כשארדואינו וסמארטפון נפגשים – הכירו את RFduino

תמיד חלמתם לבנות מגניבים ולשלוט עליהם מהסמארטפון שלכם? תכירו את ה-RFduino, פרויקט חדש אשר בא לשים סוף לכל הבלגן שבמשימה

ה-RFduino (שילוב של המילים Arduino ו-RF) הינה פלטפורמת זעירה מבוססת Arduino המכילה מודל בלוטות' 4.0 (התקן החדש ביותר כיום) ומטרתה היא פישוט העבודה מול מכשירים חכמים כדוגמת האייפון.

ברמת החומרה, ה-RFduino מכיל מעבד Nordic 32 bit ARM Cortex-M0 חזק ואימתני (במונחי עולם המיקרו בקרים), מה שמאפשר לבצע עיבודים יותר מורכבים מה-Arduino הרגיל. בנוסף ה-RFduino מצויד ב-7 GPIO ותמיכה ב-ADC, SPI, UART, I2C ו-PWM. יתרון נוסף ל-RFduino הוא גודלו המינימלי שמאפשר חיבור ישיר שלו ל-Breadboard.

יתרון נוסף של ה-RFduino הוא שבדומה ל-Arduino גם לו יש מגוון רחב של Shield (מעגלי הרחבה אשר מתחברים ללוח על מנת לפשט את העבודה כגון , מנועים, לחצנים, וכדומה).
נכון לעכשיו, ה-RFduino מכיל ספריית רק לאייפון אך צפוי בעתיד הקרוב ספריות למכשירים נוספים (הבאה בתור עתידה להיות לאנדרואיד).

ה-RFduino שהתחיל כפרויקט קיקסטארטר עם מטרה צנועה של כחמשת אלפים דולר הגיע (נכון לעכשיו) לסכום שקרוב ל-230 אלף דולר, כ-4,600% מהמטרה המקורית. המימון עתיד להסתיים ב-4 לאפריל. מחיר הדגם הבסיסי עומד על כ-19 דולר, אם כי דגם זה כבר אינו זמין לקניה עקב הביקוש האדיר למוצר והמחיר המינימלי לדגם שזמין עומד על כ-39 דולר, נכון לעכשיו.

אז מה דעתכם על ה-RFduino? שתפו אותנו בתגובות!
כמו כן, במידה ואתם נתקלים במכשול או בעיה יש את פורום ה-Arduino שלנו, שם ניתן לכתוב אודות ניסיונותיכם, לשאול שאלות, להציג פרויקטים, לקבל המלצות ועוד. בנוסף, אם אתם חדשים בעניין ומחפשים מהיכן להתחיל, יש את מדריך ה-Arduino שלנו שנוצר בדיוק לשם כך.

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
3emi
אורח

מגניב ..בא לי כבר שיהיה בתים חכמים והכל יהיה בשליטה
בסוף הבתים יהיו חכמים ואפילו לא נצטרף ללחוץ על הסמראטפון אלא הכל יעבוד במחשבה 😐

card
אורח

שווה. זה נראה כמו השלב הבא של ארדואינו
קטן יותר, וכולל תקשורת אלחוטית..
כל הכבוד ליוצר

ותודה אלון שהבאת את זה!

wpDiscuz