טעימה מהתשובה ל-3D Xpoint: אלו הם הביצועיים הצפויים של Z-NAND

סמסונג מעניקה לנו הצצה קטנה ליכולות של טכנולוגיית האחסון מהעידן החדש שלה, בזמן שבאינטל מתכוננים להשקת מוצרים ראשונים בתצורת DIMM

סמסונג לא מוכנה לאבד את הכס הטכנולוגי

זה לקח יותר זמן משציפינו, אך כונני ה-Optane הראשונים בשוק הגיעו ואכן הצליחו לספק לנו רף חדש לחלוטין של ביצועים אותם ניתן לצפות לפתע ממוצרי אחסון במחשבים, גם כאשר זה עדיין יקר ולא בהכרח מתאים בצורה מיטבית לכל המערכות וכל הצרכנים. יקח עוד זמן מה עד שהשחקניות המתחרות בשוק האחסון יוכלו להתמודד עם 3D Xpoint, אם בכלל, אך הראשונה שתנסה את כוחה תהיה לא אחרת מסמסונג – עם טכנולוגיית ה-Z- הייחודית שלה.

סמסונג חשפה מאפיינים טכניים כלליים של כונן האחסון המעשי הראשון שיבוסס על טכנולוגיית ה-Z-NAND, ויקבל את השם Z-SSD SZ985: נפח של 800 ג'יגה-בייט, מהירויות העברה רציפות של 3.2 ג'יגה-בייט בשנייה הן בקריאה והן בכתיבה, ביצועים של עד 750,000IOPS בקריאת קבצים קטנים אקראיים ועד 170,000IOPS בכתיבתם – ובעיקר זמני שהות ברמות של עד 20 מיקרו-שניות לפעולה בקריאה אקראית ועד 16 מיקרו-שניה בכתיבה אקראית, שמתקרבות אל רמת 10 מיקרו-שניות שהומחשה בכונני ה-Optane של לעולם השרתים וטובות פי 2 ואף פי 3 מאלו של כונני ה- הסטנדרטיים המובילים.

הופעת הבכורה של כונן האחסון מהדור החדש של מספקת הפתעות

ביצועים מבטיחים אלו, בשילוב עם אמינות יוצאת דופן שתאפשר ביצוע 30 מחיקות כונן מלאות מדי יום במשך חמש שנים, בדיוק כמו ב-Optane DC4800X של (ויותר מכל כונן SSD בעולם, פחות או יותר), הופכים את ה-SZ985 לאחד ממוצרי האחסון המבטיחים והמסקרנים ביותר לשנה הקרובה – כאשר במידה וסמסונג תצליח גם לספק תגי מחיר נמוכים יותר עבור ההצעה שלה בהשוואה לזו של , מה שעשוי להיות אפשרי תודות לשימוש בטכנולוגיה שקרובה יותר לארכיטקטורת ה- הסטנדרטית – נוכל לראות כאן תחרות שתשנה את הסטנדרטים בעולם האחסון כולו בתוך זמן קצר משאי פעם תיארנו.

עוד שנמצאת בפיתוח כבר כמה שנים – אבל כזו שכנראה שווה לחכות לה

אנחנו ללא ספק נמשיך לעקוב אחרי המיזם הזה של , ונספק לכם את כל הפרטים הטכניים שעוד יתווספו בהמשך הדרך.

מן העבר השני: מתכוננת להשקה בתצורה חדשה

במקביל להתקרבות של סמסונג, לפחות על הנייר, טכנולוגיית ה-Optane אינה שוקטת על השמרים גם כן – ואמורה להגיע החל מאמצע שנת 2018 גם בתצורת DIMM, לחיבור לחריצי זכרונות במערכות ייעודיות בהן יש ממשק מנהל שיתמוך בכך.

שימוש בטכנולוגיית ה-3D Xpoint בממשק של זכרונות דינאמיים, בשילוב או ללא שילוב עם זכרונות סטנדרטיים, תוכל להוות את התשובה ליישומי ה-NVDIMM המסורבלים והמוגבלים יחסית שקיימים בשוק כיום – עם צפיפות גדולה פי כמה שאמורה להגיע ל-512 ג'יגה-בייט או אפילו טרה-בייט שלם לכל סטיק , אמינות דומה, מחיר תחרותי וביצועים שיבטיחו מניעת היווצרות צוואר בקבוק מערכתי, הכל בשילוב עם המאפיינים הבלתי נדיפים הבסיסיים כמובן, שמהווים את היתרון המובנה על פני ה-DRAM.

סטיקים דמויי ששומרים את המידע גם ללא מקור אנרגיה – ומציעים נפחים גבוהים בסדר גודל מאלו שהתרגלנו לראות עד עתה

סביר להניח כי יעברו עוד כמה שנים עד שנראה את הקטגוריה הספציפית הזו הופכת לרלוונטית גם עבור צרכני קצה ביתיים – אך זה צעד ראשון וחשוב בדרך לשם, ואנחנו בהחלט נקפיד לעקוב גם אחריו.

תחילה לעולם השרתים וחוות המידע – ואולי גם לצרכנים הביתיים, ביום מן הימים

שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר