זו כבר לא מתיחה: יצרנית הציוד ההיקפי Mad Catz מכריזה על פשיטת רגל

יצרנית הציוד ההיקפי הקנדית המפורסמת הגיעה לשפל בהכנסות ולאחר מספר הלוואות שלא צלחו מכריזה על פשיטת רגל סופית

זה לא נעים לשמוע על חברה בתחום המחשבים שנסגרת אך כך קורה בימים אלו ליצרנית בעלת השם הלא שגרתי. לאחר מספר הלוואות וכניסה לקשיים כלכליים בשנים האחרונות מכריזה Mad Catz על פשיטת רגל ובכך מגיעה לסיומה הסאגה הארוכה של יצרנית זאת.

לאלו מכם שטרם יצא להם לשמוע על Mad Catz, שלא שווקה בצורה אינטנסיבית בשוק הישראלי, היא מוכרת בעיקר בזכות העיצובים הראדיקליים של מוצריה. החברה התחילה את דרכה בשנת 1989 וכבר אז יצרה ציוד היקפי הכולל בקרי משחק וכבלים שונים למחשב האישי וקונסולות המשחק. בעשור הקודם התמקדה החברה בעיקר בהגהים.

מוצר הדגל השנים האחרונות הוא ה-R.A.T 7. למה עכבר כשאפר עכברוש?

העכבר המשוגע R.A.T 7 של Mad Catz

עכבר מודולארי זה מאפשר החלפה של חלקים רבים בו והגיע עם תג מחיר גבוה מיותר של 100 דולר ויותר כשהושק. מאז הושק עכבר ה-R.A.T 8 ועוד שני עכברים נוספים מסדרה הזאת, אך הם איקוניים וזכורים הרבה פחות מעכבר זה.

עוד מוצר של Mad Catz הוא ה-T.E.2 שהביא את הארקייד לבית. בקר מתקדם זה בעל ג'ויסטיק וכפתורים יעודיים עשה עבודה מספיק טובה כדי לקבל תשבוחות רבות ברחבי הרשת.

בשנתיים האחרונות פיטרה הנהלת Mad Catz עובדים רבים בשל הכנסות נמוכות במיוחד בשוק הציוד ההיקפי והפסדים אל מול ענקיות דוגמת . השבוע, לאחר שערך מניית החברה הגיע קרוב לאפס, הוחלט לסגור את העסק ולהכריז על פשיטת רגל.

אנו מקווים כי הנפשות שהביאו להתקדמות עולם הציוד ההיקפי ימצאו עבודה בתחום וימשיכו לקדם אביזרים מהם נהנה. עם משחקים דוגמת Star Citizen, נראה שבהחלט נזדקק לכך.


שיתוף

הגב

מיין לפי:   החדש ביותר | הישן ביותר | המדורג ביותר
smootskin
משתמש

🙁
עברתי על המוצרים שלהם, נראה פסיכי לגמרי.
איזה פספוס לעולם הגיימינג

Gimel
משתמש

אף פעם לא הייתי מרוצה ממוצר שלהם.

wildstar1
משתמש

לא עצוב מידי כי…לא גדולים מידי, ניהול כושל כנראה, ולפי העכבר מעטים יכולים / ירצו לקנות משהו כזה לעומת תחרות, מראה זה לא הכול..אם זאת מוצרים יפים.

se7en
משתמש

באסה
צפוי
מוצרים דבסט.

התפזרו יותר מידי.

1stcowgirl
משתמש

העכבר לא יהרוג אותי אם לא יהיה לי…..
אבל המחיר לכל הרוחות….
הם מצפים שהאדם הרגיל יוציא 100$ על עכבר ואחרי זה עוד יגיד תודה.
אם 100$ זה מחיר הוגן אז כנראה שהם לא הפנימו שפלח השוק שלהם הוא לא הרווחי ביותר.

Ezio_K
משתמש

מוצרים יקרים לא היו הבעיה שלהם, לכול החברות יש עכברים יקרים, ה-G900 של לוג'יטק למשל.. גם מקלדות למשל, ה-K95 Platinum החדשה של Corsair עם תג מחיר של 199$.. מי שרוצה קונה. ואין עם זה שום בעיה לטעמי, אני אישית נהנה מה-K70 LUX RGB שקניתי לאחרונה, ולא מתחרט על שום שקל שהוצאתי עליה.

אבל וזה אבל גדול, חברה כמו לוג'יטק מוכרת המון מוצרים שונים, בקטגוריות שונות לגמרי עם מחירים נעים, הכסף בא לרוב מהמוצרים הזולים יותר, לא ממוצר כמו ה-G900 שהוא נישה לגמרי, מבחינתם זה יותר לסטטוס של מובילת גיימינג מה שיעודד אנשים לקנות את הדגמים הזולים. העיקר שהם לא יפסידו מזה כסף והכל טוב..

מצד שני כל הפורטפוליו של Mad-catz מלא במוצרי נישה במחירים גבוהים עם עיצוב בעייתי מהבחינה שהוא ממש לא מתאים לכל אחד, אז הם בעצם מכוונים לנישה של גיימרים שמתחברים לעיצובים האלו ב-גם ככה נישה של גיימרים שמוכנים לשלם סכומים כאלו על ציוד היקפי. לשלב את זה זה עם מוצר שכנראה לא זול לעצב ולייצר כמו ה-R.A.T אי אפשר להיות מופתעים למה הם הגיעו למצב הזה.

יש חברות כמו Razor שהפכו ל-Cult בתעשיית הגיימינג אז סביר להניח שלא משנה מה הם ימכרו מישהו יקנה, ככה שיש מי שמצליח ויש מי שמפסיד..

RobotCop
משתמש

הם הצליחו יפה בשוק משחקי הארקייד ועזרו מאוד לפתח את הסצינה בתקופה של סטריט פייטר 4. גם היו להם מכירות יפות מאוד כי הסטיקים שלהם נחשבו "סטנדרט" במשך כמה שנים טובות בארה"ב. להבנתי הבעיה העיקרית שלהם הייתה השקעה גדולה מאוד בקו ספיציפי אחד שכשל נוראות. אם אני לא טועה הכסף הגדול הלך שם על זכויות של המוצר.
מה שכן, חברה בינלאומית בסדר גודל כזה לא אמורה ליפול על השקעה כושלת בקו מוצרים אחד.

Moshe Aharon
אורח

Bosmat Aharon עצוב..

Bosmat Aharon
אורח

האמת שכן :/

roynany015
משתמש

באמת , לא מעניין
לא מכיר אותם
לא מכרו בישראל

פתאום שנסגרו התחלתם לבכות על משהו בינוני מאוד שלא נמכר בכלל ?
זה נקרא התמכרות לדיכאון .
צאו מהסרט הזה

yw1971
משתמש

מן הסתם סירבו בשלב כלשהו להצעת רכישה…

wpDiscuz