יקרה יהיו לו עוד כמה טריקים מרשימים בשרוול

עם כל הכבוד לכל העוזרות הדיגיטליות החכמות אשר צצות להן כמו פטריות אחרי הגשם, הטכנולוגיה המבטיחה ביותר עבור הדור הבא לשליטה במכשירים החכמים שלנו היא כנראה זו שהציגה גוגל ב-Project Soli שלה: זעיר שישולב בכל ויאפשר חישה על-קולית מדוייקת של השדה הקרוב אליו, עם אפשרות לזהות מחוות תנועה שכלל לא ידרשו לגעת במסך (או בכל חלק אחר) של המוצר. דמיינו זאת כקינקט או Leap Motion מתקדם יותר וקומפקטי במיוחד, אשר מחליף את מצלמות העומק וחיישני האינפרא במכ"מ בתדרים של כמה עשרות או כמה מאות קילו-הרץ.

אנחנו עדיין לא יודעים מתי נזכה לראות את Project Soli משולב במוצרים מסחריים הלכה למעשה, אך פיתוח טרי בשם RadarCat שמגיע מאוניברסיטת סנט אנדרוז הסקוטית הנודעת ומתבסס על החיישנים החדשניים של , נותן לנו סיבה נוספת להחזיק אצבעות לכך שזה יקרה בהקדם.

טכנולוגיה מהפכנית במרחק נגיעה
מהפכנית במרחק נגיעה

חוקרים מוכשרים התבססו על טכנולוגיות על מנת לאפשר לחיישן העל-קולי לזהות לא רק מחוות ידיים ואצבעות של בן אדם, אלא גם עצמים מסוגים ומינים שונים: פירות, מתכות, צלחות, חפצים דוממים ואפילו את האוויר (כשאין שום דבר מונח עליו או בסביבתו), הכל תודות לחתימה העל-קולית הייחודית שקיימת עבור כל אחד מהם.

היכולת המוצגת להבדיל בין דברים כמו תפוח ותפוז, או בין החלק הקדמי לחלק האחורי של טאבלט (הכל אחרי סיום שלב הלימוד הבסיסי של המערכת ולא מיידית, באופן טבעי), עשויה להיות מהפכנית בהחלט בעתיד הלא רחוק, עם זיהוי של הפעולות המדוייקות שעושה משתמש ובאמצעים הספציפיים שבהם הוא אוחז או עונד, וביצוע פעולות קונטקסטואליות בהתאם לכך, ללא התערבות חיצונית ייעודית כלשהי.

היישום החדש דומה באופן בלתי מבוטל לפיתוח אותו ראינו מאוניברסיטת קרנגי מלון לפני מספר חודשים, שהתבסס על חומרה נגישה יותר בדמות חיישן תאוצה (שעבר "שידרוג") בשעון חכם סטנדרטי – אך אין ספק כי RadarCat מדגים כאן פוטנציאל מימוש גדול משמעותית, תודות ל'גב' הטכנולוגי שהוא מקבל ישירות מגוגל עצמה.

כמה המחשות, מתוך אינספור אפשרויות, לתועלת שתוכל לבוא מחיישן זעיר שיודע לזהות כמעט כל עצם שנמצא בסביבתו בדיוק גבוה ועם יכולת למידה והשתכללות
כמה המחשות, מתוך אינספור אפשרויות, לתועלת שתוכל לבוא מחיישן זעיר שיודע לזהות כמעט כל עצם שנמצא בסביבתו בדיוק גבוה ועם יכולת למידה והשתכללות

יהיה מעניין מאוד לשמוע עוד פרטים, הן על RadarCat והן על Project Soli בכללותו – ואנחנו כמובן נהיה כאן בכדי לעדכן אתכם בכל הפרטים כשזה יקרה.

Project Soli, אנחנו מחכים לך בקוצר רוח
Project Soli, אנחנו מחכים לך בקוצר רוח

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר