לנווט על פטריות

שימוש שוטף – Adobe Photoshop וצפייה בתמונות

ברוב התוכנות משמש התקן ה-Space Navigator כמעין "הרחבה" לעכבר ומאפשר לבצע פעולות שקשה (או לא ניתן) לבצע עם העכבר בלבד. השימוש בו נעשה סימולטנית עם העכבר ובזכות עיצובו הוא מתאים לימניים ושמאליים כאחד. את פעולות הכפתורים בצידיו ניתן לשנות ולהתאים בעזרת הדרייבר המצורף, כפי שהדגמנו קודם לכן.
משקלו הגבוה יחסית מקנה ל-Space Navigator יציבות בעת העבודה ומונע ממנו לזוז על שולחן העבודה אך משתמשים מתחילים (כמונו) יצליחו בכל זאת להתגבר על משקלו ולהזיז אותו מפעם לפעם על השולחן – כמו כל דבר חדש, גם ה-Space Navigator דורש מעט אימון בכדי להתרגל אליו ולהפיק ממנו את המירב.
בכדי להקל על תהליך ההסתגלות, 3DConnexion צירפה לדרייבר שלה מספר תוכנות הדגמה באמצעותם יכולים המשתמשים "להתאמן" על השימוש בהתקן הניווט החדשני.

בחלק זה של הביקורת נתאר את השימוש שניתן לעשות ב-Space Navigator בעת עבודה בתוכנות גרפיות שונות וכן בתוכנת Google Earth, כדי לאמת (או להפריך) את טענות החברה אודות השיפור המשמעותי בזמן ובנוחות העבודה שהמוצר מאפשר.

Adobe Photoshop

כידוע, תוכנת פוטושופ משמשת אנשי מקצוע וחובבנים כאחד, הן בתחום יצירת תוכן דיגיטלי לשם מטרות עיצוב אתרים, טקסטורות ועבודות גרפיות שונות והן בתחום הביתי, בעיקר לשיפור איכותן של תמונות דיגיטליות שצולמו על ידי המשתמשים.

בעת השימוש בפוטושופ, ה-Space Navigator מעניק לנו כמה יכולות עיקריות:
ראשית, הזזת ה-Space Navigator על צירי ה-X ו-Y תזיז את התמונה לצדדים (בתנאי שהיא גדולה יותר משטח העבודה שלנו). סיבוב ימינה ושמאלה ישנה את גודל המברשת בה אנו משתמשים. יש לציין כי כל זה מתבצע כאשר ביד אחת אנו עובדים עם עכבר וביד השניה עם ה-Space Navigator, מה שחוסך את זמן המעבר בין כלים שונים לשליטה על מיקום התמונה (Zoom Tool ו-Hand Tool) ובחירת גודל המברשת על ידי הלחצן הימני של העכבר. כמו כן, בגרסת CS3 ניתן לייבא מודלים תלת מימדיים, לשלבם בשכבה תלת מימדית ולשלוט עליהם בקלות באמצעות ה-Space Navigator, ללא צורך בשינוי הכלים בהם משתמשים בתוכנה.
סביר להניח כי משתמשים מנוסים יודעים לעבוד עם קיצורי מקלדת שונים בתוכנה בכדי לייעל את העבודה, אך אין ספק שהעבודה עם ה-Space Navigator זורמת טוב יותר ומפחיתה את השימוש במקלדת בצורה משמעותית.

3DConnexion Picture Viewer

בעת התקנת הדרייבר ישנה אפשרות להתקין את תוכנת 3DConnexion Picture Viewer המשמשת לצפייה בתמונות. למעשה מדובר במעין תוסף לתוכנת ה- Picture Viewer הסטנדרטית, המאפשר שימוש ב-Space Navigator בעת הצפייה בתמונות. בדומה לפוטושופ, גם בתוכנה זו ניתן להזיז תמונה לצדדים ולבצע Zoom, אך לא ניתן לסובב אותה או לבצע בה שינויים כלשהם.

1
2
3
4
5
6
7

שיתוף

הגב

wpDiscuz