לנווט על פטריות

התקנה ודרייברים

מכיוון שה-Space Navigator אינו משמש כעכבר ומערכת ההפעלה אינה יודעת כיצד לעשות בו שימוש, יש צורך בהתקנת דרייברים מיוחדים המסופקים על גבי הדיסק המצורף. למעשה, הרכיבים אותם יש להתקין על המחשב מתחלקים באופן גס לשתי קבוצות: ראשית, מנהל ההתקן עצמו אשר נועד לקשר בין מערכת ההפעלה ל-Space Navigator ושנית, תוספות (Plugins) עבור מגוון תוכנות, המאפשרות להשתמש במוצר על מנת לבצע פעולות פשוטות ומורכבות כאחד בתוכנות אלו, כפי שהוגדרו מראש על ידי החברה.
ה-Plugins המצורפים מיועדים לתוכנות ה-CAD (כגון SolidWorks, Solid Edge, Inventor ו-AutoCAD 2007/8), לתוכנות התלת מימד (כגוןSoftimage XSI, Maya 6-8.5  ו-Autodesk 3ds Max) וכן לתוכנות נוספות כגון Photoshop CS2/3, Google Earth ו-QuickTime VR.
כמו כן, לאחרונה הודיעה 3DConnexion על השקת Plugin בגרסת בטא לתוכנת Blender החינמית והפופולארית שנועדה למידול ואנימציה תלת מימדית, אשר לא נופלת ברמתה מכל תוכנה מסחרית בתחום. כפי שציינו, ה-Space Navigator תומך לא רק ב- (בגרסאות 2000 ומעלה) אלא גם ב-Mac OS X, לינוקס ויוניקס. באתר החברה ניתן למצוא את הרשימה המלאה של התוכנות בהן תומך ה-Space Navigator, כמו גם את רשימת מערכות ההפעלה שהוא נתמך בהן.

הדרייבר – 3DConnexion Control Panel

הדרייבר של 3DConnexion מספק אפשרויות שליטה מגוונות על ה-Space Navigator, המתפרסות על פני מספר מסכים שונים:

Device Configuration

זהו מסך הגדרות פשוט יחסית בו ניתן להגדיר את מהירות התגובה הכללית של ה-Space Navigator וכן לכייל אותו.
הכיול מתבצע כאשר ה-Space Navigator נמצא במצב מנוחה על ידי לחיצה על כפתור ה-Calibrate – בעת התהליך התוכנה \'מתאפסת\' לפי נקודות הציון של המכשיר במצב מנוחה.

App Configuration

מסך זה מאפשר לנו שליטה על צירי התנועה של המכשיר. ניתן לקבוע האם התנועה תתייחס תמיד לכל זווית ווקטור או רק לדומיננטיים שבהם ובכך ניתן לקבוע את רמת הרגישות בהתאם לתוכנה הספציפית בה אנו עובדים.

Button Configuration

זהו מסך המאפשר התאמה אישית לשני הכפתורים המצויים על ה-Space Navigator, תוך כדי בחירה מתוך מגוון רחב של פונקציות מובנות או ע"י יצירת פונקציה חדשה, במסגרתה ניתן להגדיר אפילו מאקרו של מספר פעולות אחרות.

Advanced Settings

במסך זה נוכל לשלוט על הרגישות של כל תנועה ותנועה במכשיר, ואף לבטל או להפוך תנועות מסוימות.
מצאנו את האפשרויות הללו שימושיות בעיקר כאשר פיתחנו לעצמנו תוכנה העושה שימוש ביכולות ה-Space Navigator באמצעות ערכת הפיתוח המוצעת להורדה חופשית על ידי החברה (SDK), עליה נרחיב בהמשך.

באמצעות תפריטי ה-Control Panel ניתן לשמור את סט ההגדרות שהתאמנו אישית וליצור מספר פרופילים בעלי הגדרות שונות – לשימושים שונים – אם כי לצערנו אין אפשרות לעבור בין הפרופילים On The Fly (בניגוד לעכברים של חברת האם , לדוגמא). כמו כן, קיימת אפשרות לכיבוי הלדים הכחולים הנמצאים בבסיסו של ה-Space Navigator.

1
2
3
4
5
6
7

שיתוף

הגב

wpDiscuz