לנווט על פטריות

מה באריזה ומבנה המוצר

כאמור, ה-Space Navigator הינו המוצר הבסיסי והזול ביותר של 3DConnexion המגיע בשתי גרסאות: Personal Edition ו-Standard Edition, כאשר ההבדל העיקרי בין שתי הגרסאות הוא אך ורק רישיון השימוש במוצר – רישיון ה-SE מאפשר לעשות שימוש בהתקן בתחום המקצועי (והמסחרי) ואילו רשיון ה-PE מאפשר לעשות במוצר שימוש ביתי בלבד, לצרכים אישיים. כמו כן, החברה מספקת תמיכה טכנית מקיפה יותר לגרסת ה-SE ומספקת סיוע באמצעות אתר האינטרנט שלה, הדואר האלקטרוני ואף תמיכה טלפונית, בניגוד לתמיכה עבור גרסת ה-PE הניתנת דרך אתר האינטרנט בלבד.
הבדל נוסף וצפוי בין שתי הגרסאות הוא במחיר – הגרסה הביתית עולה כ-$59 והגרסה הרגילה עולה $99 (המחירים נכונים לחו"ל). עם זאת, תקופת האחריות על שתי הגרסאות זהה ועומדת על שנתיים.

בתוך האריזה נמצא את התקן ה-Space Navigator עצמו, דיסק דרייברים ומספר חוברות התקנה מהירה. אמנם מדובר בבאנדל דל יחסית, אך החברה הגדילה לעשות וצירפה מדריכי התקנה גם עבור מערכות Mac OS X, לינוקס ויוניקס (מעבר למדריך ההתקנה עבור Windows), מתוך ידיעה שחלק לא מבוטל מקהל הלקוחות שלה אינו משתמש במערכת ההפעלה המיקרוסופטית.

מבנה ה-Space Navigator

כאשר פתחנו את אריזת המוצר התגלה לעיננו התקן אסטטי במיוחד, שצורתו מזכירה לחלקנו פטריה. כאשר שלפנו את ההתקן מהאריזה, משקלו הרב יחסית לגודלו הפתיע אותנו, שכן במבט ראשון הוא לא נראה כבד; על פי המפרט הטכני, משקלו של ה-Space Navigator עומד על 479 גרם, משקל מכובד למוצר מסוג זה, הנחוץ על מנת להקנות לו יציבות מירבית בזמן השימוש. כמו כן, בתחתית ה-Space Navigator ישנו פס גומי המשמש לשיפור היציבות והאחיזה במשטח העבודה.
התקן הניווט עצמו הינו מעין ג\'ויסטיק רב צירי, המכיל שישה חיישנים אופטיים, הניתן להזזה על צירי X, Y ו-Z וכן ניתן לסיבוב לשני הכיוונים. בצידי ה-Space Navigator קיימים שני כפתורים נוספים, אותם ניתן לתכנת לביצוע פעולות שונות באמצעות הדרייברים המצורפים.

המרקם של ה-Space Navigator הוא דמוי גומי קטיפתי, הדומה לזה שמצוי בחלק גדול מעכברי (ברוב סדרת ה-MX של החברה), מה שמקנה נוחות מרבית בזמן העבודה.
להשלמת העיצוב, ה-Space Navigator מכיל בתוכו מספר לדים כחולים אשר נדלקים לאחר התקנת הדרייברים, מה שמעניק לאביזר הניווט הייחודי ממילא, מראה "הייטקי" מהשורה הראשונה.

1
2
3
4
5
6
7

שיתוף

הגב

wpDiscuz