מאבק ההישרדות של HTC: להתראות לשוק המכשירים הזולים

היצרנית הטאיוואנית ממשיכה להפסיד כסף, ומכריזה על תוכנית לצמצום משמעותי נוסף במספר ובמגוון המכשירים החדשים אותם היא מציעה מדי שנה

הימים בהם HTC הייתה השם הכי חם והכי אהוד בשוק האנדרואיד נראים כמעט כמו אגדה כיום, כאשר קשה להאמין שאותם אנשים שהיוו את חוד החנית הטכנולוגי של תחום המכשירים החכמים מתקשים מאוד להפיק דגם כלשהו שיהיה חדשני באמת ויוכל להפוך ללהיט אמיתי. החברה אמנם הייתה זו שסייעה לייצר את מכשירי ה-Pixel החדשים של , אך הדגמים פותחו הלכה למעשה בידי ענקית הטכנולוגיה ולא הכילו כמעט שום רמז למעורבותה של החברה הטאיוואנית, וגם אם הם הצליחו לשפר את מצבה הכלכלי בשורה התחתונה – הם לא סייעו לקדם בשום צורה את שמה של , אשר כבר איבד את מרבית כוחו.

כעת, בדומה למה שהחלה לעשות חברת סוני עוד בסוף שנת 2015, נראה כי מתכוננת לשנות את האסטרטגיה שלה בשוק, בתקווה לשרוד ואולי אפילו לחזור סוף כל סוף לרווחיות והגיון ולשפיות כלכלית כלשהי. השיטה? התכנסות והתמקדות בתחומי בעלי פוטנציאל כספי משופר – ויציאה מלאה משוק המכשירים הבסיסיים והמוזלים.

מעכשיו כבר לא נראה חצי תריסר של דגמים עם שם דומה מאוד והבדלים שקשה להבחין בהם אפילו עם זכוכית מגדלת?

אנשי החברה הכריזו במסגרת הדיווח הכלכלי העדכני שלהם על כך שהחברה עתידה לצמצם את פעילותה בעולם הסמארטפונים בשנת 2017, עם שישה או שבעה דגמים חדשים בלבד, שישתייכו אל שוק הביניים והשוק הגבוה – ללא מכשירים בשוק הנמוך שעליו השתלטו באופן כמעט מוחלט היצרניות הסיניות, בשילוב עם סדרות הבסיס העדכניות מבית . זו עשויה להיות בשורה מאכזבת משהו עבור אלו שעדיין מחבבים את – אך אם לקחת בחשבון את ההצעות האחרונות המוזרות והמאכזבות מאוד שלה בתת-קטגוריה זו, לא קשה להגיע למסקנה שזו החלטה נכונה ומתבקשת.

מזל שיש Vive, שמצליח לאזן במעט את כלשונות עולם המובייל הצורמים

דגמי שוק נמוך שאותם השיקה לקראת סוף שנת 2016, כמו ה-Desire 10 Lifestyle וה-Desire 650, הציעו שבבי Snapdragon 400 ישנים בצורה קומית (או טראגית), והיוו כשלון ידוע מראש שרק המשיך בהכתמת אחד משמות המותג החזקים ביותר בתחום האנדרואיד מימי סוף העשור הקודם. עם היצע שכזה במחירים בלתי תחרותיים מכל נקודת מבט, אולי מוטב ש- אכן תתמקד במספר קטן מאוד של מוצרים שינסו להיות רלוונטיים וייחודיים – במקום בכמות גדולה של מוצרים דומים מאוד שנשכחים באותה המהירות שבה הם מגיעים אלינו.

מכשירי השוק הנמוך (או הבינוני-נמוך) האחרונים של היו גימיקים מיותרים מאוד, ונראה שגם בכירי היצרנית הבינו זאת והחליטו לנסות ולשנות

עד כה, HTC השיקה צמד דגמים עבור השנה הנוכחית, ה-HTC U Play שפעם נוספת מספק חומרת ביניים ללא הפתעות משמעותיות במחיר גבוה הרבה יותר מהמתחרים, וה-HTC U Ultra שדווקא מציג פוטנציאל לא רע עם מסך קדמי משני, חומרה מעודכנת, הבטחה ליכולות צילום מתקדמות ואפשרות לקבלת מסך עם חיפוי זכוכית ספיר בלתי רגיל (בדגם העליון והיקר ביותר בלבד) – כאשר לצד אלו אנחנו מקבלים שמועות גם על דגם דגל שיענה לשם HTC 11 ויספק 835 בתוספת לנפח פנימי ונפח דינאמי גדולים.

דגם עליון חדש עם החומרה הכי מתקדמת בשוק אמור להגיע לקראת אמצע השנה, אבל האם זה יספיק בשביל להחזיר את אמון ועניין הצרכנים? אנחנו מחזיקים אצבעות עבור HTC

השלישיה הזו עשויה להוות מחצית מההיצע הכולל של לשנה, אם להאמין להצהרות – ואנחנו נשמח לשמוע מכם אלו מכשירים נוספים הייתם רוצים לראות אצל החברה, לפני שהמגוון כולו נחשף רשמית.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר