המחשב שעוקב אחר העיניים שלכם – ומאבחן מחלות

חברת קטנה בשם RightEye מציגה שיתוף פעולה עם יצרניות טכנולוגיות העקיבה השאפתנית Tobii, שיאפשר לאבחן מחלות ובעיות באופן מקוון

הפוטנציאל של העולם הביומטרי לא מפסיק להפתיע אותנו, וזה קרה בתערוכת CES 2018 בדוכן קטן של חברה אמריקאית בשם RightEye, אשר מפתח כבר מעל לחמש שנים מבחנים ייחודיים שמאפשרים לספק אינדיקציות אמינות ומקצועיות לבעיות רפואיות מסוגים שונים באמצעות עקיבת עיניים בלבד.

הטכנולוגיה של החברה נארזת לתוך יישום תוכנתי שקיבל את השם EyeQ (כמו אצל מובילאיי, אבל אחרת), ומסוגל לפעול עם מגוון טכנולוגיות עקיבת עיניים שזמינות בשוק, על מנת לספק אבחונים למקרים של זעזוע מוח, דיסלקציה, אוטיזם ואפילו מחלת פרקינסון.

מידע בהיקף ועומק מרשים שמגיע מבחינות פשוטות יחסית

השידרוג הגדול בדור החדש של EyeQ מגיע במסגרת שיתוף פעולה עם חברת Tobii השבדית, יצרנית מוכרת של מוצרי עקיבת עיניים שאף שולבו במספר מוצרי גיימינג לשימושים שונים משמעותית מאלו של RightEye. שיתוף פעולה בין שתי החברות הביא ליצירת עמדת מחשב ייעודית עם טכנולוגיית עקיבת עיניים מתקדמת שמובנית בה, שתוכל לשמש לביצוע המבחנים המדוברים היישר מהקופסה – בתור מוצר שעשוי להיות רלוונטי מאוד בקופות חולים, בתי חולים, מוסדות סיעודיים, חנויות או אפילו אצל צרכנים פרטיים.

מערכת המחשבי הייעודתי שבנו RightEye ו-Tobii בפעולה

הגירסה העדכנית של EyeQ מכילה מבחנים שונים לבחינת בעיות רפואיות שונות, עם הבטחה לאמינות גבוהה מאי פעם תודות ליכולת לבצע השוואה של התוצאות למאגר שכולל מעל ל-14,000 פרופילים שונים המבוססים על משתמשים שכבר ביצעו את הבחינות בעבר – וזה די מדהים שכל המידע הזה ניתן להשגה אך ורק בזכות מערך מצלמות ש'מביט' על העין שלכם בזמן שאתם מסתכלים או קוראים משהו. חושבים שיש לטכנולוגיה הזו עתיד מזהיר? שתפו בתגובות.

מי יודע – אולי יום אחד נראה את כל היכולות של RightEye במשקפיים חכמים או בעדשות ראייה חכמות, אשר יעזרו לשמור אותנו בריאים מבלי שנחוש בכך כלל


שיתוף

הגב