לנווט על פטריות

ערכת הפיתוח

ערכת הפיתוח (SDK)

באתר החברה ניתן להוריד את חבילת ה-SDK (ר"ת Software Development Kit) אשר מיועדת לכתיבת תוכנות עבור מוצרי החברה, ביניהם גם ה- Space Navigator, המעניקה כלי פיתוח למפתחים בסביבת .NET, מקינטוש ולינוקס.

בעזרת ה-SDK ניתן לשלוט כמעט על כל פיצ\'ר שקיים ב-Space Navigator (ניסינו לשלוט גם על הלדים, אך ללא הצלחה) ובכך להתאים את התוכנות שלכם לעבודה עם מוצרי חברת 3DConnexion.
מכיוון שה- Space Navigatorאינו משמש ומתפקד כעכבר החלטנו לפתח תוכנה קטנה אשר תגרום לו לבצע פעולות בסיסיות של עכבר כדי לבחון האם יהיה נוח וכדאי לעשות בו שימוש במקום העכבר הסטנדרטי.
את התוכנה שלנו בחרנו לכתוב באמצעות Visual C# Express Edition וזאת משום שהשפה והסביבה החינמית נוחה לפיתוח – מי שמעוניין להוריד אותה לשימושו האישי, יוכל למצוא את הקישור בסוף העמוד.

לאחר שסיימנו לכתוב את התוכנה, ה-Space Navigator התחיל לתפקד כעכבר לכל דבר עם כל הפונקציות הרלוונטיות (גלילה, הקלקה וכמובן תנועה) ולקחנו אותו לנסיעת מבחן בשימוש בסיסי ב-Windows.
למרות שסמן העכבר נע על המסך בצורה חלקה, לחיצה על אייקונים וסגירת חלונות הייתה קשה יחסית, משום שה-Space Navigator לא נועד במקור לשמש ככלי מצביע אלא ככלי ניווט.
השימוש בכפתורים הצדדיים של ה-Space Navigator אינו נוח במיוחד כאשר עושים בו שימוש כבעכבר, זאת משום שהיד מונחת ישירות מעליו והאינסטינקט הטבעי הוא ללחוץ על כל כפתור כלפי מטה – אך הכפתורים הצדדיים אינם נלחצים מטה אלא הצידה, מה שמעכב כל לחיצה וגורם לאיטיות בעבודה. בסך הכל, למרות שהמשימה אינה פשוטה, גם הפעם אימון ושינוי רמות הרגישות יכול להניב תוצאות מספקות.

המשימה השנייה שלנו הייתה לגרום ל-Space Navigator לעבוד עם משחקים, החל ממשחקי FPS וכלה במשחקי אסטרטגיה וז\'אנרים אחרים. היתרון לשחק עם מכשיר כדוגמת ה-Space Navigator הוא באפשרות לייעל את אופן המשחק, במיוחד במשחקי FPS, כאשר ביד אחת העכבר שולט אל זוויות המצלמה והנשק וביד השניה ה-Space Navigator משמש להתקדמות מהירה וחלקה על גבי המפה ובכך לשפר את ביצועי השחקן ולהקשות על היריבים.
תחילה לקחנו לסיבוב נסיון את המשחק 2 – לאחר שהגדרנו את המקשים הרלוונטיים בתוכנה שלנו, הפעלנו את המשחק חדורי ציפיה כדי לבדוק האם נחווה את השיפור לו ייחלנו. מיד לאחר טעינת המשחק נחלנו אכזבה, שכן הוא כלל לא הגיב לפקודות ה-Space Navigator. מחיפוש ברחבי הרשת התברר כי ייתכן ומשחקים מסוימים מכילים הגנות מפני שליחת פקודות מתוכנה חיצונית. גם במשחק המירוצים Test Drive Ultimate נתקלנו באותה בעיה.

לעומת זאת, במשחק Command & Conquer 3 הצלחנו להשתמש ב-Space Navigator כתחליף לעכבר (פקודות המקלדת עדיין לא נקלטו); יש לציין כי במשחקי אסטרטגיה, השימוש ב-Space Navigator הוא בעיקר לתנועה ברחבי המפה. ניתן להגדיר שלחיצה על אחד הכפתורים תדמה עצמה ללחיצה על כפתור העכבר הימני, באופן שניתן יהיה לנווט במפה במהירות על ידי לחיצה על אחד הכפתורים והזזת ה-Space Navigator במקביל. כמו כן, ניתן להגדיר את ה-Space Navigator לביצוע פעולת גלילה, מה שמאפשר לשנות במהירות את מצב המצלמה.

בסופו של דבר, למרות שניתן להשתמש ב-Space Navigator כעכבר במשחקים מסוימים, אין סיבה ממשית לעשות זאת שכן הפעולות שתוכלו לבצע הן מוגבלות מאוד והטרחה גדולה משמעותית מהתועלת שתפיקו מכך. ייתכן וישנן דרכים לעקוף את ההגנות של חלק מהמשחקים ולגרום ל-Space Navigator לעבוד עמם בשילוב תוכנה מותאמת אישית, אך הדבר הוא על אחריותכם בלבד.

את קוד המקור של התוכנה שכתבנו ניתן להוריד ישירות מהשרת שלנו , לשימוש חופשי.

1
2
3
4
5
6
7

שיתוף

הגב

wpDiscuz