יש O בקצה המנהרה: הגירסה החדשה של אנדרואיד זמינה להתנסות

יש לכם מכשיר Pixel או נקסוס עדכני? כעת תוכלו לבחון את הגירסה הגדולה הבאה של מערכת ההפעלה מבית לפני כולם

לפי הדיווח הרשמי האחרון שמקורו בתחילת החודש, מערכת האנדרואיד נוגט על צמד גירסאותיה המרכזיות נמצאת על פחות משלושה אחוזים מכלל הסמארטפונים מבוססי האנדרואיד שפועלים בשוק, אבל גם הנתון הזעיר הזה לא מרתיע את המפתחתים שמאחורי מערכת ההפעלה אשר מאיימת לעקוף את הפופולריות של בקרוב – עם השקה של גירסת התנסות ראשונה (למפתחים בעיקר, אבל גם לסקרנים באופן כללי) לאנדרואיד O, הגירסה הגדולה הבאה בתור שעדיין לא קיבלה אפילו שם רשמי.

אם יש בבעלותכם מכשיר חכם מדגם Pixel או Pixel XL, טאבלט מסוג Pixel C, מחשב מדיה ביתי Player או סמארטפונים מסוג 6P או 5X, תוכלו להוריד ולהתקין כעת את גירסת ה-Developer's Preview הראשונה (מתוך כמה וכמה שעוד יגיעו בעתיד ללא ספק, עם ההתקדמות אל השקה צרכנית רחבה), שמטרתה העיקרית היא לספק למפתחי היישומים השונים היכרות עם השינויים המשמעותיים ביותר שמצפים לנו בעתיד החא רחוק, ולאפשר להם להתחיל ולהתכונן כראוי לבואם.

יש לנו מערכת חדשה בפתח

ראוי לציין כי גירסה נסיונית ראשונית שכזו עלולה להגיע עם לא מעט בעיות ובאגים, אך כבר הצליחה להמחיש לנו שמערכת האנדרואיד המודרנית היא אמינה ויציבה בצורה הרבה יותר טובה מבעבר, כך שיש לנו סיבה לא רעה להאמין שגם בגירסה הטרייה הזו ניתן יהיה לבצע שימוש סטנדרטי וסביר מבלי לסבול יתר על המידה – כך שאם יש לכם את החומרה המתאימה לזה, אתם יכולים לשקול את העניין מבלי לחשוש יתר על המידה, גם אם אתם לא בהכרח 'אשפים' של מערכת ההפעלה.

למרות שזו רק הדגמה, אנחנו מאמינים שהיא תפעל בצורה ראויה

אז מה חדש בגירסת האנדרואיד שברשת כבר החליטו, מבחינתם, שהשם הראוי האחד והיחיד עבור הוא Oreo? עוד פוטנציאל לחסכון בחיי , עוד שיפורים עבור תחום המולטי-טאסקינג, וגם דגש מעניין על תקני אודיו באיכות גבוהה.

טכנולוגיות אודיו משופרות לכולם

המאפיין הבולט בגירסה החדשה נכון לעכשיו, אם להתבסס על הפוסט בבלוג המפתחים הרשמי של גוגל עצמה, הוא ה-Background Limits, שיאפשר למשתמשים וליישומים להגביל את המשאבים הזמינים לא רק ליישומים ואפליקציות פעילות (בין אם על המסך ובין אם כאלו שהופעלו ונמצאות בחלוניות אחרות), אלא גם לכאלו שיושבות להן בדממה ברקע, ובכך לספק פוטנציאל לחסכון נוסף בחיי הסוללה במצבים בהם ישנן "חצופות" ובזבזניות מותקנות שמבצעות פעולתן בצורה תכופה ללא הצדקה אמיתית וללא התחשבות משמעותית בחוויית השימוש של הצרכן.

גוגל ממשיכה להשקיע מאמצים רבים במלחמתה כנגד סוררות ובזבזניות

עוד יכולות חדשות כוללות סידור של ההתראות בוילון ההתראות לפי קטגוריות, או ערוצים, שונים על מנת שתוכלו להבין בצורה קלה יותר מה בדיוק מהות המידע שקופץ לכם בחלקו העליון של המסך, ממשק תכנות יישומים שיאפשר בחירה בשירות המועדף עליכם לשם שמירה וניהול של הסיסמאות ושמות המשתמשים שלכם שימולאו אוטומטית ברשת, תמיכה בתצוגת מכלולי צבעים לפי תקני AdobeRGB ו-DCI-P3 הפופולריים בקרב מקצוענים בעריכה ועיבוד של תמונות וסרטים, אייקונים שיוכלו להציג אנימציות חדשות ויותאמו אוטומטית לשפת העיצוב הבסיסית של אם תרצו (במקום הבחירה הבסיסית שמהווה חלק מהממשק אותו המערכת שלכם מריצה) ועוד.

סמלילים חדשים, הידד!

בונוס חשוב נוסף, לאחר תוספת מצב המסך המחולק הרשמית שאנדרואיד נוגט, הוא מצב ה-PiP, או Picture-in-Picture, שיאפשר לכם למזער לחלונית קטנה בגודל שתבחרו אשר תפעל במקביל לאפליקציה אחרת שתתפוס את חלקו הארי של המסך – אז אולי סוף סוף נוכל להמשיך לעבוד בזמן שבמסך ממוזער מתנגנת לה מתוך YouTube? אנחנו מחזיקים אצבעות.

אילו פינוקים נוספים מצפים לנו בגלגול הבא של אנדרואיד? אתם מוזמנים לשתף אותנו בתוספות המועדפות עליכם שהייתם רוצים לראות

לקינוח, O תספק גם תמיכה מבורכת בתקן ה-LDAC של סוני להעברת אודיו באיכות גבוהה במיוחד בהתבסס על Bluetooth, ובתמיכה בממשק תכנות היישומים AAudio לסאונד באיכות מירבית במסגרת הזרמות ואודיו מקוונות. נחמד מאוד עבור חובבי הז׳אנר האדוקים.

האם אתם מתכננים להתנסות באנדרואיד O, או שאתם מסתפקים במערכת שכבר יש במכשיר שלכם ולא מעוניינים לצאת ל"הרפתקאות" מיותרות? ספרו לנו בתגובות.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר