זמרים ליום אחד: כוכבים על המסך הקטן

אין תגובות

- כתבה פרסומית -

בסוף שנות ה-80 התפעלנו מערוץ MTV ששידר לראשונה קליפים מוסיקליים ללא הפסקה.
בתחילה היה מדובר בקליפים פשוטים אשר עיקרם היה המוסיקה, אך כיום מרכז הכובד עבר להפקה ולעיצוב הגרפי של הקליפ עצמו, כאשר מפיקי הקליפ מתחרים ביניהם על רמת ההשקעה, היצירתיות והתסריט בקליפ.

הטכנולוגיה כיום מאפשרת לאולפנים הגדולים לערוך קליפים דמיוניים אשר משאירים אותנו פעורי פה נוכח רמת ההשקעה והפירוט, רבות הודות לתוכנות מחשב אשר יוצרות את המציאות המדומה שאנו רואים.
הפקת קליפ ברמה כזו מתאפשרות הודות לתוכנות עריכה שונות המבצעות אינספור מניפולציות לכל קליפ שצולם, רמת איפור גבוהה שהופכת את הדמויות למציאותיות ואיכות המצלמות המאפשרות לנו לראות כל רגע בקליפ ברמת דיוק ופירוט מופלאה – בייחוד כאשר כיום קיימת טכנולוגיית תלת מימד ו- .

קליפים להמונים

מי שחלם להופיע בקליפ כמו זה הרואים בטלוויזיה יכול להפסיק לחלום. הטכנולוגיה היום מנגישה את צילום הקליפים לכל אחד מאיתנו, כאשר תוכלו בכל רגע לפנות לחברה העוסקת בצילום קליפים למטרות שונות כמו מסיבות פרישה, חתונות, ימי הולדת ועוד. כל מה שצריך לעשות הוא לשים צלם אירועים במרכז העניינים ולבקש את הדרכתו בנגע לאופן בו כדאי לבצע את צילום הקליפ, זאת בהתאם לסוג האירוע אליו מיועד הקליפ.

קליפ נולד

משפחות רבות מעוניינות לעשות הפתעה לבנם או ביתם ולכבוד יום ההולדת או בר המצווה ועורכות קליפ מיוחד המשלב קטעי וידאו מהעבר, תמונות, הקדשות ממורים ואנשים חשובים שליוו אותם במהלך הדרך וכמובן הקדשות ומילים חמות של החברים הקרובים. קליפ לבת מצווה מבטיח לרגש רבות את כל הנוכחים במקום ובעיקר את בעל השמחה אשר יראה את כל האנשים האהובים עליו בקליפ אחד.

שירה של קידמה 

אפשרות אחרת היא לצלם קליפ של ממש כמו בערוצי המוסיקה במהלכו בני המשפחה והחברים שיר שהם בחרו וברקע ישנו קליפ עם אפקטים ממש כמו בטלוויזיה. כיצד מתאפשרת יצירתו של קליפ איכותי אשר יוקרן באירוע השמחה?
תחילה יש לבחור שיר נושא שילווה את הקליפ. המשתתפים יוזמנו לאולפן הקלטות מיוחד בו הם יקליטו את עצמם את השיר. לאחר מכן יש לבחור קונספט שילווה את הקליפ, כאשר הקונספט כולל את התלבושות שילבשו המשתתפים ואת אווירת הקליפ.
המשתתפים יכולים להצטלם על רקע מסך ירוק אשר בשלב העריכה יולבשו עליו רקעים ואפקטים שונים, כאשר צילומים אלה ניתן לשלב יחד עם צילומי חוץ אשר יצולמו במצלמות מיוחדות המותאמות לצילומי חוץ ובעלות עדשה רחבה.

זמן לעריכה

בדומה לעבודתם של צלמים לחתונה – לאחר גיבוש חומרי הגלם מתחילה עבודת העריכה. בשלב זה מתבצעות שתי סוגי עריכות:
עריכת השיר על ידי תוכנות מיוחדות ועריכת צילומי הווידאו.
עריכת מתבצעת תחילה על ידי תיקון הזיופים. תוכנה מיוחדת המזהה את הסולם של השיר ומתקנת את סולם השירה במקרה שיש סטייה או זיוף בשירה. מתבצעת גם עבודת מיקס ומאסטר (על ידי תוכנות כמו קיובייס) אשר נועדו לאזן את ערוצי השירה והפלייבק, לנקות אותם ולהדגיש אותם.
עריכת הווידאו יכולה להתבצע על ידי תוכנות שונות (כמו פרמייר) אשר משלבות את האפקטים הדרושים על המסך הירוק, עורכות את חלקי הצילום השונים ומתאימות אליו את המוסיקה והשירה.

על מנת לצלם קליפ מרגש ובלתי נשכח לאירוע השמחה הקרוב פנו כעת לחברת "קליפ נולד"


שיתוף
לאוס מדיה ואינטראקטיב בע"מ הינה חברה המתמחה בהקמה ותחזוקה של אתרי אינטרנט, מיתוג העסק ברמת גימור גבוהה ובהתאמה אישית, תוך מתן דגש מרכזי בקידום ושיווק (SEO) האתר עם שמירה על ממשק ניהול קל וידידותי (UI) וחווית משתמש (UX) מהגבוהות ביותר.