חידוש מבטיח: להרגיש משטחים וחומרים במסך המגע

חברה בשם Hap2U מעוניינת להפוך את המסכים במכשירים החכמים למתקדמים ומועילים עוד יותר, עם תוספת מימד חדש אשר יפעיל את חוש המישוש שלנו

מסכי מגע מאיימים להחליף את המקלדות, העכברים והמתגים למיניהם כמעט בכל מכשיר ובכל תחום, עם פעולה נוחה ומתוחכמת יותר שניתן לעדכן ולשנות בהתאם לצרכים המתפתחים – אך לא יזיק להם מקצה שדרוגים טכנולוגי נוסף לפני שזה יקרה.

בחברת Hap2U מאמינים שהשדרוג המדובר הוא ביכולת לחוש משטחים, מרקמים, גדלים וכיוונים בעזרת האצבעות, למרות שהמשטח הזכוכית עצמו נותר שטוח וללא שינוי נראה לעין – באמצעות הפעלת מנגנוני רטט חכמים מתחת לפאנל התצוגה.

לחוש את מסך המגע – ולהשתמש בו גם מבלי להסתכל עליו בכל רגע נתון

הדור החדש של החברה בתחום נקרא hPiezo, ומהווה שכבת רטט דקה במיוחד מופעלת באמצעות גבישים פיאזואלקטריים בקצוותיה, אשר מיועדת להשתלב מתחת לפאנל התצוגה בסמארטפונים, – או אפילו במערכות בידור ושליטה ברכבים, שם המשמעות ליכולת לשלוט במה שקורה על מסך המגע מבלי להסתכל עליו היא חשובה ומשמעותית אף יותר, ועשויה להפוך לרלוונטית באמצעות הוספת מימד המישוש.

העובי של שכבת ה-hPiezo הוא 2 מיקרומטר בלבד, ועל כן היא מותאמת לשילוב בכל מסך מגע באשר הוא, כאשר הייצור שלה אפשרי בטכנולוגיות מקובלות ומוכרות בתחום

זה נשמע מרשים מאוד, וגם מרגיש מרשים בהתבסס על ההדגמות אותן סיפקו לנו בדוכן החברה בתערוכת CES 2018, שם גם ניתן היה למצוא ערכה ניידת עדכנית למפתחים המעוניינים לשלב את יכולות הרטט ביישומים התוכנתיים או החומרתיים שלהם.

זו לא הפעם הראשונה בה אנחנו נתקלים בהבטחה לשלב אלמנטים שניתן למשש במסכי המגע שלנו, אך עם hPiezo נראה כי סוף כל סוף יש שיטה ישימה ופשוטה יחסית לעשות זאת במוצרים מסחריים, ללא צורך בפיתוח של טכנולוגיות חדשות מאפס – אז נקווה שהפעם המאמץ באמת יניב פירות.

תמונות אינן עושות צדק עם הטכנולוגיה אותה ניתן רק לחוש באמצעות האצבעות – וזו עשויה להיות הסיבה שבגלל עדיין לא ראינו יישומים חדשניים כאלה במכשירים מסחריים הלכה למעשה


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר