ה-TiVo של מיקרוסופט

סיכום

אין ספק שהתרשמנו לטובה מתוכנת המדיה סנטר של מיקרוסופט, המאפשר להפוך את המחשב שלכם בקלות רבה למרכז מדיה סלוני נהדר עבור המשתמש הממוצע ומעלה ונותנת מענה טוב לכל הצרכים הבסיסיים של המשתמשים, ואפילו מעבר לכך. כעת תוכלו להפרד לשלום ממכשיר הוידאו, מה-DVD ואף ממערכת הסטריאו ובמקומם להכניס לסלון מחשב העונה לדרישות מערכת ההפעלה Vista, בשילוב עם מארז HTPC איכותי ויפה וסט עכבר ומקלדת אלחוטיים.
תוכנת המדיה סנטר מהווה תחליף הולם לממירים-מקליטים של חברות הכבלים והלווין ומאפשרת לשנות את חווית הצפיה בטלוויזיה מקצה לקצה, בהנתן החומרה המתאימה (כרטיס טלוויזיה איכותי ודיסק קשיח עתיר ג\'יגהבייטים).
ראוי להזכיר כי בניגוד לממירים הדיגיטליים הרגילים, תוכנת המדיה סנטר זקוקה לחיבור רציף לאינטרנט על מנת שתוכל לתפקד כמכשיר הקלטה יעיל, זאת כיוון שאת מדריך השידורים התוכנה מקבלת מהרשת. ללא מדריך זה, לא נוכל להגדיר את המדיה סנטר להקלטת תוכניות וסדרות במועדים שונים.

אפרופו החומרה, כרטיס הטלוויזיה בו השתמשנו מספק פתרון איכותי להמרת המחשב הסלוני או הנייד למרכז מדיה של ממש. כמו כן, מחירו ביחס למחשבי "מדיה-סנטר" מורכבים הוא נמוך יחסית (כ-1,200 ש"ח), אך גבוה ביחס למחירו של ממיר כגון yesMax. כמו כן, כדאי להוסיף גם את עלות מערכת ההפעלה Vista Home Premium, עבורה תאלצו להפרד מעוד כ-1,370 ש"ח (או 924 ש"ח לגרסת השדרוג, אם ברשותכם עותק מקורי של XP).
היתרון בכרטיס טלוויזיה חיצוני, כמו זה בו השתמשנו, הוא קלות ההתקנה – אין צורך לפתוח את המארז על מנת להתקין את הכרטיס, והדבר מאפשר לכל משתמש לחבר את הערכה למחשב ללא חשש לגרימת נזק כלשהו.

בשורה התחתונה, המשתמשים שיפיקו מהמדיה סנטר את המירב הם אלו בעלי תכני מדיה רבים (מוזיקה, וידאו ותמונות) המעוניינים להפוך את כל התוכן לזמין, נגיש ונוח להתמצאות. כמו כן, צרכני מדיה שלא מוכנים לפספס את הסדרות האהובות עליהם ומעוניינים לצפות בהן כשהם חוזרים מהעבודה, לבטח ייהנו מהיתרונות הגלומים בשימוש במדיה סנטר בשילוב עם כרטיס טלוויזיה איכותי.

תודה ל:

– ייעוץ טכני:  עמית מרלוב, Microsoft Certified Technology Specialist, יועץ עבור .
– עריכה גרפית: דני בקרמן.

1
2
3
4
5
6
7
8
9

שיתוף

הגב

wpDiscuz