פייסבוק מציגה: תגובות עם GIF זמינות לכולם

פורמט התמונות-סרטונים האהוב חוגג 30 שנים ללידתו, והופך לחלק אינטגרלי מפייסבוק אחרי הרבה יותר מדי זמן

יש סיכוי טוב מאוד שלא ידעתם את זה, אבל פורמט ה-GIF (ג'יף, בעברית צחה) חגג ממש אתמול ציון דרך חשוב ביותר – יום הולדת 30, מאז חברה בשם CompuServe הציגה אותו עבור שירותי ה-BBS שלה לשיתוף מידע ברשתות מקומיות, תקופת זמן בלתי מבוטלת לפני שקונספט האינטרנט כפי שהוא מוכר לנו נוצר.

למרות גילו המופלג, ה-GIF נותר חלק חשוב מהעולם הרשתי בשל יכולתו להציג 'תמונות רצות' בקצב דומה לסרטון ולשלבן בקלות בכל עמוד , ללא צורך בשום נגנים, קידודים או תוספים שנדרשים עבור פורמטים אחרים. עכשיו, שלושה עשורים אחרי שסטיב וילהייט יצר אותו – פורמט ה-GIF הופך גם לחלק מובנה בתגובות ברשת החברתית הגדולה ביותר בעולם.

התמיכה ב-GIF ברשת הפייסבוק מתרחבת – אחרי שנים של "הזנחה"

פייסבוק לא תמכה בתמונות וסרטוני GIF כלל בשנותיה הראשונות ברשת, מה שגרם להרמות גבה מצד חסידי הפורמט שמאפשר להביא רגשות ורעיונות בצורה צבעונית ומעניינת יותר מהודעות טקסטואליות או סמלילי אימוג'י, מגוונים וגדולים ככל שיהיו. התמיכה הזו החלה להתווסף לה אי שם בשנת 2013, עם יכולת לפרסם סטטוסים הכוללים GIF שהתרחבה אט-אט אל כלל המשתמשים ברשת, ולאחר מכן גם יכולת לשלוח הודעות GIF בשיחות בממשק ה-Messenger – ומהיום לכל המשתמשים יהיה כפתור ייעודי להוספת GIF נעות, גם כתגובה לכל פוסט וסטטוס שיפרסמו החברים שלהם. הידד!

לפעמים לא צריך יותר מתמונה אחת קטנה (וזזה) בשביל להבהיר בדיוק מה אתם חושבים

בפייסבוק יאפשרו לבחור ולבצע חיפוש בין GIF פופולריות במהירות בהתבסס על כמה משירותי האחסון הפופולריים ביותר ברשת עבורם, כמו Giphy ו-Imgur, ואף יצרו מספר סרטוני GIF עדכניים בכיכובם של מספר כוכבי מוכרים (או לא מוכרים – תלוי איך בדיוק אתם מבלים את זמנכם הפנוי בפייסבוק) לרגל המאורע המשמח, לשימושכם.

חלונית בחירת ה-GIF רחוקה מלהיות נוחה או יעילה – אבל סביר להניח שכן תצליחו למצוא בה משהו שיקרוץ לכם בזריזות, וזו בעצם המטרה כאן

אז אם גם לכם יש חיבה לכל אותם סרטוני-תמונות קטנים שדורשים מינימום נפח ומסוגלים להצחיק כל אחד, או פשוט לסכם בקלות את מה שיש לכם להגיד באותו רגע ובאותו נושא נתון – צפו לראות הרבה יותר מהם בפיד האישי שלכם מעתה ואילך, ואל תשכחו להגיד תודה לאדם שיצר אותם.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
ag43
משתמש
ציטוט של yonatan.mendelson

ג'יף גיף

לכתבה

 

ליאור מתתיהו
מנהל

גיף. לא אכפת לי מה היוצר אומר.
#קבוצתגיף

omrij
משתמש
ag43
משתמש

ממתי יש בדיחות של גיקים בקומדיה רומנטית?

אולדסקול
משתמש

הקיצור הוא של Graphics Interchange Format, כלומר ה-G מייצגת את המילה "גרפיקה". לכן אומרים "גיף" ולא "ג'יף".

Samnet
משתמש

סוףסוף אפשר להכניס קוד זדוני

עמרי עמוס
מנהל

אי אפשר להכניס שום דבר, הם ממירים את ה-GIF לוידאו, זה לא באמת נשאר GIF..

 

wpDiscuz